Utazás vonattal Németországban

Több
10 éve 6 hónapja #34032 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Utazás vonattal Németországban

Hát nem is az időre gondoltam... :chuckle:

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #34034 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Utazás vonattal Németországban

Hát nem tudom, én a lányomnak szoktam jegyet venni, igaz, nem németen belülre, hanem BP-München ill vissza viszonylatban. Az Ő adataival regiztem, "MAGYAR" szigszámmal és címmel. Fizetni viszont az én dombornyomott Master Cardommal fizettem. Ha pestre kellet, akkor oda kiküldték a jegyet !!!! Münchenben simán kinyomtattuk. A vonaton igazolásképp SOHA nem "kreditkártyát" kértek, hanem a regisztrációkor megadott Szig-et. Ennyi. :P :P

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #34035 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Utazás vonattal Németországban

Az ID-val az a bökkenő, hogy a magyart (elvileg) nem fogadják el. Ha jól rémlik a nyolc EU "kemény mag" :chuckle: ID-k elfogadottak csak.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #34046 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Utazás vonattal Németországban

Igen, a rendszert azért át lehet ba..ni. Magyar személyit hivatalosan nem fogadnak el, de ha beadod azt, hogy német szig. és hozzá a magyarnak a számát (úgyis csak az utolsó 4 számjegy kell), azt megeszi. Innentöl viszont a kalauz jóindulatára vagy bízva, gondolom egy bájos ifjú hölggyel kevésbé is kezdenek el szívóskodni, de a tényen nem változtat : a lány csak szimplán mázlista volt.
Az postán kiküldött jegyhez viszont alapból nem kell semmilyen igazoló okirat, ott tehát nem játszik ez a dilemma.
Az egész rendszer egyébként is nagyon "vasutas". Pl. az EuroNight-ra München-Budapest viszonylatra nem lehet online jegyet venni, csak postán küldöset (+3,50 € felár, ami persze nem a világ, de a 29 € jegyár mellett végülis több, mint 10% plusz). Ugyanerre a vonatra azonban pl. Stuttgart-Mü.-Bp. viszonylatban a teljes jegyet megkapod online-ként. WTF?? Ugyanarra a napra a RailJet-re ugyanakkor a Mü.-Bp. útra is kapsz online jegyet. Akkor má' "mérishogy" ?

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #34084 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Utazás vonattal Németországban

RailJet Ok online, ráadásul "MAGYAR" személyivel regisztrálva !!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #34089 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Utazás vonattal Németországban

Ezt írtam a végén, de a magyar személyit nem magyarként regisztráltad, csak beadtad a számát ??? A kalauz (föleg ha gonosz típus) még beleköphet a levesbe....

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!