Nem is akar a magyar dolgozni

  • prosperus
  • prosperus profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 2 hónapja #28610 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

Nem tudom ki írta ezt a baromságot ,hogy a Magyar nem akar dolgozni.
Tudtommal a Németek azok akik nem csinálnak meg minden munkát.
Rájuk jellemző ez ,de nem a Magyarokra

Adjon az Isten maganak is aranyoskam :clap:
Magacska hany magyar embört foglakoztat is tulajdonkeppen, hogy lebarmozza
ezt a honlapot?
Hany evet huzott is le tulajdonkeppen Nemetorszagban?
Miert is foglalkoztatja a nemet a deli szomszedait a magyaroknak :puke: es nyomja
ki a magyarokat Germaniabol?
Az hogy a nemet mit es hogyan dolgozik azt itt mindenki nagy ivben.....,de itt a
honfitarsairol beszelünk Irmuska :whistle:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: hajcsi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28611 Írta: hajcsi
hajcsi válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

irmakelemen :clap:
Ezt a beszolasodat ugye viccnek szantad???? :laugh:
Nem tudom dolgoztal-e mar itt,vagy eletvitelszerüen eltel-e itt!!!Mert ha igen,es esetleg segitö kezedet nyujtottad volna valaha is idekeszülö magyarnak,akkor tudnad hogy mennyire nem is akar dolgozni a magyar(tisz.kiv).
Ne akarj vitatkozni olyanokkal akik tudjuk miröl beszelünk. ;)

Hajcsi
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28612 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

Sajnos én is csak megerősíteni tudom a topik címének állítását! Nem árulom el mennyi idő alatt de, hogy érződjék a kijelentés súlya: 10000 álláshirdetésre történt jelentkezésből, jó ha néhány százan gondolták annyira komolyan, hogy a mai napig kint vannak. A többiek "bohóckodnak", "tesztelgetnek" valamit, talán önmagukat vagy csak egyszerűen szórakoznak mások idejével!!! :woohoo:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: prosperus, hajcsi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #28614 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

Mandula írta: Ui:És tudod mit szokott mondani ha valaki azt kérdi tőle ...mivel tartozok ? ......" talán egyszer mi is segítségre szorulunk, de cserébe ha már te is megteheted , segíts valakinek aki az ajtódon kopogtat !! El lehet ítélni , lehet, hogy még hülye is ....de egy biztos ...... másként gondolkodik és érez mint sokan mások

... és még ma is élnek ha meg nem haltak!
Nekem az az érzésem, hogy Te még mindig valamilyen otthoni (Mo.-i) álomvilágban élsz! Mi, s ezt értem a két felnőtt gyerekemre (32 és 34) , a nejem és én nagyon büszkék vagyunk arra, hogy senkire nem szorulunk rá és magunk tudjuk (akarjuk) és fogjuk mindig is irányítani az életünket! Nincs rosszabb annál, ha valaki szivességet tesz, aztán elkötelezett vagy! Sőt, bizonyos fokig akár zsarolható is leszel! Mi mindig mindenért fizetünk és nem tartozunk senkinek! Nekünk ne tegyen soha senki szivességet, mert az hosszútávon nagyon sokba szokot kerülni.... A másik, hogy meglehetősen szégyenletesnek tartanám, ha ennyi év és tapasztalat után még mindig másokra lennék rászorulva! Ha igényünk van mások szolgáltatására vagy segitségére (ami elkerülhetetlen) azért mindig azonnal ellenszolgáltatást adunk, ami szinte mindig pénz!
S még egy: kimondottan elitéljük azt a magyarországi állapotot, hogy nem
egyszer idős szülők etetik, s tartják el a már javában felnőtt gyerekeiket!


(UI: kölcsönos , ellenszolgáltatás nélküli segitség, csak a családon belül van!)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Perszike

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28620 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

Kedves Mandula!

Egy szóval sem írtam, hogy szégyellnie kellene "külhoninak" magát...csak ne mesélje.

Látod, hogy IQ lovag úszómesterünk is félremagyarázza a dolgokat a lakatlan szigetének partjáról.

...és igen, egészséges önvédelmi funkciót mindenkinek kötelező kialakítania (felprogramoznia) magában.
Kell a segítő szándék és jó, hogy van...de csak is nyitott szemmel. Akiben ez (segítő szándék) kiveszett annak sivár értelmetlen élete van. A liberálisok által félrenevelt polgártársaink sajnos "herévé" váltak. És sajnos sosem tudhatod kiben mi lakik, mert nyájaskodni is megtanultak....
Segíts, de nyílt szemmel és zárt füllel.

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zigeuner, hajcsi, Nata, Mandula

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28709 Írta: PeterAWI
PeterAWI válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

Üdvözlök mindenkit Magyarországról!!!

Végig olvasgattam a fórumot. Nagyon sajnálom a csalódásaitokat, a magyarországi munkavállalókkal kapcsolatban.

Ti Németországban nagyjából ugyan azt élitek, meg mint mi itthon Magyarországon. Nagyon nehéz megfelelő beosztottat, munkáltatót, partnert találni. De ennek ellenére azt gondolom, hogy többségében mi Magyarok kiváló munkaerő vagyunk. Ez az is bizonyítja, hogy ez az ország az exportból él. Nem véletlenül van itt sok külföldi cég. Tudom itt olcsó a munkaerő. De Ukrajnában, Romániában, Szerbiában stb sem drága dolgoztatni. De annak ellenére, hogy sok a külföldi cég sajnos a magyarországi helyzet az utóbbi fél évben jelentősen romlott. Nem kívánom azt taglalni mik az okok, bizonyára mindenkinek meg van a saját véleménye erről. Ti sem azért mentetek külföldre, mert Magyarország a lehetőségek országa……
Magyar munka minőségről meg annyit írnék, hogy jó pár éven át egy olyan alumínium hegesztőcégnél hegesztettem ahol az általunk legyártott termékek papírjain, a németországi cég nevén kívül a gyártási hely is meg volt jelölve. Gyártási hely:………… német város stb.
Nyelvtudással kapcsolatban: Én fél éve német nyelvtanfolyamra járok./ Mert nálunk is szoba került a külföldi munkavállalás, és egyéb más okból is szükség van a német nyelvtudásra/ A nyelviskolában a tanulok, háromnegyede külföldre készül. Gondolom más hol is ez van az országban. prosperus írta, hogy a magyar munkavállalók közül 10 magyarból 2 beszél németül. Szerintem ez az arány rövidesen jelenősen változni fog.
Pár javaslat:
Órabér/teljesítménybérezést javaslom. (Anno én is így dolgoztam. Szerintem jobb, mint csak órabérben lenni.)
Ne csak munkaerőt vigyetek ki Németországba, hanem munkát is hozzatok Magyarországra. Én is elsősorban külföldi partnert keresek gyártás bedolgozás szempontból.
Én munka szempontból 2 kategóriát ismerek:
1. Az, aki muszájból dolgozik, és csak a pénz motiválja.
2. És az, aki szereti azt, amit csinál, és ha jól meg is fizetik tőle nem elvárt dolgokat is megcsinál ingyen, más és maga örömére.
2hét alatt kiderül egy dolgozóról hova tartozik.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Heditta

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!