Miként induljunk Németországban?

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 3 hónapja #2914 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Miként induljunk Németországban?

Szia!

Haat - ha hianyszakmaban dolgozol, akkor semmi sem lehetetlen.

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • dernimrod
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 3 hónapja - 13 éve 3 hónapja #2929 Írta: dernimrod
dernimrod válaszolt a következő témában: Miként induljunk Németországban?

Sziasztok,
A következő történt velem. Münchenben szerettem volna én is dolgozni, mint öregápoló, és mivel régebben 1 évig már mint önkéntes űztem ezt a szakmát 2010 nov. végén ki is mentem Németországba szerencsét próbálni. Szállásom egy ismerősömnél volt. Gondoltam milyen egyszerű lesz minden, van gyakorlatom, nyelvtudásom, országismeretem. Na aztán kiderült, hogy az engedély megszerzéséhez kell 3 hónapos ott tartózkodás, ami vagy a Freizügigkeitbescheinigung papír, amit a bevándorlási hivatalban kell kérelmezni. Vagy egy bejelentett lakcímről szóló igazolás, ami min.3 hónapnál régebbi. Én ezen buktam el, naivan azt hittem, hogy a korábbi önkéntes 1 éves tartózkodásom elég lesz, hát nem, mert ez egy új dolog, és máshogy számolják. A napjaim úgy teltek, hogy idősek otthonokat kerestem meg személyesen otthagyva az önéletrajzomat. Végül is egy helyről visszajeleztek, hogy alkalmaznának, de meddő volt a dolog a 3 hónap nélkül. Várni meg minek sztem felesleges lenne már, amikor májustól kinyílnak a kapuk, ha minden igaz. Akkor újra megyek...
Nem szabad feladni!B)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 hónapja #2932 Írta: TomTemplar
TomTemplar válaszolt a következő témában: Miként induljunk Németországban?

Érdekes én a Freizügigkeitsbescheinigung-ot kb egy héttel a bejelentkezés után megkaptam. A munkavállalási engedélyhez tényleg kell a 3 hónap, DE csak abban az esetben ha nem a szakmádban akarsz elhelyezkedni azaz nincsen végzettséged.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • dernimrod
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 3 hónapja #2935 Írta: dernimrod
dernimrod válaszolt a következő témában: Miként induljunk Németországban?

Megkapni megkapod, azzal nincs is probléma, viszont az a 3 hónap az lényeges, ami azért van, mert-ahogy írtad-nem a szakmában akartam elhelyezkedni.
Végzettségem amúgy 2 bölcsész diploma, de ezekkel nem megyek semmire, így alakult. Most egy biztonsági őr tanfolyamot akarok elvégezni, az is valami.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • tokosc
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 3 hónapja #2942 Írta: tokosc
tokosc válaszolt a következő témában: Miként induljunk Németországban?

Kedves Mara! Azt szeretném megkérdezni töled hogy mit értessz azon hogy a család bejelent? Ez hivatalos munkának számít? még annyit írj meg légyszíves hogy mennyit lehet kb. keresni? most találtam egy családot, két pici gyerekre kell vigyáznom, csak szerintem kevés az a pénz amit kinálnak. amúgy teljes ellátás, nyelviskola, bíztosítás az meglenne. Köszi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • gyongyi64
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 3 hónapja - 13 éve 3 hónapja #2945 Írta: gyongyi64
gyongyi64 válaszolt a következő témában: Miként induljunk Németországban?

Sziasztok! Dolgozik valaki mezőgazdasági területen? Ha igen, jó volna egy kis segítség, hogy induljak el, miként keressek munkát.
üdv:gyongyi64

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!