Utazás vonattal Németországban

Több
10 éve 6 hónapja #33984 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Utazás vonattal Németországban

Gergoo írta: Nem egy jegyet vettem már másnak! Ennél a résznél: "válassza ki az Indentifizierungskarte-t" pontosan itt beadod a kártya adatait annak akinek veszed a jegyet. ;) A végén pedig amikor a terhelendő bankkártyát kell megadni nem a saját (csak a móka kedvéért) hanem mondjuk a nagyid kártyájával (tökmind1) fizetsz. :laugh:

-Ez a megoldas amit Gergoo irt, csak a kerdezo ismerosenek csak maestro kartyaja van, ami nem alkalmas azonositasra:) Szal megsem annyira jo.
-DCT-nek nincs igaza es szokas szerint szalmababot csepel. Szajat a bocs tevedtem meg az eletben nem hagyta el:) Online jegyeknel azt ker masodik igazolasnak amit akarnak, ez nem a hivatal.
-Gejza, te meg kevered a debit es kredit kartya fogalmat. Debit amikor a sajat penzedbol megy a terheles, lehet barmilyen kartya, Maestro, Visa, Mastercard. Credit, mikor a bank altal adott "hitelkeretbol" megy a terheles ez logikusan Mastercard, Visa etc.. Maestronak nincs ertelme, mert hitelkeret kp felvetele k. draga.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33986 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Utazás vonattal Németországban

mahlzeit írta: a kerdezo ismerosenek csak maestro kartyaja van, ami nem alkalmas azonositasra:) Szal megsem annyira jo.

Írja az elfogadott kártyáknál.
"An identification card (BahnCard, bahn.bonus Card, credit cards*, ec-card/Maestro or ID card**) "
Miért nem alkalmas?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33987 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Utazás vonattal Németországban

Gergoo írta:

mahlzeit írta: a kerdezo ismerosenek csak maestro kartyaja van, ami nem alkalmas azonositasra:) Szal megsem annyira jo.

Írja az elfogadott kártyáknál.
"An identification card (BahnCard, bahn.bonus Card, credit cards*, ec-card/Maestro or ID card**) "
Miért nem alkalmas?

Akkor lehet megis jo, sorry. Csak arra emlekeztem, hogy mikor nekunk egy kulsos ceg foglal vonatjegyet uzleti utakra, akkor hatarozottan Visa, Mastercard kategoriat kernek az azonositashoz. Persze az o sajat hitelkartyajukkal fizetnek utana..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33989 Írta: vava
vava válaszolt a következő témában: Utazás vonattal Németországban

mahlzeit írta: -Ez a megoldas amit Gergoo irt, csak a kerdezo ismerosenek csak maestro kartyaja van, ami nem alkalmas azonositasra:) Szal megsem annyira jo.


Gejza azt írta, hogy "az EC/Maestro kártyánál csak a német kibocsájtásút fogadja el", a kérdező ismerősének pedig csak magyar van, gondolom ezért nem alkalmas azonosításra.

mahlzeit írta: -DCT-nek nincs igaza es szokas szerint szalmababot csepel. Szajat a bocs tevedtem meg az eletben nem hagyta el:)


:laugh:

mahlzeit írta: -Gejza, te meg kevered a debit es kredit kartya fogalmat. Debit amikor a sajat penzedbol megy a terheles, lehet barmilyen kartya, Maestro, Visa, Mastercard. Credit, mikor a bank altal adott "hitelkeretbol" megy a terheles ez logikusan Mastercard, Visa etc..


Én is így tanultam, ahogy írod. Ennek ellenére nem Gejza keveri a fogalmakat, hanem itt másképp működik, mint Magyarországon. Ha Visa-d vagy Mastercard-od van, akkor az itt Kreditkarte. Pl. ha odaadjuk egy osztrák/német boltban a magyarországi Visa-nkat vagy Mastercard-unkat, akkor az nekik egyből Kreditkarte, hiába nincs mögötte hitelkeret.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33993 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Utazás vonattal Németországban

vava írta: Gejza azt írta, hogy "az EC/Maestro kártyánál csak a német kibocsájtásút fogadja el"

Ezt kétlem. Annál is inkább mert akkor "illene" feltüntetniük, hogy német pénzintézet által kibocsájtott Maestro lehet csak.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #34007 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Utazás vonattal Németországban

vava beküldte:
Gejza azt írta, hogy "az EC/Maestro kártyánál csak a német kibocsájtásút fogadja el"
Ezt kétlem. Annál is inkább mert akkor "illene" feltüntetniük, hogy német pénzintézet által kibocsájtott Maestro lehet csak.

Kételkedni lehet és az "illene feltüntetniük" is igaz, a tényen azonban nem változtat: minden EC kártya Maestro is egyúttal, de nem minden Maestro-kártya EC-kártya. (Ha esetleg ez utóbbi állításom nem igaz, hát löjetek, de a lényegen nem változtat.)

Ahogy ígértem, a képek (remélem DECO azért maradt csendben, mert kipróbálta):
Itt választod ki, hogy másnak veszel jegyet:

Itt próbálkozok a magyar Maestro kártyával (eleve annak csak egy 16 jegyü száma van a KtoNr/BLZ kombináció helyett). Természetesen nem engedi 10 karakternél tovább beírni a számokat:

Ebböl jött az ötlet, hogy megpróbálom a Maestro-t Kreditkarte-ként beadni:

Természetesen rögtön bukott a dolog.
Magyar személyit nem fogad el, útlevelet szintúgy.
Ha mégis sikerül ezen túljutni, akkor még ilyet is akar:


Most még mielött vki ideba..ná, hogy ez milyen hülyeség a vasúttól és be kell öket perelni és különben is...., annak jelezném már elöre: egy szóval nem mondtam, hogy ez jól van így. Csak a tényeket írtam le. Elmondanám továbbá, hogy nem szoktam ide leírni olyan dolgokat tutiként:
- amiröl nem gyözödtem meg személyesen, nem próbáltam ki, stb.
- amit valakinek a valakijétöl, aki látott már valakit stb. hallottam
- amit csak arra alapozok, hogy "tölem nem kérték", "nekem nem kellett", "nálam is úgy volt"
Ha meg mégis, akkor belátom és csendben annyit mondok, hogy bocs.

Még valaki, valamilyen okossággal ez ügyben ? Ha nem, akkor tényleg BÉKE !!!
U.i.: vava, külön kösz a hathatós támogatásodat, úgy látom te voltál az egyetlen, aki értette, hogy mit is pofázok!! :bye:

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mahlzeit, vava

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!