Nem is akar a magyar dolgozni

Több
11 éve 2 hónapja #28292 Írta: dzsolt
dzsolt válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

Sziasztok!
Picit én is belekuruttyolok.
Miért is foglalkozik néhányunk az ilyenekkel? Csak mert elég egy-két ilyen minta és nem győzök magyarázkodni még a bíróságon is gyermektartásdíj ügyben, hogy én sajnos nem keresek 3-4000€-t havonta. Sajnos elég a bemondás a volt oldalborda részéről és nem győzöl magyarázkodni, hogy miért is nem annyi az annyi! Sajnos tapasztalat! És mutogathatom én a bérlapot, jön a támadás, hogy biztosan csak annyira vagyok bejelentve a többit zsebbe kapom! Sajnos ez ma elég egy bírónak ahhoz, hogy hónapokon át húzza halassza, időpontokat tűzzön ki, vizsgálatokat és környezettanulmányokat csináltasson.
És hogy a topic címének is megfeleljen a hozzászólásom, a drága itt él in Ungarn és persze szegény munkanélküli :) minek is dolgozna :)

Ez most kikívánkozott, elnézést érte. Sajnos a többség valóban nem akar dolgozni, mert azt látja, hogy lehet munka nélkül is élni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 2 hónapja #28297 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

És mutogathatom én a bérlapot, jön a támadás, hogy biztosan csak annyira vagyok bejelentve a többit zsebbe kapom! Sajnos ez ma elég egy bírónak ahhoz, hogy hónapokon át húzza

Ne mutogasd a berlapodat, hanem fordittasd le magyarra es hitelesitsd.
A jelenlegi ügyvedek magyarban mind zsaru vagy katona tiszt volt.
Az hogy jelenleg kik a birok vagy az ügyeszek, hadd ne mondjam, de a
szemükben te csak egy sorszam vagy mint az sztk-ban (ha van meg). :whistle:
Sajnos ilyen storikat hallok en is 1-2 munkasainktol is, ez most nagy Mode
magyarban a lanyoktol. (tiszt a kiv.) oda tenni a Muschit, de a gyereket eltartani
majd "az aki oda fent van".
Nem tudom hany eves vagy .......durranj meg.......................hatalmas a
Globusunk. :chuckle:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28300 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

dzsolt írta: Sziasztok!
Picit én is belekuruttyolok.
Miért is foglalkozik néhányunk az ilyenekkel? Csak mert elég egy-két ilyen minta és nem győzök magyarázkodni még a bíróságon is gyermektartásdíj ügyben, hogy én sajnos nem keresek 3-4000€-t havonta. Sajnos elég a bemondás a volt oldalborda részéről és nem győzöl magyarázkodni, hogy miért is nem annyi az annyi! Sajnos tapasztalat! És mutogathatom én a bérlapot, jön a támadás, hogy biztosan csak annyira vagyok bejelentve a többit zsebbe kapom! Sajnos ez ma elég egy bírónak ahhoz, hogy hónapokon át húzza halassza, időpontokat tűzzön ki, vizsgálatokat és környezettanulmányokat csináltasson.
És hogy a topic címének is megfeleljen a hozzászólásom, a drága itt él in Ungarn és persze szegény munkanélküli :) minek is dolgozna :)

Ez most kikívánkozott, elnézést érte. Sajnos a többség valóban nem akar dolgozni, mert azt látja, hogy lehet munka nélkül is élni.

Jo kis magyar valosag. A magyar birosag az vhol a jogasz szakma legalja. Rokonok, partcimborak, haverok.. Par eve volt edesapamnak egy munkaugyi pere, gyakorlatilag en menedzseltem az ugyet, mint penzben, mind ugyveddel. MAr az elejen megmondta az ugyved, hiaba van igazunk, nem lehet nyerni, mert a masik fel "allami" ceg es birok ugy ugralnak ahogy mondjak nekik. Volt elso fok, masodfok, ujra elso fok es tovabb kellett volna vinni legfelsobbirosag etc.. Egy ido utan hagytuk, mert nem erte meg a penzt es ideget vegul. Es ezzel parhuzamosan voltam szemtanu egy balesetben es jarhattam masik birosagra, ill. megkostoltam anno az Apeh-Cegbirosag vonalat is egy kisceg(unk) megszuntetesevel kapcsolatban.:)
Na azota nem hiszek a magyar jogallamban. Kivalo pelda erre az alkotmanybirosag elmult par eve a beultetett allamunk es partunk katonaival. :puke:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28301 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

Tompika írta: Sziasztok!
A legnagyobb probléma abból fakad, hogy Gipsz Jakab hazajön 2 év után Dajcsladból, (ahol kenyéren és vizen élt) vesz egy "drága" autót, tv méretü tapifont, drága rucikat... és mindenkit azzal szédít hogy havi 3-4 ezer jurót kerestem öccsém !! B) Amiből simán félreraktam a 90%-át, mert ugye ott aranyat sz@rik a kutya is...aztán mire a 10. emberke hallja hogy mekkora királyság van nyugaton addigra már 5-6 ezer juró... ezért van az emberek fejében hamis álomkép ami a valóságtól nagyon távol áll.Ilyenből felénk sok van, ez tapasztalat



Hahajjj :party: Volt szerencsém megismerni a települést.
Kétféle ember lakja:
1, tele van pénzel mint a déli busz, de szakadt gatyában siránkozik.
2, egy utolsó lehúzós ároklakó, de kölcsönökből, bankhitelből "mutassa" hogy Ő aztán vitte valamire....
(3)...na jó....van néhány átlagpolgár is......(mondom néhány!)
Kedvencem amikor a szentem segédmelós németben , aztán a faxbúkon dicsekszik fű-fa-virágnak az új nagybömössel, meg az armányi bűrkabáttal.

Tompika! Ismerős a történeted. Az a falu úgy van bekötve . Nekem elég is volt belőle szűk 2 év ;)

És igen...az "öregek" azért vitáznak itt az oldalon mindenkivel, mert ezek a műmájer birkák azt híresztelik, hogy kint minden aranyból van. És ha azt látod, hogy egy sz@rházi munkakerülő micsoda "gazdagságba" pottyant, hajlamos vagy el is hinni.

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28304 Írta: Tompika
Tompika válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

Félreértés ne essék, nem a helyieket akartam savazni, ez igazából országos jelenség.(tiszt. a kiv.) :sick: Magam részéről én jót mosolygok az ilyeneken, de van aki szentírásnak veszi.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja - 11 éve 2 hónapja #28310 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

Tompika írta: Félreértés ne essék, nem a helyieket akartam savazni, ez igazából országos jelenség.(tiszt. a kiv.) :sick: Magam részéről én jót mosolygok az ilyeneken, de van aki szentírásnak veszi.

Hát az ilyen meg is érdemli, hogy átverjék! A mai nyitott világban (internet, Schengen, s 1000 TV adó) egy ketyentés és minden infó meg van mindenkiről, s minden cégről vagy akármiről! Ha ezt nem teszik meg mielőtt beledőlnek a saját magukkal szembefordított tőrbe, akkor nem is kell sajnálni az ilyet!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!