Menni vagy maradni?

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja #34050 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

mahlzeit írta: AAzt sem szabad elfelejteni, hogy az a penz amit be kellene tolni a lakasba az egy termelo eszkoz. Ezt igy osszessegeben merlegelve, egyaltalan nem egyertelmu dolog, hogy lakast kell venni es a berles egy hulyeseg..

S ehez hozzá lehet tenni, azt is, hogy egy ilyen lakás/ház halott töke, ha lakom, még akkor is, hogy ha tegyük fel az évek sora alatt nincs fejlesztés vagy javitasi kényszer!! Mi azon a "betolni" való pénzen bejártuk a világot, s jól éltünk. Mo.-on a tömeg arra hajt, hogy kifizesse minél elöbb az ingatlanon levö hitelt. Ez nekünk soha nem volt életcélunk, pláne, hogy mire lejár (ha lejár!) a hitelük addigra gyakorlatilag majdnem nyugdijasok a legöbben! Megéri ez igy, csak azért, hogy azt mondhassam, hogy nem bérlakásban lakom?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #34054 Írta: candy000
candy000 válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Csak itthon az a baj, hogy sok ember mire nyugdíjas lesz, nem lesz annyi a nyugdíja, hogy még az albérletet is fizesse. De élete során meg félre tenni nem tud, mert oly kevés volt a fizetése, hogy élni is alig tudott......

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja - 10 éve 6 hónapja #34058 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

candy000 írta: Csak itthon az a baj, hogy sok ember mire nyugdíjas lesz, nem lesz annyi a nyugdíja, hogy még az albérletet is fizesse.

Nem. Nem ez a baj! A baj az, hogy a nem régiben is post-olt kép alapján

egy hangyaf@sznyi komfortzónából mondják meg emberek mi a baj és vitatkoznak azokkal akik kilépve ebből a hangyaf@sznyi komfortzónából, megismerve a lehetőségeket, jó tanácsokat tudnak adni de az emberek a hangyaf@sznyi komfortzónában csak legyintenek, hogy nem tudhatják ők azt!
Na, ez a baj! :chuckle: Gondolom érthető. ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mahlzeit

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #34062 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

candy000 írta: Csak itthon az a baj, hogy sok ember mire nyugdíjas lesz, nem lesz annyi a nyugdíja, hogy még az albérletet is fizesse. De élete során meg félre tenni nem tud, mert oly kevés volt a fizetése, hogy élni is alig tudott......


Milyen nyugdíj ?? Ha M.o. így folytatja, akkor nemsokára ez a szó már csak az értelmezö szótárban lesz...
A saját lakás kontra albérlet elmélet meg mindkét országban teljesen mást eredményez. A németeknél nagyon régi hagyományos igazság, hogy az ingatlan jó befektetés (persze gondosan kiválasztva, jó helyen, stb., nem ragozom). És nem feltétlenül kell abban benne is lakni, söt.... Magyarországon meg a 90-es évek végén, amikor az állami/banki beetetéssel elindult az ingatlanlufi ki látta elöre a fejleményeket. Most persze sokan nagyon okosak azok közül is, akik akkor rácsaptak, mint veréb a szarra. A legjobbak persze azok, akik minimális matematika nélkül estek neki és most mindenki hibás a bankoktól az államig csak ök nem. Én magam is építkeztem, részben SFR alapú hitellel, de nem úgy kezdtem el, hogy volt egy misi a zsebemben és felvettem mellé 19-et. Vettem a fáradtságot, számoltam és mind a mai napig tudom igazolni, hogy ebben a konstrukcióban (SFR hitel + HUF-SFR árfolyamváltozás kontra HUF-hitel) még mindig a nyerö oldalon állok. Itt a fö probléma ugyanis nem maga a devizahitel, hanem, hogy értelmes dolog volt-e annak idején valakinek egyáltalán építkezni ill. lakást venni az adott feltételekkel (jellemzöen minimális önrész, ku... sok hitel és/vagy az induló törlesztörészlet meg már eleve kicentizve az akkori (!!) teljesítöképesség határára). Na (kevés kivétellel) ezek az emberek buktak gyorsan és nagyot. Bevallom azt is, hogy ha most eladom, akkor összeségében én is bukni fogok talán, de nem abszolút értékben, hanem ahhoz képest, hogy mennyit "nyertem" volna, ha most nem a nyomott áron kéne eladnom (magyarul a tökerész rovására nem megy). Persze nem kéne most eladnom, de öszintén szólva azon túl, hogy mi már biztos nem megyünk vissza (azért sem adtam el már öt évvel ezelött, mert akkor ez még nem volt ilyen tuti) én már sajna az ország jövöjében sem bízok (löjjetek le...), így nincs "kedvem" kipróbálni azt az elméletet, hogy innen már nincs lejjebb. Na meg a bérlönk elment, akivel (kivételesen) bazi nagy szerencsénk volt és innen menedzselve már nincs kedvem és energiám egy újabb, ilyen etalonnak megfelelö bérlöt találni hosszú távra. Üresen meg szemmel láthatóan pusztul le a kégli....
Szóval, aki még hisz "Magyarország feltámadásában" (nem, nem arra gondolok...), annak most érdemes ingatlant vennie. Pont az ex-bérlöm mondta, hogy ha most vesz egy jó házat, annak az árából ma a betont meg a téglát sem tudná megvenni, nemhogy még fel is építeni. És ebböl a szempontból sajnos igaza is van.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja #34066 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

gejza írta: Magyarországon meg a 90-es évek végén, amikor az állami/banki beetetéssel elindult az ingatlanlufi ki látta elöre a fejleményeket. Most persze sokan nagyon okosak azok közül is, akik akkor rácsaptak, mint veréb a szarra. A legjobbak persze azok, akik minimális matematika nélkül estek neki és most mindenki hibás a bankoktól az államig csak ök nem. Én magam is építkeztem, részben SFR alapú hitellel, de nem úgy kezdtem el, hogy volt egy misi a zsebemben és felvettem mellé 19-et. Vettem a fáradtságot, számoltam és mind a mai napig tudom igazolni, hogy ebben a konstrukcióban (SFR hitel + HUF-SFR árfolyamváltozás kontra HUF-hitel) még mindig a nyerö oldalon állok. Itt a fö probléma ugyanis nem maga a devizahitel, hanem, hogy értelmes dolog volt-e annak idején valakinek egyáltalán építkezni ill. lakást venni az adott feltételekkel (jellemzöen minimális önrész, ku... sok hitel és/vagy az induló törlesztörészlet meg már eleve kicentizve az akkori (!!) teljesítöképesség határára). Na (kevés kivétellel) ezek az emberek buktak gyorsan és nagyot.

Az a ritka helyzet állt elö, hogy teljesen egyetértek!

Bevallom azt is, hogy ha most eladom, akkor összeségében én is bukni fogok talán, de nem abszolút értékben, hanem ahhoz képest, hogy mennyit "nyertem" volna, ha most nem a nyomott áron kéne eladnom (magyarul a tökerész rovására nem megy). Persze nem kéne most eladnom, de öszintén szólva azon túl, hogy mi már biztos nem megyünk vissza (azért sem adtam el már öt évvel ezelött, mert akkor ez még nem volt ilyen tuti) én már sajna az ország jövöjében sem bízok (löjjetek le...), így nincs "kedvem" kipróbálni azt az elméletet, hogy innen már nincs lejjebb. Na meg a bérlönk elment, akivel (kivételesen) bazi nagy szerencsénk volt és innen menedzselve már nincs kedvem és energiám egy újabb, ilyen etalonnak megfelelö bérlöt találni hosszú távra. Üresen meg szemmel láthatóan pusztul le a kégli.....[/quote]

Bocs' de hosszú évtizedekig a magyar ingatlanpiac irreális árakon állt. Még ma is magasan a reális érték felett árulják a házakat, telkeket és lakásokat! A bukta talán azért lenne, mert szerencsére ez a lehetetlen állapot csökkenöben van! Nem az az értéke ugyanis amennyiért ,Te hozzájutottál amennyiböl épitetted! A mi 4-es sorházban levö lakásunkat, egy nagy (külön) garázzsal (2000-ben) 17 millióért vettük, de nem ért 10-et. Ma talán 20 millió az ára (teljesen feljavitottuk, + thermóablakok, stb.) de ha ennyiért kinálom, meg sem nézik mert sokallják. (Ma én sem vennék ilyen 15 millió felett. A gond, hogy annak idején az EU (német, osztrák) jólfizetö vevöket okolták az árak elszaladásáért pedig ez hülyeség, mert egy eladót sem köteleztek arra, hogy feláron adjon el! ma meg azok szivnak akik akkor sokért vették! Ez öngerejszö volt, s a kispénzüek szivtak. Ma az orosz milliomosok ferditik el a piacot. Héviz szinte teljesen orosz kézben van....
Miért pusztul a kéró? Mi 3x-4x otthon vagyunk 1 évben, s van aki virágot locsol. Télen a fütés 16 fokon van. Havonta 100 euró sincs a fenntartása.... Nálatok mi a gond? Eszünk ágában sincs kiadni, mert több lesz a kár mint a haszon!

Ui: s a mienk akkor, olcsónak számitott garázzsal, s 110 négyzetméterrel!!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #34068 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Gejza:

A németeknél nagyon régi hagyományos igazság, hogy az ingatlan jó befektetés (persze gondosan kiválasztva, jó helyen, stb., nem ragozom). És nem feltétlenül kell abban benne is lakni, söt....

A hangsuly a jol kivalasztva jo helyen. Ilyen helyen mondjuk egy lakas 350e EUR amit kiadsz mondjuk 850-ert. A 850 brutto, amibol fedezel hosszutavu felujitasokat (kulso) es vallalod a rizikot. Ez eves szinten hoz neked 1.5-1.6% kamatot ha feltetelezzuk, hogy az ingatlanod ara nem valtozik. Mennyi az inflacio? 2.5-3% Ahhoz, hogy az egesszel realerteken 0-n maradj, az ingatlan ertekenek novekedni kellene evi 1.2-1.5%-ot. Valahol ezt megteszi, akar tobbet is, valahol meg megy lefele megtobbet. 20-30ev alatt meg gondos tervezessel is megtortenhet. Nem rizikomentes es itt sem hagyomanyos igazsag mar, hogy megeri a befektetes. Most sokan ugranak bele itt is az alacsony banki kamatkornyezet miatt, de ez a kamatkornyezet nem mindig volt igy es nem lesz mindig igy.
Ha meg hitelt veszel fel egy ingatlanra, akkor kalkulalj evi 4% hitelkamattal amit meg kell fizess a felhasznalt tokere. Indulasbol mondjuk 200e EUR hitelre eleg nagy kamatot fogsz fizetni es eleg nagy rizikot fogsz vallalni.
Ha lenne egyben mondjuk 300-500e EUR megtakaritasom, akkor az egyik befektetesi piller ingatlan lenne valoszinuleg, de alatta, ez egyaltalan nem tunik jonak.
Nem mellesleg fujjak a riadot, hogy a top5 nemet varosban mar most ingatlanlufi van fujva..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!