Szülés Németországban

  • Ann85
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 5 hónapja #9744 Írta: Ann85
Ann85 válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Sziasztok! Férjem augusztus óta be van jelentve német cégnél.Én most 4hetes terhes vagyok,2.gyereket várunk,július 24re van kiírva. Áprilisban én is kiköltözök Münchenbe 1,5 éves kisfiammal. Azt szeretném megkérdezni,hogy kint Münchenben hogy működik a terhesgondozás és a szülés? Mennyibe kerülnek ezek? Szép napot Mindenkinek! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Bella
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #13274 Írta: Bella
Bella válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Szia Ann85! Először is gratulálok!
A férjed után automatikusan megkapod a betegbiztosítási kártyát, miután a Betegbiztosítóval -Krankenkasse - közlitek, hogy már te is Németországban élsz.
Utána választasz magadnak egy nőgyógyász doktort/nőt ,akihez járni szeretnél és elmész hozzá. A terhesgondozás benne van az általános betegbiztosítási feltételek között, csak ha különleges vizsgálatot szeretnél, azt kell kifizetni. Pl. nyaki redő vizsgálat Down kór kiszűrésére, 3d-s ultrahang stb. A többit mind a betegbiztosítód állja.
Majd valamikor kinézed, hogy melyik kórházban szeretnél szülni ,esetleg bemész a 30. hét körül "bemutatkozásra", és ott is megvizsgálnak ,felveszik az adataidat.
Itt nem úgy működik a szülés,mint Magyarországon:
1. Annál az orvosnál szülsz, aki épp bent van a kórházban, és nem a választott nőgyógyász vezeti le. Itt nem szokás külsős orvosokat beengedni kórházba.
2. Nem köti ki a nőgyógyász előre hogy hány százezret szeretne a szülésért, és nincs boríték sem ,max. ajándékcsomagot ill. virágot fogadnak el a dokik és a csecsemőgondozók.
3. Ha orvosi beavatkozásra kerül sor, vaakum, császár. stb, köteles a te szülésedet levezető nőgyógyász egy főorvost is behívni maga mellé biztos, ami biztos esetre, és mindvégig melletted van 1-2 szülésznő is.
És még sok más nagyon pozitív dolgot tudnék csak elmondani.
Sok sikert!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #14074 Írta: sttella
sttella válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni.
A párommal itt lakunk kint Németországba már Oktober-óta, sajnos csak ő dolgozik mivel én terhes vagyok, a 6 hónapban járunk és még nem sikerült az egészségbiztositásom elintézni.Decemberbe mentünk be egy biztósitóhóz mivel orvoshoz járnom kell, el is keztük intézni a papirokat és ott azt mondták 2-3 hét és lesz biztosításom. Tegnap február 9-én bementünk megérdeklődni,hogy igazából most mi van mert nem hívtak és levelet sem kültek,éppen hogy áll az ügyem,bent felvilágositottak arról hogy nem sikerült intézniük semmit mivel nemrégóta tartozkodunk Németországba, magyarúl nincs biztosításom,pedig lassan szülni fogog, Na ilyen esetbe hová menjek,hogy végre legyen biztósitásom és ne kelljen több ezer eurót kifizessek egy szülésért?????????? kérlek segítsetek!!!!!!!!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14077 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Megüt a guta ha mégegyszer az olvasom hogy "párommal".
Ég és Föld a különbség a pár és házaspár között.
Eppigy a "dolgozik" és a "német jog szerinti munkavállaló" között. (Versicherungspflichtige Arbeitnehmer).
Ha kérdéseitek vannak legyenek azok valamennyire precizek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14108 Írta: Csengebobo
Csengebobo válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Szia Sttella!
Már itthon Eu kártyát kellett volna igényelnetek, az OEP- nél, amit elektronikusan is meg tudsz igényelni ... a kártyához kapsz egy tájékoztatót is, ahol leirják, hogy amennyiben kint szülsz ugyanazok az egészségügyi ellátások érvényesek rád, mint itthon... tehát amennyiben itthon biztositva vagy, akkor ott is biztositva vagy és csak azért kell fizetned amiért bármelyik másik német állampolgárnak is kell. Valamint ha a párod dolgozik és biztositva van, Te és a babaátok is biztositva van.

ec.europa.eu/social/main.jsp?catId=563&langId=hu
itt pontosan utána olvashatsz...
Szép estét és kellemes babavárást ...
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Juditka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • kema82
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #14110 Írta: kema82
kema82 válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Sziasztok!

Én annyit fűznék hozzá, hogy 3 ultrahangot fizet az állami biztosító a terhesség alatt, a 3 fő ultrahangot, a többit mind maga fizeti az ember. Én 35 eurót fizettem egy ultrahangért. Amúgy így is megéri, mert sokkal jobb az ellátás, mint otthon.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!