Gázautó fórum

Több
9 éve 10 hónapja #36748 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Gázautó fórum

A gyalogjárás a nyerő nálam is, lévén 800 m. a lakás-munkahely távolság =D
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja - 9 éve 9 hónapja #36754 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Gázautó fórum

Csak egy utolsó szösszenet még a témához: tegnap találtam :

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.


Itt a fickó a 13 €/100 km "kisautós" költségével büszkélkedik: az több, mint 17 l-es fogyasztás LPG-böl.... Rádasásul ugye eladni akar, tehát biztos lefelé gömbölyít.
Na ennyit a témához.....

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37591 Írta: zozo2D
zozo2D válaszolt a következő témában: Gázautó fórum

Lehet, hogy Németországon belül az arány csekély de szerény véleményem szerint ez a gk. szám vetekszik a magyarországi autópark számával. +ehhez még hozzájön a sok külföldi idénymunkás aki LPGvel jár és itt tankol -netalán javíttat...
DE ha pl. vki ritka aranypénzt gyűjt, ne beszéljünk róla mert elenyésző a számosság ?
Tisztelet az uraknak, néma szemlélődő vagyok, de pár hangadó itt (IS) nagyon szereti érvényesíteni véleményét, akaratát és marginálissá fokozni mások véleményét/meggyőződését.
Mi lenne, ha környezetvédelmi szempontot is elemeznénk ? pl. kevesebb az LPGnél a károsanyagkibocsátás. A hybrid autó azért jó mert nem bocsájt ki károsanyagot ?
Egyébként most éppen Diesellel járok, de volt pár LPGm és remélem még lesz is...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37592 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Gázautó fórum

Volt már szó arról is ;) Minden jóérzésű ember támogatja is de egy 30K körüli beruházásnál amikor valaki rendszeres hosszútávú utakra családi autót vesz nem fogja a dolog lényegét, a csomagteret beáldozni. Azt hiszem ez érthető is. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37593 Írta: zozo2D
zozo2D válaszolt a következő témában: Gázautó fórum

Sziasztok,

Engem pl. érdekelne hogy pl. magyarországi LPGs autót hogyan lehet németesíteni ? Vagy itt németország melyik részén van több beszerelő műhely, ergó versenyhelyzet -ami barátibb árakat produkál-?
Senkit nem akarok meggyőzni, hogy jó dolog LPGzni, de a föld jövője érdekében remélem az alternatív megoldások egyre jobban terjednek és fejlődnek, habár a Tesla szerintem még sokunknak marad álom jó ideig.

Ha bárkit érdekelnek korábbi tapasztalataim a témában szívesen megosztom, lévén korábban már "ültem" LPGs autóban, jelenleg Dieselt taposok (5,5 L/100 Km). ami kb. 1400 kg és 110 LE.
Évekig vezettem a fogyasztási adatokat excelben ami rögtön számolta és átlagolta az adatokat, tehát gaspos Kollégénál talán konkrétabban tudom érveimet alátámasztani (bocsi gaspos:)

Remélem nem csörte lesz, hanem konstruktív vélemény- és infócsere. :confused:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja - 9 éve 7 hónapja #37594 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Gázautó fórum

Amúgy pedig csak matematikai alapon már tisztáztuk, hogy évi (átlagos) 15-20K használattal, 2-3 év után még semmit nem nyer az ember, akkor még csak nullán van és onnantól pedig az értékvesztésnek, amortizációnak köszönhetően sem megtakarítás hanem "veszteség" borítékolható.
Szóval, megállapítható volt, hogy igen kis százalék jár jól anyagilag.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!