Halálos munkahelyi baleset

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 10 hónapja - 9 éve 10 hónapja #36135 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Halálos munkahelyi baleset

gejza írta: Nyugdíjra ne számítson ? Megsúgom, jár az özvegynek halálos baleset esetén... Nem akarok nagy reményeket kelteni, de a BG BAU statisztikája (2012) alapján az átlagos özvegyi nyugdíj-kifizetés esetenként több, mint 1000 €/hó volt... Nyilván rengeteg dologtól függ (többek között az illetö fizetésétöl), de akkor is biztos jár párszáz euró....

Mondjuk ehelyett leírhattad volna, hogy öszinte részvétem.......


Pontosítok! Ha még nem múlt el 45 éves az özvegy, akkor csak 1 évig jár(hat) az özvegyi nyugdij.
Ha elmúlt 45 éves akkor a nyugdij 52%-a járhat (ha a bírósági döntés kedvező).
Miért
kellene a részvétem nyilvánítani? Most vagy őszinték vagyunk itt, vagy szinházat játszunk! Én
nem alakoskodom soha, csak valami álkultúrális megszokásból!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 10 hónapja #36136 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Halálos munkahelyi baleset

És máris olyan fordulatot vett a dolog, hogy minden nyugdij és támogatás fuccs! Mi az, hogy semmi nyoma a biztositásnak, meg, hogy a cég mondta.....! Van szerződés, van biztositási kártya, van adószám, van minden HA legális a dolog! Ha viszont sumák cég, sumák béreket, sumák szerződésekkel csinált és most azon kell morfondirozni, hogy hol és van e betegbiztosítás vagy nyugdjjárulék (stb) akkor bizony az egész egy nagy cici! Miért van nekem egyre jobban olyan érzésem, hogy valami nem stimmel?? Ha meg magyar cég volt akkor garantáltan nem lesz ebből 1000 eueron!

Ilyen kártya is kell, hogy legyen (vagy hasonló):


DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja - 9 éve 10 hónapja #36141 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Halálos munkahelyi baleset

DECOTEXT írta: És máris olyan fordulatot vett a dolog, hogy minden nyugdij és támogatás fuccs! Mi az, hogy semmi nyoma a biztositásnak, meg, hogy a cég mondta.....! Van szerződés, van biztositási kártya, van adószám, van minden HA legális a dolog! Ha viszont sumák cég, sumák béreket, sumák szerződésekkel csinált és most azon kell morfondirozni, hogy hol és van e betegbiztosítás vagy nyugdjjárulék (stb) akkor bizony az egész egy nagy cici! Miért van nekem egyre jobban olyan érzésem, hogy valami nem stimmel?? Ha meg magyar cég volt akkor garantáltan nem lesz ebből 1000 eueron!


Arany barátom, már megint nem olvasol rendesen, megint megy az ámokfutás ("na ugye megmondtam, hogy nem kapsz egy vasat se")! Mondd, ilyenkor örül a májad??? DE!
Nem a szabványos betegbiztosításról van szó, hanem a Berufsgenossenschaftról (ajánlom a Wiki-t, ha nem tudod mi az...) Nem az özvegyi nyugdíjról van szó, hanem kvázi életjáradékról, amit a Berufsgenossenschaft fizet ilyen esetben (ha egy csomó feltétel persze telejesül). Erre nem az vonatkozik, ami az özvegyi nyugdíjra, hanem ez addig jár, míg az özvegy és/vagy a gyerekek el nem tudják magukat tartani. Stb., folytassam ??? (Ja, kártya sincs, mivel csak a munkaviszonyt kell igazolni, arra meg ott a bérpapír - ajánlanám a BG Bau honlapjának részletes tanulmányozását.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zigeuner, mahlzeit, kirschblute, Athena1985

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36152 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Halálos munkahelyi baleset

gejza írta:

DECOTEXT írta: És máris olyan fordulatot vett a dolog, hogy minden nyugdij és támogatás fuccs! Mi az, hogy semmi nyoma a biztositásnak, meg, hogy a cég mondta.....! Van szerződés, van biztositási kártya, van adószám, van minden HA legális a dolog! Ha viszont sumák cég, sumák béreket, sumák szerződésekkel csinált és most azon kell morfondirozni, hogy hol és van e betegbiztosítás vagy nyugdjjárulék (stb) akkor bizony az egész egy nagy cici! Miért van nekem egyre jobban olyan érzésem, hogy valami nem stimmel?? Ha meg magyar cég volt akkor garantáltan nem lesz ebből 1000 eueron!


Arany barátom, már megint nem olvasol rendesen, megint megy az ámokfutás ("na ugye megmondtam, hogy nem kapsz egy vasat se")! Mondd, ilyenkor örül a májad??? DE!
Nem a szabványos betegbiztosításról van szó, hanem a Berufsgenossenschaftról (ajánlom a Wiki-t, ha nem tudod mi az...) Nem az özvegyi nyugdíjról van szó, hanem kvázi életjáradékról, amit a Berufsgenossenschaft fizet ilyen esetben (ha egy csomó feltétel persze telejesül). Erre nem az vonatkozik, ami az özvegyi nyugdíjra, hanem ez addig jár, míg az özvegy és/vagy a gyerekek el nem tudják magukat tartani. Stb., folytassam ??? (Ja, kártya sincs, mivel csak a munkaviszonyt kell igazolni, arra meg ott a bérpapír - ajánlanám a BG Bau honlapjának részletes tanulmányozását.


JA es nemet EÜ biztositas se feltetlenul kell a legalis nemetorszagi munkavallalashoz. Kikuldetes eseten a kikuldo ceg orszaga szerinti a biztositas..
(Reg jartam erre, de vmi nem valtozik)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza, kirschblute, Athena1985

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja - 9 éve 10 hónapja #36160 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Halálos munkahelyi baleset

Sziasztok!

Először is részvétem totist férjének halála miatt. Mélységesen sajnálom és kitartást kívánok az egész családnak ezekben a nehéz időkben!

Ez egy érdekes szituáció munkajog szempontjából, hiszen nem tudunk pontos körülményeket és csak találgatni lehet. Ahhoz, hogy választ lehessen adni, szükség van arra, hogy megtudjuk:

- Hogyan történt a baleset, kinek a felelőssége volt?
- A munkáltató betartott-e minden munkabiztonsági előírást?
- Milyen jogcímen volt foglalkoztatva a munkavállaló? (Kiküldetés???)
- A munkáltató teljesítette-e a szükséges bejelentéseket, többek között a BG Bau felé?

Itt tisztáznám a BG BAU fogalmát: A BG BAU az SGB szerinti balesetbiztosító szerepét tölti be építőiparban dolgozók részére. A munkáltató köteles fizetni ezt a balesetbiztosítást és gondoskodni a munkavállaló biztonságáról:


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.


Mivel a rendőrség már indított vizsgálatot az ügyben, jó lenne megtudni, hogy a BG BAU tud-e a dologról. Mivel ilyen esetekben rögtön kérelmezni kell a munkáltatónak:


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.


Az tény, hogy a vizsgálatok eredményétől függően lesz ebből munkajogi vagy polgárjogi/bűntetőjogi eljárás, esetleg megegyezés, azonban a BG BAU minden esetben fizeti (akár megelőlegezés képpen) az özvegyi juttatásokat és az ún. Sterbegeld-et. Tótist párja érdeklődjön direktben a BG-BAU-nál, illetve a rendőrségnél, hogy áll az ügy... Muszáj sajnos kézbe vennie az ügyet, még ebben a fájdalmas időszakban is, különben évekig húzódhat az eljárás! Kitartást és sok-sok erőt kívánok!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mahlzeit, gejza, kirschblute

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 10 hónapja - 9 éve 10 hónapja #36167 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Halálos munkahelyi baleset

Athena1985 írta: Az tény, hogy a vizsgálatok eredményétől függően lesz ebből munkajogi vagy polgárjogi/bűntetőjogi eljárás, esetleg megegyezés, azonban a BG BAU minden esetben fizeti (akár megelőlegezés képpen) az özvegyi juttatásokat és az ún. Sterbegeld-et. Tótist párja érdeklődjön direktben a BG-BAU-nál, illetve a rendőrségnél, hogy áll az ügy... Muszáj sajnos kézbe vennie az ügyet, még ebben a fájdalmas időszakban is, különben évekig húzódhat az eljárás! Kitartást és sok-sok erőt kívánok!


Kedves Athena!
Minden szuper, de azért én megkérdezném tőled, hogy ha mégis kiderül, hogy nem volt a foglalkoztatás legális, akkor milyenek a lehetőségek? Erről eddig senki nem beszélt, s ahogy apránként jönnek az információk, már nem vagyok meggyőződve a dolog törvényességéről.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!