Gázautó fórum

Több
9 éve 10 hónapja #36725 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Gázautó fórum

gaspos írta: Ok, akkor ajánlom a német lpg fórumok tömkelegét, leirtam a legelején, nem a motor modernsége határozza meg a többletfogyasztást, hanem a hengerűrtartalma... kis motor több többletfogyasztás, nagy motor kevesebb többletfogyasztás, ezért van, hogy nálam kb ez 5%, egy 1,8as bmwnél meg 10-20%, de ezt is leirtam a legelején.

Én bizony nem azt találtam a fórumokon! Kitünő példa erre a 4 literes csirokival az emberünk. ;)
Nekem nagyon úgy tűnik, ahogy írtam is, hogy igenis az újabb, modernebb motorok amik eleve full elektronikával szabályozottak ahol (egy kisebb vagyonért) minőségi cuccot belerakatva tényleg csak 5-10%-ról van szó. Egyébként valóra vált álom már a 20% is és semmi ilyen általános megállapítást nem találtam, hogy a kis motornál nagyobb a többletfogyasztás, illetve fordítva. Sőt! 1.3 Suzukit olvastam, hogy a bizonyos csirokihez képest úgy 80%-al kevesebb a többletfogyasztása!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36727 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Gázautó fórum

A 20-22 literes csirokit azért írtam, hogy egyértelmű legyen, nem a legolcsóbb beépítéssel kell számolni, bocs ha nem volt egyértelmű. ;)
Itt jön akkor megint a képbe az a fránya megtérülés ami szerinted hibás értesülés illetve magas lóról történő észosztás pedig csak matematika ;) amit következetesen, egyszerűen csak kihagysz. :laugh:
Utána már jók a dolgok, csak ismétlem pont ezért (és nem azért mert 25-30000 eurós autót szajkózok, amit egyébként nem is tettem) gyakorlatilag ha valaki, hát Te dezinformálod az embert!
Legyen egy jó hírem is, :wait: leszállok a magas lóról, még a mai nap felvarázslok egy komoly adatbázist az oldalra, ami németországi (magyarul is beszélő) orvosokhoz hasonlóan a németországi lpg kutakat fogja tartalmazni! ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 10 hónapja - 9 éve 10 hónapja #36728 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Gázautó fórum

gaspos írta: A dizelautód készpénzben ennek a komplett forumnak illetve 95%nak elérhetetlen, hitel szintén elérhetetlen, nevezzük ujra nevén a fórumot, a németországba igyekvő munkát vállalók fóruma, tehát a konstrukció elérhetetlen, felesleges ezt a verziót erőltetned.


Kedves Gaspos!
Na, most azt tisztázzuk, hogy hol használod a kocsidat! Németországban egy 30 ezer eurós kocsi bárkinek elérhető, ha van munkahelye. Sok kocsitipusnál még csak előleg fizetés sincs a stratnál. Még csak bankhoz sem kell fordulnod, mert a kereskedőnél is vannak 48 hónapos hitelmegoldások, s amardékot is lehet utólagosan finansziroztatni. (Igaz így drágább mint a kp. de megvehető!) Világos, hogy esküszöl a gázra, de mi inkább számolunk!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36730 Írta: gaspos
gaspos válaszolt a következő témában: Gázautó fórum

Na, már ezért is megérte az egész hajcihő, egy jó adatbázis sokat segit :)
Egy nagyon jó App : GasTanken Deutschland
Nem tudom minden platformon van e, de nagyon pontos, aktuális árakkal, keresővel.
Köszönjük a gázosok nevében.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36731 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Gázautó fórum

gaspos írta: Ok, akkor ajánlom a német lpg fórumok tömkelegét, leirtam a legelején, nem a motor modernsége határozza meg a többletfogyasztást, hanem a hengerűrtartalma... kis motor több többletfogyasztás, nagy motor kevesebb többletfogyasztás, ezért van, hogy nálam kb ez 5%, egy 1,8as bmwnél meg 10-20%, de ezt is leirtam a legelején.
Az autóm átlagos autónak az ára alapján értettem, nem a fogyasztása és a motor miatt, kb 5-8000 euro az ára szerelt gázzal.
A beszerelés a német-lengyel határon minden papir ügyintézésével, 1 nap hotelszobával kerül 8 henger esetén 1500 euróba, a TÜV extra 100 euro, érdemes egyuttal azt is intéztetni.
A dizelautód készpénzben ennek a komplett forumnak illetve 95%nak elérhetetlen, hitel szintén elérhetetlen, nevezzük ujra nevén a fórumot, a németországba igyekvő munkát vállalók fóruma, tehát a konstrukció elérhetetlen, felesleges ezt a verziót erőltetned.
A te számitásoddal ugye 5,25 euro/100km, azaz 30000 km-nél térül meg egy 1500 eurós beszerelés. Ok, én ennek a dupláját tekerem az autómba, tehát nálam félév mulva megtérülne.


Figyelj mester, ha egy mód van rá, használd már légy szíves az IDÉZÉS funkciót, vagy írd már le a nevét annak, akinek a válaszod szól, mert így neghéz szétválogatni...
1. Én a legutóbbi linkemben nem fórumot linkeltem, hanem elvileg a ti "háziújságotokat", tehát miért ne higgyem el, hogy az ott írt 15-20% nem igaz.... De látod, én csak 10%-kal számoltam a megtérülésnél...
2. Lengyel beszerelés top-cuccal, top-színvonalon. Aha. A +100€ TÜV-öt sem látom sehol a költségvetésben (vagy csak akkor szerelteted át, ha éppen lejárt a TÜV?), meg a kétévente kötelezö gázos felülvizsgálatot sem.
3. Az autód az ára alapján átlagos. Igen. Tehát ide készülök, vegyen mindenki 10+ éves Grand Cherokee-t, 4700 ccm-es motorral, 8 hengerrel, összkerékhajtással, mert az olyan átlagos. Jó tanács. Na persze ha nincs itt havermühelye, nem max. bónuszos a biztosítása, akkor jön a szívás: gáz ide, gáz oda. (csak valami még magakadt nálam: kedvezményes adód 350 €/év. Egy átlagos Astrával meg lenne mondjuk 100. Még 250 €/év, amit a te autódnak le kell dolgoznia...)
4. A csúcs: matekból nagyon nem figyeltél, így persze már értem, hogyan számolsz.. Az én évi megtérülési számításom egy 8l-es fogyasztású autóra vonatkozott. Most jön az, hogy a tiéd is 8 litert fogyaszt ??? Megsúgom, a te 15 literednél hamarabb térül meg.....
5. Soha nem buzdítottam senkit arra, hogy vadiúj 20-30e eurós dízelt vegyen. Csak egyszer leírtam, hogy nekem már csak azért sem téma, mert (ha így tetszik) dízelfan vagyok. Benzinest sem vennék egyébként, pláne nem 4.7 literes V8-as amcsi motorral, 10+ évesen.... De a gázos üzemet nem is a dízelhez hasonlítgatom itt folyamatosan.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36732 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Gázautó fórum

Nos ez az egész gázcirkusz egy parasztvakítás. :P Ha nincs lóvé gázolajra, benzinre, talicskát kell tologatni. Ez az egész csak arra jó itt, hogy egymást b@sztassátok. Jómagam pedig hülyére röhögöm magam a 2900 -as 11 éves dieselemmel, 7,5-ös fogyival. (szigorúan betartva mindent) Afelett 8,5-9 littyy :P Ja és 320000 km-mel. =D

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!