Miként induljunk Németországban?

  • Athena
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 3 hónapja #2803 Írta: Athena
Athena válaszolt a következő témában: Miként induljunk Németországban?

Szia István!

Ha bejelentettek, miért van otthon biztosításod?
A Freizügigkeitsbescheinigung-ot az Ausländerbehördénél igényelheted, hivatalosan három hónap tartózkodás után mindenképpen be kell szerezni. Ehhez szükséges egy lakcím, munkáltatói igazolás (pl.szerzödés), keresetkimutatások (annak bizonyítékaként, hogy képes vagy megélhetésedet biztosítani), esetleg munkavállalási engedély és biztosítás valamint a kitöltött formanyomtatvány igazolványképpel. Bár ez rend szerint úgy zajlik, hogy az ember munkakeresöként igényli a tartózkodási igazolást, majd azzal nyújtja be személyesen vagy a munkáltatója által a munkavállalási engedély iránti kérelmét. A pontos körülményeidet nem ismerem, ezért az általános infókat írtam csupán.

Remélem tudtam segíteni.

Üdv. Athena

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Athena
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 3 hónapja #2804 Írta: Athena
Athena válaszolt a következő témában: Miként induljunk Németországban?

Sok sikert Bum! Fontos, hogy informálódj és tanuld a nyelvet!!!

Üdv. Athena

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • istwan
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 3 hónapja #2812 Írta: istwan
istwan válaszolt a következő témában: Miként induljunk Németországban?

köszi:)
azért mert egyenlőre nyelvsuliba járok és még nem dolgozom nem kötöttem itt biztosítást. Dolgozni még nem tudok míg suliba járok én segíteni jöttem ki nagybáttyámnak házimunkában ilyenekben(ez hirtelen jött azért most tanulom a nyelvet)nála élek és itt eszem de nem akarom a biztosítással őt terhelni csak legálisan szeretnék itt lenni ennyi:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • istwan
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 3 hónapja #2813 Írta: istwan
istwan válaszolt a következő témában: Miként induljunk Németországban?

szia:)
olyan hülye vagyok nem fogalmaztam érthetően nem munkába jelentettek be hanem a nagybáttyám jelentett be a házába ezer bocs nem fogalmaztam világosan:(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • gyzmo
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 3 hónapja - 13 éve 3 hónapja #2853 Írta: gyzmo
gyzmo válaszolt a következő témában: Miként induljunk Németországban?

Sziasztok!
A segítségét szeretném kérni a kedves hozzáértőktől. Németországban kaptam munkát és ehhez kedvesemmel szeretnénk kiköltözni. Nekem nem lesz problémám a cég mindent elintéz, viszont ő szeretne au pair-ként dolgozni. A probléma annyi, hogy elmúlt 25 és nem tudjuk, hogy milyen a szabályozás, mi a legfrissebb elvárások, hogy munkavállallási engedélyt kapjon. Ha valakinek van tapasztalata vagy tudja,h ki tud segíteni kérem írja meg.
Előre is köszönöm a segítséget!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 hónapja - 13 éve 3 hónapja #2881 Írta: Mara22
Mara22 válaszolt a következő témában: Miként induljunk Németországban?

Kedves gyzmo!
Én is aupair mädchenként dolgozok Németországban. :-) Meg van már a család ahová a barátnőd menni szeretne? Mert a család mindent elintéz neki (elméletileg :-) ) fizeti a betegbiztosítást, bejelenti, fizeti a nyelvsulit...
Németország melyik részére indultok?
Üdv.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!