Nem is akar a magyar dolgozni

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #28597 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

Kedves Mandula!
Mit akartál ezzel terjedelmes az expozéddal tudatni velünk? Nos, én végig olvastam, s az jött le nekem, hogy semmiképpen ne segitsünk soha senkinek, mert nem tudhatjuk, hogy eseteleg nem mi leszünk e a követkzö maximálisan kihasznál személy! Mi ugyanis a 1990-es évek elején (93-94) segiteni akartunk, akkor még "jó barátoknak", csak amikor levettük a kezünket róluk, mi lettünk a "görények" a szemükben, holott már fél év telt el, hogy a kezüket fogva mindig vezetgettük öket! (Már régen Mo.-on vannak....) Tudod az ilyen nagyon megkeményiti az embert!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Mandula

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28604 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

Mandula!

Az hogy DCT csak félig fogta amit írtál...alap... ;)

Viszont: 1,az "ismerősöd" egyedülálló nő?
2,mit akart nyafi párjától?
3,ha akart vmit, most miért van megsértődve?
4, hogy lehet egy embert 110 napon keresztül etetni itatni, szállásolni ingyen?
5, miért nem lehet egy hét után észrevenni valakin, hogy hazudik, hazudik és hazudik?
6,a délszláv háború idején dolgoztam egy helyen ahová felvettek segédmelósnak bárkit. Ott találkoztam 5-6 emberrel akiken látszott, hogy nem buták (értsd nem SM-nek valók) beszélgetve kiderült, hogy olimpiai bajnok, kutató professzor, és jogász is van köztük. Érdeklődésemre elmondták, hogy természetesnek veszik amíg nincs a képzettségnek megfelelő állás számukra, dolgoznak és nem élősködnek senkin. Pedig Ők is magyar származásúak. Hogy lehet hagyni 5 percig is, hogy valaki válogasson a munkákban miközben eltartatja magát :confused: ?

Az ismerősöd helyében Én ezt a történetet nem mesélném....magának csinálta.....

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Mandula

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28606 Írta: Mandula
Mandula válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

DECOTEXT írta: Kedves Mandula!
Mit akartál ezzel terjedelmes az expozéddal tudatni velünk? Nos, én végig olvastam, s az jött le nekem, hogy semmiképpen ne segitsünk soha senkinek, mert nem tudhatjuk, hogy eseteleg nem mi leszünk e a követkzö maximálisan kihasznál személy! Mi ugyanis a 1990-es évek elején (93-94) segiteni akartunk, akkor még "jó barátoknak", csak amikor levettük a kezünket róluk, mi lettünk a "görények" a szemükben, holott már fél év telt el, hogy a kezüket fogva mindig vezetgettük öket! (Már régen Mo.-on vannak....) Tudod az ilyen nagyon megkeményiti az embert!


Kedves DEKOTEXT ..... sajnálom ,hogy benned ezt az értelmet nyerte el ,mindenkinek meg van a saját története ,tapasztalata . Legtöbbször ezek alapján dönti el ,hogy kinek ,mit s mennyire segít .
Sajnos vannak negatív példák ..... szerintem ez a történet is egy ilyen ..... és mint mindennek ,ennek is két oldala van ..... kinek is volt a negatív ? Ki is járt rosszul valójában ?
Szerintem 1-2 kellemetlen tapasztalat miatt nem szabad általánosítani , az ajtónkra lakatot tenni .
Hála a Kékszakálúnak ,azért akad a tarsolyomban nagyon sok pozitív történet is !
Szeretettel .
Su.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28607 Írta: irmakelemen
irmakelemen válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

Hali!
Nem tudom ki írta ezt a baromságot ,hogy a Magyar nem akar dolgozni.
Tudtommal a Németek azok akik nem csinálnak meg minden munkát.
Rájuk jellemző ez ,de nem a Magyarokra

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28608 Írta: Mandula
Mandula válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

kfz írta: Mandula!

Az hogy DCT csak félig fogta amit írtál...alap... ;)

Viszont: 1,az "ismerősöd" egyedülálló nő?
2,mit akart nyafi párjától?
3,ha akart vmit, most miért van megsértődve?
4, hogy lehet egy embert 110 napon keresztül etetni itatni, szállásolni ingyen?
5, miért nem lehet egy hét után észrevenni valakin, hogy hazudik, hazudik és hazudik?
6,a délszláv háború idején dolgoztam egy helyen ahová felvettek segédmelósnak bárkit. Ott találkoztam 5-6 emberrel akiken látszott, hogy nem buták (értsd nem SM-nek valók) beszélgetve kiderült, hogy olimpiai bajnok, kutató professzor, és jogász is van köztük. Érdeklődésemre elmondták, hogy természetesnek veszik amíg nincs a képzettségnek megfelelő állás számukra, dolgoznak és nem élősködnek senkin. Pedig Ők is magyar származásúak. Hogy lehet hagyni 5 percig is, hogy valaki válogasson a munkákban miközben eltartatja magát :confused: ?

Az ismerősöd helyében Én ezt a történetet nem mesélném....magának csinálta.....

Kedves Kfz ......... érdekes kérdések vetődtek fel benned ...pedig itt egyáltalán nem is volt férfi-nő közötti bármilyen téma :)
Külhoni pedig egyáltalán nem a saját kudarcának éli meg az esetet , szerintem sincs semmi szégyellni valója és barátainak sem ,mindenki azt tette és adta amire lehetősége volt ,vannak még önzetlen emberek ....és én személy szerint is nagyon sajnálnám ha ez szégyenletes dolog volna.
Szeretettel.
Su.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28609 Írta: Mandula
Mandula válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

Mandula írta:

kfz írta: Mandula!

Az hogy DCT csak félig fogta amit írtál...alap... ;)

Viszont: 1,az "ismerősöd" egyedülálló nő?
2,mit akart nyafi párjától?
3,ha akart vmit, most miért van megsértődve?
4, hogy lehet egy embert 110 napon keresztül etetni itatni, szállásolni ingyen?
5, miért nem lehet egy hét után észrevenni valakin, hogy hazudik, hazudik és hazudik?
6,a délszláv háború idején dolgoztam egy helyen ahová felvettek segédmelósnak bárkit. Ott találkoztam 5-6 emberrel akiken látszott, hogy nem buták (értsd nem SM-nek valók) beszélgetve kiderült, hogy olimpiai bajnok, kutató professzor, és jogász is van köztük. Érdeklődésemre elmondták, hogy természetesnek veszik amíg nincs a képzettségnek megfelelő állás számukra, dolgoznak és nem élősködnek senkin. Pedig Ők is magyar származásúak. Hogy lehet hagyni 5 percig is, hogy valaki válogasson a munkákban miközben eltartatja magát :confused: ?

Az ismerősöd helyében Én ezt a történetet nem mesélném....magának csinálta.....

Kedves Kfz ......... érdekes kérdések vetődtek fel benned ...pedig itt egyáltalán nem is volt férfi-nő közötti bármilyen téma :)
Külhoni pedig egyáltalán nem a saját kudarcának éli meg az esetet , szerintem sincs semmi szégyellni valója és barátainak sem ,mindenki azt tette és adta amire lehetősége volt ,vannak még önzetlen emberek ....és én személy szerint is nagyon sajnálnám ha ez szégyenletes dolog volna.
Szeretettel.
Su.

Ui:
És tudod mit szokott mondani ha valaki azt kérdi tőle ...mivel tartozok ?
......" talán egyszer mi is segítségre szorulunk, de cserébe ha már te is megteheted , segíts valakinek aki az ajtódon kopogtat !!!!"
El lehet ítélni ,lehet, hogy még hülye is ....de egy biztos ...... másként gondolkodik és érez mint sokan mások :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Nata

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!