Miként induljunk Németországban?

  • bum
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 3 hónapja #2794 Írta: bum
bum válaszolt a következő témában: Miként induljunk Németországban?

Szia Eva10.
Koszonom ,hogy válaszoltál.Egyedül megyek Dortmund a cél állomás.Igen,olvastam már sok mindent ,ami idevág.Bizakodva nézek a kinti élethez,habár biztosan lesznek nehézségek,de azzal együtt.Itthon már nem lehet megélni.A min.bérből semmire sem futja. Üdvozlettel.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 3 hónapja #2796 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Miként induljunk Németországban?

Szia Bum!

Sok sikert! Akkor latod, hogy ki ezt, ki azt tudja itt az oldalon es közzeteszi...es sok a segitseg is.,
Nehezseg nelkül sajnos nem biztos, hogy megy. En pl a jövöt nem lattam biztositottnak otthon...Nekem szerencsere nagyon sok a munkam, de legalabb meg lehet elni. Es: nezzük a hirdetesi ujsagokat, mikor, mit hol lehet jo aron venni(ez csak tipp). A nyelvet tudod? Mert anelkül nehez....
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 hónapja #2797 Írta: lopici
lopici válaszolt a következő témában: Miként induljunk Németországban?

Szia Bum
Hat igazan semmi rossz abban, hogy valtani szeretnel. Tudom Magyarorszag mar eleg nehez hely ahol megelhetsz. En mar 23 eve felmertem ezt:) ,eloszor Usa 20 evig,utana visszatertem Europaba a szuleim eloregedese miatt. Irorszag, Malta es most az elmult 8 honabban Nemetorszag.Ahol en is ujra kezdtem...;)
Szoval a lenyeg az ujrakezdesrol, az sehol sem konnyu de megeri az en tapasztalatom szerint is.

Udv lopici

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • bum
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 3 hónapja #2798 Írta: bum
bum válaszolt a következő témában: Miként induljunk Németországban?

Szia lopici.
Én sem vagyok már mai csirke ,de sajnos rá kellett jonom mennem kell.Voltam én is az USA-ban ,igaz csak 2 és fél évig és elkovettem azt a hibát ,hogy hazajöttem.
Most Dortmundba szeretnék menni .Jó lenne ,ha sikerülne és nyugodtan élhetnék,mert már nagyon unom ,hogy semmire nem telik.
Márti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • istwan
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 3 hónapja - 13 éve 3 hónapja #2800 Írta: istwan
istwan válaszolt a következő témában: Miként induljunk Németországban?

Már nem nagyon bírom követni mindenki mást ír:(
Csak azt nem értem miért fél a Német állam hogy a nyakán élünk hiszen nem vagyunk jogosultak semmilyen ellátásra amíg nem dolgozunk....én így tudom
Engem bejelentettek eltelt 3hónap és csak egy Steuer-ID számot kaptam eddig betegbiztosításom egyenlőre otthon van csak. Szóval nem igazán értem hogy most nekem kell kérnem ezt a freizügigkeitsgenehmigung-ot vagy...Vaskos számlám nincs rokonnál vagyok nem tudom mik az esélyeim ezeket a szabályokat ő sem igazán tudja öreg már azért is jöttem ki segíteni neki mert egyedül van nem szeretnék hazamenni:(
Köszi a segítséget:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • istwan
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 3 hónapja - 13 éve 3 hónapja #2801 Írta: istwan
istwan válaszolt a következő témában: Miként induljunk Németországban?

Kérlek szépen segítsetek a steuer id számmal kapcsolatosan. Kell menni kérni az itt tartózkodásit vagy küldik majd automatikusan vagy hogyan kell intézni?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!