Hallássérültek támogatása

Több
9 éve 11 hónapja #35891 Írta: Gergoo
Hallássérültek támogatása téma létrehozva Gergoo által

A kérdező nem akarta maga megkérdezni, ezért "én teszem fel a kérdést":
Németországban élek másfél éve. Tanácstalan vagyok hova és kihez forduljak hallássérült vagyok mindkét fülemre hallokészüléket hordok jár-e itt valami támogatás?
Iskolába járok, tanulom a nyelvet, a biztosítást fizetem. Német orvosi igazolásom is van.
Előre is köszönöm

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja - 9 éve 10 hónapja #35927 Írta: elckerlyck
elckerlyck válaszolt a következő témában: Hallássérültek támogatása

A csatolmány rejtve van a vendégek elől.
Jelentkezz be vagy regisztrálj, hogy láthasd.

Ez az üzenet csatolt fájlt tartalmaz.
Kérjük, hogy jentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 4 hónapja #39734 Írta: MRSNIPER
MRSNIPER válaszolt a következő témában: Hallássérültek támogatása

Sziasztok! Halláskárosult vagyok, egyik fülemre nem hallok egyáltalán semmit. A férjem is halláskárosult. Láttam a mellékletet, de nem vagyok perfect német, ezért akinek vannak személyes tapasztalati és megosztaná esetleg, hogy van e támogatás erre és tudna segíteni információkkal, nagyon szépen megköszönném
Üdvözletem

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 4 hónapja - 7 éve 11 hónapja #39738 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Hallássérültek támogatása

Szóval nagyon sokan tévedésben vannak ezzel a "rokkantsági fokozatokkal" illetve támogatásokkal! A nejem (igaz más betegséggel) 55%-os rokkant volt, 3 évig! Ezután megszünt. Egy fillérrel nem járt, de volt ez alatt az idő alatt igazolványa! Az egyetlen plusz az az volt hogy évi 3 nap plusz szabit kellett a munkaadónak kiadnia! Így nem 30 nhanem 33 nap fizetett szabadsága volt 3 évig.

Némteországban nincs olyen rokkantsági nyugdíj mint Magyarországon! Itt ezt nem engedhetik meg maguknak! (Cukorbetegek s egyéb, pl. hallássérültek kaphatnak kedvezően inzulint vagy támogatott kütyüket, de pénzt az nem fognak kapni!) Rokkantsági nyugdij is csak akkor jár, ha a személy elérte a nyugdij korhatárt!

Van kivétel! Ha valaki 100%-os rokkant. Pl. ha
vak, vagy nyaktól lefele béna és tolószékes, de
ez egy másik film!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 4 hónapja #39742 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Hallássérültek támogatása

Csak kiegészítésképpen: A fenti melléklet 8. oldalán részletesen ie vannak írva azok az "elönyök", amik a rokkantaknak járnak/járhatnak. Tény az, hogy közvetlen anyagi juttatás (támogatás, segély, rokkantnyugdíj, stb.) definitív nincs.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 3 hete #39979 Írta: gbalazs
gbalazs válaszolt a következő témában: Hallássérültek támogatása

Annyit tudok hozzászólni, mivel nekem is van rokkant kártyám ( RF 50-es -én is nagyothalló vagyok) ,hogy nem jár semmiféle pénz juttatás csupán egyébb kedvezmények (mint ahogy a fentebb megadott táblázatban is van). De én nem is a pénz miatt csináltattam meg,hanem azért mert sohanem lehet tudni hogy a jövőben esetleg milyen kedvezményeket vezethetnek be.Igazából nekem a legtöbbet nyomott a latba hogy korábban elmehetek nyugdíjba.Én most pillanatnyilag a következő kedvezményeket tudom "élvezni" - az éves adóbevalláskor 570 Eur-t nem adóznak meg (igazából ebből jön valamennyi készpénz), a tv adó 1/3-át fizetem (ez is pénz,nem?), egyébb kiránduló helyeken pár euróval kevesebbet fizetek a belépőjegyekért (várak látogatása,állatkertek stb- és nekem ez is pénz).Vannak még sok más is ,de azokat most nem tudom kihasználni mivel nem állami helyen dolgozok és a többit is majd csak ha nyugdíjba megyek (ápolási támogatás ,stb).
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, zsoltiabéka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!