Gázautó fórum

Több
9 éve 10 hónapja #36733 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Gázautó fórum

Összekaptam magam :chuckle: a németországi (magyarul is beszélő) orvosok oldalon már fent vannak az lpg kutak is. ;)
Külön menüt nem csinálok neki mert még szeptember elött jövünk az új designal (most is azon dolgozunk) és majd ott meg lesz a menüpont is rá. ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gaspos

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja - 9 éve 10 hónapja #36734 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Gázautó fórum

Amúgy, most elnézve ezt a térképet, van kút itt bőven :laugh:

Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gaspos

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36735 Írta: gaspos
gaspos válaszolt a következő témában: Gázautó fórum

Lehet, hogy parasztvakitás az egész, de hogy ennyi kút szolgál ki ennyi parasztot, na az már nem véletlen :) Még1x köszi a térképet, a többivel nem nem foglalkozom, ez a kép elég jól igazol.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36736 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Gázautó fórum

:wait: Nem, nem nem! :) A többség (én biztos) a "parasztvakítás" alatt egyértelműen azt értettem, hogy az autósok, hasamra ütök 0,01 százalékának valóban megérő megoldást a maradék 99,99 százalékának lett címezve. Na, ez a "parasztvakítás"! Ahogy már meg is lett említve korábban, mint a deviza kölcsönfelvétel vagy a szlovák rendszám "parasztvakítás"
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zigeuner

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36737 Írta: gaspos
gaspos válaszolt a következő témában: Gázautó fórum

Én konkrétan meg nem neked, hanem "zigeuner"-nek cimeztem a kissé fellengzős beleszólok, mert miért ne posztért :) Ha az ő szemszögéből nézem van itt bőven talicskatologató paraszt Németországban :) mert vki abból a rengeteg gázból csak tankol.
De a térkép a mondandóm lényegét jól mutatja, és ez nekem elég, közben meg hát dolgozni is kell, mert anélkül csak a talicska van, vagy még az sem... :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36738 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Gázautó fórum

gaspos írta: Én konkrétan meg nem neked, hanem "zigeuner"-nek cimeztem a kissé fellengzős beleszólok, mert miért ne posztért :) Ha az ő szemszögéből nézem van itt bőven talicskatologató paraszt Németországban :) mert vki abból a rengeteg gázból csak tankol.
De a térkép a mondandóm lényegét jól mutatja, és ez nekem elég, közben meg hát dolgozni is kell, mert anélkül csak a talicska van, vagy még az sem... :)

Te tenyleg nem erted miert kaptad a Zigeunertol??:) Tukorbe neztel mar? Vallasi alapon tolod ezt a gazauto temat, ervelesi hibak tomkelegevel, mikozben k. nem arrol van szo, hogy barki is ellenezne a gazrendszereket, pusztan felvetettuk, hogy
-aki nem domperrel jar dolgozni evi 60ekm-t, nem taxisofor es nem melosautot keres a festoletra cipelesehez, annak ez esetleg k. nem eri meg
-mert egy atlag ember nem benzintemetot vesz csaladi autonak, nem jar vele 50-60ekm-t evente, nem akar okosban szervizeltetni Joskanal, nem akar 2 napot atbumlizni Nemetorszagon, hogy szorgos lengyel munkas kezek a hataron felaron beleokoskodjak a rendszert es ki tudjak szamolni, hogy egy atlag csaladi auto fenntartasaban az uzemanyag koltseg kozel marginalis es havi 40EUR megtakaritasert a havi 4-600EUR uzemkoltseg mellett (amortizacioval!) min. 2-3 eves megterules mellett nem akar a nyakaba venni egy NYUG-ot.

A szalmababozasod mellett abba a legsulyosabb ervelesi hibaba esel amit ugy hivnak, hogy "megerositesi torzitas". , magyarra forditva lesz.rod a teljesen helytallo ellenvelemenyeket sajat tapasztalatra valo hivatkozassal. Csak azt tudom mondani, hogy ha valoban informalni es nem dezinformalni szeretnel, akkor nem a gazrendszerek istenitesevel kezded, hanem leirod reszletesen a koltsegeid. Melleteve, hogy az 1500 az okosban a lengyel hataron esatobbi. (Amik igy szep lassan kiderultek, megoldjuk okosban ugye:)

A gazauto penetracio ahogy mar idezve volt 5% Nemetorszagban, ehhez van egy eleg jo kuthalozat. Te ebbe a celkozonsegbe tartozol, mikozben el akarod magyarazni, hogy a maradek 95% az ostoba, mert nem tankol felaron. Na ez a mokusvakitas. Nem mellesleg ha a gazauto dominans szerepet szeretned igazolni, arra nem erv ez a kutmennyiseg. Arra az erv az lenne, ha mar szerelnek le a disel es petrol kutfejeket:) Eddig semmi mast nem "igazoltal" ervekkel, mint amit eddig is tudtunk es senki nem kerdojelezte meg, hogy nagyfogyasztasu autok, munka miatti evi nagy km.-ek mellett megeri a gazrendszer. A tobbi csak vmi erzelmi erveles volt eddig.

Ettol fuggetlnul en drukkolok a gazautoknak, mert versenyfokozo, de emellett ugyanugy drukkolok a hibridnek es a leheto legjobban az elektromos autoknak! De emellett meg gyalog jarok dolgozni mint az allatok es neha bicoval.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, zigeuner

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!