Németországi munka nyelvtudás nélkül

Több
12 éve 3 hónapja #13553 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

magyaranyuka írta: (Majd jol megkapom en is a magamet)

Lehetséges :)
Sajnos nem tehetem meg, hogy ne reagáljak. Igaz, hogy Nata csak egy kérdést tett fel, egy feleslegeset. DCT pedig csak rákérdezett a lényegre, sehol nem láttam "földbe döngölést"!
Lássuk csak:
A gyerekek biztos megtanulnak németül csak az a kérdés, hogy miből! Ezért lenne jó talán tudni, hogy milyen szakmájuk van különösen, hogy németül nem beszélnek. Gyakorlatilag azt a pontot keresi amire azt lehet mondani, hogy egy hangyányi esélyük van Nata-éknak. A leírtak alapján ugyanis 0,00000000000000001% esélyük ha van, óriási szerencsével. Persze, lehet ez alapján is arról érdeklődni, hogy hol jobb ha megtanulnak a gyerekek németül de sok értelme nincs!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #13556 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Gergoo!
Miért is felesleges kérdés, hogy hol jobb megtanulni a németet? Szerintem tény, hogy anyanyelvi környezetben előnyösebb. A férjemnek nagyon jó szakmája van itthon úgyanannál a német cégnél dolgozott akinél kinn is fog. Mielőtt magyarországon fel nem számolták a céget előtte magassan az átlag életszinvonal felett éltünk. Én német országban sem dolgoznék még egy jó ideig. És a gyerekekkel csak akkor mennénk ki ha megvan a biztos induló tőkénk, szoval nem a semmire. Így gondolom az álltalad kreált esélyeink növekednek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja - 12 éve 3 hónapja #13557 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Nata írta: Gergoo!
Miért is felesleges kérdés, hogy hol jobb megtanulni a németet? Szerintem tény, hogy anyanyelvi környezetben előnyösebb. A férjemnek nagyon jó szakmája van itthon úgyanannál a német cégnél dolgozott akinél kinn is fog. Mielőtt magyarországon fel nem számolták a céget előtte magassan az átlag életszinvonal felett éltünk. Én német országban sem dolgoznék még egy jó ideig. És a gyerekekkel csak akkor mennénk ki ha megvan a biztos induló tőkénk, szoval nem a semmire. Így gondolom az álltalad kreált esélyeink növekednek.

Nézd, először döntsd el, hogy akkor most mi a helyzet! Az esélyeket attól függően, ha ráérek módosítom. ;)

Nata írta: Segítséget szeretnék kérni. A férjem most keres németországi munkát...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #13569 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Nata írta: Segítséget szeretnék kérni. A férjem most keres németországi munkát és az egész család a lehető leghamarabb kiszeretne kiköltözni. Négy gyerekünk van 9és fél, 8, 5és fél és 2 évesek. Nem beszélünk németül, érdekelne mit gondoltok, hogy kinn anyanyelvi környezetben kezdjenek nyelvet tanulni vagy már itthon elkezdjük. Az itthoni tanulástol azért félek,mert hiába veszek könyveket, hogy legalább az alap szavakat megtanuljuk, ha nem tudom a kiejtést és félek így rosszul rögződne bennünk. Arra nincs pénzünk, hogy magántanárhoz járjunk.

Továbbiakban aki szerint itt tényleg az a kérdés, hogy hol tanuljanak a gyerekek németül itt folytathatja: Német nyelvtanulás
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Miklós

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #13571 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Nata írta: A férjemnek nagyon jó szakmája van itthon úgyanannál a német cégnél dolgozott akinél kinn is fog. Mielőtt magyarországon fel nem számolták a céget előtte magassan az átlag életszinvonal felett éltünk. Én német országban sem dolgoznék még egy jó ideig. És a gyerekekkel csak akkor mennénk ki ha megvan a biztos induló tőkénk, szoval nem a semmire. Így gondolom az álltalad kreált esélyeink növekednek.

Ez itt nem ugyan az amit az elöször irtál! >>>

A férjem most keres németországi munkát és az egész család a lehető leghamarabb kiszeretne kiköltözni. Négy gyerekünk van 9 és fél, 8, 5 és fél és 2 évesek.

Ha a férjednek már van egy jólfizetö állása, akkor a helyzet még akkor is meröben más, ha nem tudtok németül! Ennek ellenére, a nyelvtanulás nagyon fontos és valóban német környezetben sokkal könnyebb és gyorsabb a tanulás!
Mindezek ellenére én akkor is nagy rizikónak tartom a négy gyerekkel a kiköltözést,
mert ahogy otthon sem volt, itt sem lesz biztos a munkahelye a férjednek!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja - 12 éve 3 hónapja #13575 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

magyaranyuka írta: Erre te "lehordod" azt az embert aki valaszt adott neki, illetve elkezded taglalni hogy nekik milyen a helyzetuk. Egyreszt nem tudhatod, hogy a ferj mivel foglalkozik, ha olyan a szakmaja es olyan profi benne, egy fizetesbol is meg lehet elni, masreszt a kerdese nem erre iranyult. Tudom, hogy sokan felelotlenul vagnak bele, meg szeretnek hiu remenyeket kergetni, de sokan vannak olyanok is akik "bolcsen gondolkodnak" , az az erzesem, hogy majdnem mindenkit a 'foldbe" dongolsz aki ezen a forumon megjelenik. Szoval maradjunk a "konkret kerdesre konkret valaszt adunk stilusnal"

Kedves Magyaranyuka! Mint Te is olvashattad, az információ hiányos volt. Se szakma, se semmi nem volt feltüntetve, ezért mint esélyt és lehetöséget taglaltam a dolgot! A stilusom mindig tényszerü, nem simogatok vagy nyalogatok senkit, s föleg nem küldök senkit a "aknamezöre" ha tudom, hogy mi vár rá! Szerintem nagy felelötlenség azt irni amit hallani szeretnének, de Te nyugdotan korrigálhatod a tévedéseimet! Nem hiszem, hogy valakit is a földbe döngölök, vagy megsértek! Eddig sem tettem, úgy hogy nyugodtan felhagyhatsz magad gerjesztett érzékenységel! Mint láthatod, másodjára már teljesen más információkat kaptunk, noha egy kicsit gyanús, hogy a cég ahol Nata férje dolgozott Magyarországon megszünt. (Miért is?) Mi a garancia arra, hogy ez nem törtenik meg itt kint is? Nos, akkor mi lesz a négy gyerekes családdal? Hartz 4? Egy viszonylag biztos szociális környezetet adnának most fel..... Talán kellene ezt is mérlegelned!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!