Utazás vonattal Németországban

Több
10 éve 6 hónapja #34091 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Utazás vonattal Németországban

De igen, magyarként. Ki lehet választani az ordszágot is. :P Csak az a bibi, hogy az országot mindíg újra kell kiválasztani, mert csak a számot tárolja. Ebből adódott legutóbb egy kis "Problem", ugyanis elfelejtettem kiválasztani, így németként jelent meg a kinyomtatott jegyen. Természetesen a kaller belekötött, de erre előkapta a "meldescheint" mire megnyugodott a haver. =D

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja - 10 éve 6 hónapja #34097 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Utazás vonattal Németországban

Általános kérdés: tulajdonképpen mi a különbség az online és az állomáson, az autómatából váltott jegy között? Ott sincs rajta, hogy ki vagyok, honnan jöttem és honnan van pénzem! Miért nem tök mindegy, hogy ki mivel és hol fizetett, ha a lét a Bahn megkapta akkor egy utas, egy jeggyel utazik. Ki nem xarja le, hogy ez a Béla, a Csicsolina vagy Amadeus Mozart? 1 jegy = 1 fizetés = egy utas és egy menet X-ből Y-ba!
Miért ez a cikizés a személy körül és a hitelkártyákkal? Ott a kod, hogy kifizette és a jegy érvényes. Az meg tök mindegy, hogy Panni vagy Feri használja fel a jegyet.... szerintem!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #34098 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: Utazás vonattal Németországban

Ebben van valami...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #34106 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Utazás vonattal Németországban

Elvileg csak az ára, mert ha az állomáson veszem kissé többe van. Amúgy a cirkusz körülötte sok hűhó semmiért.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #34112 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Utazás vonattal Németországban

DECOTEXT írta: Általános kérdés: tulajdonképpen mi a különbség az online és az állomáson, az autómatából váltott jegy között? Ott sincs rajta, hogy ki vagyok, honnan jöttem és honnan van pénzem! Miért nem tök mindegy, hogy ki mivel és hol fizetett, ha a lét a Bahn megkapta akkor egy utas, egy jeggyel utazik. Ki nem xarja le, hogy ez a Béla, a Csicsolina vagy Amadeus Mozart? 1 jegy = 1 fizetés = egy utas és egy menet X-ből Y-ba!
Miért ez a cikizés a személy körül és a hitelkártyákkal? Ott a kod, hogy kifizette és a jegy érvényes. Az meg tök mindegy, hogy Panni vagy Feri használja fel a jegyet.... szerintem!


Roppant logikus, de talán beszéld meg a Deutsche Bahn-nal!

Más: nekem is tele a szerszámom a 27. körös okosságokkal. Egy posztolónak volt egy kérdése, kapott rá egy "tölem sem kérték" típusú választ. Ezt próbáltam helyrerakni. Nem az volt a kérdés, hogy a DB rendszere jó-e, vagy sem, nem is az, hogy vajon miért van így.....
Erre mindenki elöránt mindenféle újabb okoskodást, még nyolc "nekem sem kellett" típusú másik okosságot, majd még jön az is, hogy a "k. anyját a vasútnak, a jegy ki van fizetve és nyalja ki...". Tudjátok mit: csinálja mindenki, ahogy akarja, de ha vkinek tanácsot adunk, akkor az legyen már épkézláb, ne mi hozzuk szar helyzetbe, stb. (Konkrétan: a kalauznál gyenge érv lesz, miszerint olvastam a blogban, hogy Kovács XVI. Gézának is elég volt a pesti BKV-bérlet :clap: ). Na, UFF, utoljára szóltam ebben a témában.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #34117 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Utazás vonattal Németországban

Na még egy utolsót:

akkor egy utas, egy jeggyel utazik. Ki nem xarja le, hogy ez a Béla, a Csicsolina vagy Amadeus Mozart? 1 jegy = 1 fizetés = egy utas és egy menet X-ből Y-ba!
Miért ez a cikizés a személy körül és a hitelkártyákkal? Ott a kod, hogy kifizette és a jegy érvényes. Az meg tök mindegy, hogy Panni vagy Feri használja fel a jegyet.... szerintem!


Gondoljatok már pl. a repjegyre !! Az is névre szól, ott sem úgy van, hogy a nevemre szóló jegyet odaadom a Bélának, a Lufthansa (meg az összes többi) meg kapja be, hiszen ki van fizetve, miért nem mindegy, hogy ki utazik vele.... Ismétlem, nem egyetértek a gyakorlattal, de ez van, ehhez kell alkalmazkodni, pont. Ha utazni akarok, akkor veszek egy jegyet az adott társaság/cég szabályai alapján, különben mehetek gyalog, lovon,stb., vagy "beperelem öket, mint a huzat - úgyis van Rechtschutz-om", de ugye nem az volt a cél. Biztos vagyok benne, hogy volt is már ilyen Okos Tóbiás, aki megtette, nem sokat hallottunk a sikeréröl... :chuckle:

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!