Menni vagy maradni?

Több
10 éve 10 hónapja #32068 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

DECO, nézd meg az említett honlapot, aztán alkoss véleményt.
Engem nem érint, de lehet, hogy van, akinek jó lesz.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32389 Írta: Joey01
Joey01 válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Az a baj, hogy szerintem sok ide kivándorló azért érkezik, mert otthon nem igazán jutott egyről a kettőre. Na most, aki ebben a helyzetben van, kétlem, hogy akár 2000 eurója is lenne félretéve. Ha nekem otthon lett volna elrakva 7-8-9 ezer eurónyi forintom, nem biztos, hogy kint lennék, mert ezek szerint otthon is jó életem lenne. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 9 hónapja - 10 éve 9 hónapja #32390 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Joey01 írta: Az a baj, hogy szerintem sok ide kivándorló azért érkezik, mert otthon nem igazán jutott egyről a kettőre. Na most, aki ebben a helyzetben van, kétlem, hogy akár 2000 eurója is lenne félretéve. Ha nekem otthon lett volna elrakva 7-8-9 ezer eurónyi forintom, nem biztos, hogy kint lennék, mert ezek szerint otthon is jó életem lenne.

Ez így nem egészen teljes! Van sok olyan, aki dolgozgat, keresget s úgy ahogy megél, de " látja szomszédban" a tourag-et és hogy évente több hétig is nyaralnak egyesek valmelyik melegebb tenger partján!! Itt sem mindenki sikeres, itt Németországban is van nyomor. Mo. sokaknak (szinte mindenkinek) saját ingatlana van, s nagyon kevesen laknak bérlakásban. Annak ellenére, hogy nehezen élnek meg azért valahogy a legtöbben, foggal körömmel ragaszkodnak ehez az ingatlanhoz! Ha valaki megindul, akkor eladhatja (akár veszteséggel is) az ingatlant, s lehet elég pénze a sarthoz! Így tehát ez megszereznető! Ennél kell még megjegyeznem, hogy én a 70-es évek végén nem keveset devizáztam, s bizony a profitból 5000 DM-et szedtem össze, mire elindultunk! Persze eltartott egy darabig mert nem volt lé az inveszticióhoz!! Jól csak a 80-as évek utolsó éveiben ment, s nem anyagiak miatt jöttünk ki!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: eszge

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32391 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Joey01 írta: Az a baj, hogy szerintem sok ide kivándorló azért érkezik, mert otthon nem igazán jutott egyről a kettőre. Na most, aki ebben a helyzetben van, kétlem, hogy akár 2000 eurója is lenne félretéve. Ha nekem otthon lett volna elrakva 7-8-9 ezer eurónyi forintom, nem biztos, hogy kint lennék, mert ezek szerint otthon is jó életem lenne. :)

Van az a mondas, hogy kulfoldon is az fog boldogulni akinek Magyarorszagon sikerult. Ez nagy atlagban igaz is. (A " sikerult" nem feltetlenul penzt jelent, hanem egy ratermettseget, szakmai kompetenciat) Egy csalados kivandorlas 7-8 e eur indulo koltsegu siman lehet. De nem feltetlenul kell toronyorastol jonni. Aki nagyon akar jonni, azok meglehetosen nagy kompromisszumot kepesek bevallalni:)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Heditta, eszge

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 9 hónapja #32608 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

irmakelemen írta: Mindig is lesznek ilyen aljas emberek,akik ki használják a másikat

Ez azért igy nem egészen korrekt! Csak azokat lehet kihasználni akik hagyják magukat. Hogyan lehetnek olyan felnött, szakmát tanult emberek, akik hosszú hetekig, söt hónapokig dolgoznak embertelen 12-16 órákat naponta, bér nélkül! Hosszú hetekog alig kaptak szabadnapot s ráadásul kevesebb szabadságot is kaptak mint amit a német törvények elöirnak MÉGIS DOLGOZTAK! Ez nem kihasználása az embereknek, s nem aljasság, hanem a hülység tömény kivonata, a köbön! Az ilyeneket agyon kell dolgoztatni! Nem érdemelnek mást! ÉN LEGKÉSÖBB, HÉT MÚLVA LEÁLLTAM VOLNA MINDEN MUNKÁVAL, HA CSAK NYOMOKBAN NEM STIMMELT VOLNA A DOLOG PL.: AZ IGÉRETEKKEL! Ezeknek a dióagyúaknak beigértek füt fát, majd az elsö naptól kezdve mást kaptak mégis dolgoztak tovább! Ezek az emberek nem gyerekek, hanem felnött emberek, akik önmagukat küldték ebbe a jobbágyi sorba!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Pflegerin

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32613 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

DECOTEXT írta:

irmakelemen írta: Mindig is lesznek ilyen aljas emberek,akik ki használják a másikat

Ez azért igy nem egészen korrekt! Csak azokat lehet kihasználni akik hagyják magukat. Hogyan lehetnek olyan felnött, szakmát tanult emberek, akik hosszú hetekig, söt hónapokig dolgoznak embertelen 12-16 órákat naponta, bér nélkül! Hosszú hetekog alig kaptak szabadnapot s ráadásul kevesebb szabadságot is kaptak mint amit a német törvények elöirnak MÉGIS DOLGOZTAK! Ez nem kihasználása az embereknek, s nem aljasság, hanem a hülység tömény kivonata, a köbön! Az ilyeneket agyon kell dolgoztatni! Nem érdemelnek mást! ÉN LEGKÉSÖBB, HÉT MÚLVA LEÁLLTAM VOLNA MINDEN MUNKÁVAL, HA CSAK NYOMOKBAN NEM STIMMELT VOLNA A DOLOG PL.: AZ IGÉRETEKKEL! Ezeknek a dióagyúaknak beigértek füt fát, majd az elsö naptól kezdve mást kaptak mégis dolgoztak tovább! Ezek az emberek nem gyerekek, hanem felnött emberek, akik önmagukat küldték ebbe a jobbágyi sorba!


De amit Te írsz az sem tejesen korrekt úgy. Már néhányszor egymásnak feszültünk a hazai helyzetet illetően. A Magyarnak egy szórakozása maradt (...jó...kettő) a nyomorult szemléletfacsaró kereskedelmi TV-k meg a szines bulvárlapok. Egyéb szórakozásra, művelődésre sem igény sem pénz nincs.Hogy hülyévé vált a társadalom 95%-a az ennek tudható be. Az évtizedek óta szanaszét hazudott munkanélküliségi ráta meg olyan igazából, ha ma kirúgnak holnap 30 ember jön a helyedre. Itthon az elbutított (mert el van butítva!!!!) tömeg úgy és olyan módon dolgozik ahogyan a kizsákmányolói kényszerítik.
Szemét bűnöző mindig volt van és lesz. A bűnöző nem hülye (vagy legalább is nem úgy mint az átlag) Ők a húsevőket képviselik. Ha észreveszik a lehetőséget naná, hogy megrágják a növényevő kérődző brigádot.
A probléma kedves DCT ott van, hogy esély sincs a növényevő réteg felvilágosodására, a pásztorkutyák meg mással vannak elfoglalva :clap:
Leálltál volna a munkával?...mert ,máshoz vagy szokva, de aki az elmúlt negyed század alatt Magyarországon élt sajnos nagyrészt ilyenné vált. Nem lát előre, önmenedzselésre képtelen, sunyi és megalkuvó, ugyanakkor önérzetes mint állat. Tökéletes alany egy jó kis lehúzásra. De ezért ne őket szidd.
A liberális banda bűne ez...de keményen!

(sorolhatnám ide a svájci frankos hiteleket, az erőn felüli magamutogatós építkezéseket a társadalmi helyzetnél magasabb kategóriájú gépjárművek vásárlását, meg az egész cifra nyomorúságot amiben a magyar ma él)

Ne nevezd őket "dióagyúaknak" kérlek. A kisgyermek akinek nem mondod meg hogy kell a WC-re menni ,belecsinál a gatyájába. Ha ezért elvered, leordítod Te vagy a lüke és nem a szegény kölök, aki nem érti miért kiabálsz vele. Azt szokta meg...komprende? B)

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!