Miként induljunk Németországban?

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 2 hónapja - 13 éve 2 hónapja #3251 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Miként induljunk Németországban?

Szia prosperus!
Ha szeretnel segiteni, esetleg segitsel a realis oraberek megjelölesevel - mert honnan tudna ezt valaki, aki most szeretne kijönni. Sokszor az sem tudja, aki kinnt van. Az en esetem: egy oldalon olvastam, hogy valaki takaritonöt keres(München környeken), es azt irtak neki, 20 euro alatt ne is szamitson ra. Nalam a takaritonö - nemet - 8-at kert, es kapott - bejelentve, minijobbal. Talan ennyi különbseg nincs a keleti es a nyugati resz között...
Valoszinüleg sokat tudnal segiteni itt azoknak, akik tajekozatlanok, hiszen ügy tünik nekem, Te elegge ismered a helyzetet.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
13 éve 2 hónapja - 13 éve 2 hónapja #3282 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Miként induljunk Németországban?

Szia, válaszolnék kérdésedre.
Német lakcímre nincs szükséged, az engedély megkapásához. Neten keresel egy munkát:
http://goo.gl/zXzNZ
felveszed a kapcsolatot a munkaadóval, felhívod, és ha kellesz neki, helyetted mindent elintéz. Neked csak ki kell jönnöd, és elkezdened dolgozni. Elmentek a polgármesteri hivatalba, bejelent, elintézi a tajkártyádat, az adókártyádat, meg mindent. Nekem ilyesmivel sosem kellett foglalkoznom, pedig 2005 óta minden évben szezonmunkát vállaltam (évi 4hónap volt ez). Ha olyan helyet találsz, ahol szállást is adnak, akkor még albérletet se kell keresned. Egyébként májustól már engedélyre sincs szükséged.
Vagy az arbeitsagentur oldalán keresgélsz:
http://goo.gl/brbmO
Sok sikert. Üdv. Maya
A következő felhasználók mondtak köszönetet: naszi78

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja - 12 éve 4 hónapja #11126 Írta: naszi78
naszi78 válaszolt a következő témában: Miként induljunk Németországban?

Sziasztok! Több helyre elküldtem az önéletrajzunkat . Párom Sofőr-targoncás, Én Ápolónő vagyok.
Ma reggel hívott egy hölgy németből Ápolói munkát ajánlott 2-3 héten belül egyeztetünk.
Segítséget kérnék mire kell figyelni, mit kérdezzek a kiutazás előtt.
Mindenképpen családostól költöznénk ki!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • vargasanyane
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 4 hónapja - 12 éve 4 hónapja #11165 Írta: vargasanyane
vargasanyane válaszolt a következő témában: Miként induljunk Németországban?

Szia Naszi!
Szerencsés vagy hogy találtál munkát, gondolom te szakápoló vagy, mert inkább azokat keresik.
Én csak szoc. gond. áp vagyok és én is munkát keresek odakint, de nem sokkal biztatnak. Sok fajta oldalt elolvastam már a kimenetellel kapcsolatban. A kiutazást fizetik-e. család elhelyezése, iskola óvoda, esetleg férjednek munka. Van ahol csinálnak olyat hogy elintézik, de az ritka. A szerződésben nagyon fontos hogy benne legyen ? órát kell dolgozni/nap, és ? pénzért. munkaköri leírás, lehetőleg ne legyen benne ilyen: és amivel a főnököd megbíz. Ezt itthon nagyon szeretik, mert ebbe minden beletartozik. Szabadság ideje- bére, az eltávozás ? hét, van e túlóra? pénz, pótlékok, különböző juttatások, Felmondási idő? esetleg tovább képzések, /kredit pont / szerzés. Ez mondjuk nem tudom hogy megy odakint hisz tudod ha itthon nem szerzed meg ezeket 5 évente akkor jogszabályt szegsz.
Étkezést, szállást hogyan tudod megoldani pl a cég fizeti, vagy neked kell intézni. a szállás hány szoba egyedül leszel benne vagy társad is lesz? van- e wc, fürdő főzés internet, telefon, Számlát kell-e nyitnod?
Nagyon sok sikert kívánok nektek!
Üdv:Kata

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11233 Írta: naszi78
naszi78 válaszolt a következő témában: Miként induljunk Németországban?

Köszi Szépen! Még semmit nem tudok de amint lesz kézzel fogható dolog , Úgy is kérdezek :)
Próbálkozni kell és sikerülnie kell!!! Csak így lehet :)
Üdv : Ildi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja - 12 éve 3 hónapja #13730 Írta: pingpong53
pingpong53 válaszolt a következő témában: Miként induljunk Németországban?

Kedves Fórumozók!
Szerintem a fórum lényege, hogy rengeteg hasznos információval, tanáccsal látjuk el azokat, akik ide, ezekre az oldalakra betévednek. Az elején, ha az ország szokásait, az ügyintézési rendeket nem ismered, többszörös köröket lehet futni, mig sikerül valamit elintézned. Ha valaki figyelmesen olvassa az itt leirt sorokat, - véve a fáradtságot, hogy a korábbi levelezéseket is elolvassa - akkor mindezt megspórolhatja.
Ki hogyan szeret segiteni? A véleményem, hogy ez egyéni vérmérséklet függvénye. Mindenki máshol húzza meg a határokat. A lap lényege gondolom, hogy összességében egy pozitiv segitökészség jöjjön át, olyan oldalakat találjanak itt, ahova érdemes naponta "benézni".
Szerintem jó. Hát szép napot! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!