Menni vagy maradni?

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja #33994 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

fmedi írta: Leírom neked az itthoni helyzetet, amiben nagyon sok 40-50 éves benne van jelenleg.
A fizetések csökkenek, annak is akinek jó végzettsége van, (nekem diplomával az idei évben havi 50000 Ft-tal csökkent, de még van munkám)

Bocs' de nagyon is tisztában vagyok a helyzettel. Rendszeresen vagyunk otthon, fenntartunk egy kérót, és anyukám is ptthon él! Az kérlek lehet, hogy bizonyos helyzetek változása miatt csökkent a nettó fizetésed (pl. egykulcsos adó bevezetése) de a reáljövedelmed folyamatosan emelkedik, többek között a folymatos rezsicsökkentések imiatt is. (Ismet tertvezik újabb 10-15%-al csökkenteni.) Irgalmatlan sok a támogatás az iskolán keresztül a gázárakig szinte mindent támogatnak! (Egyszer valaki összeírta, de nem találom. 49 különböző támogatást lehet kérni!) + Hivatásos anya az adófizetők terhére! A munkaadótól kérj béremelést. Csak is ő felel azért amit kapsz!
*****

Sok vállalkozás, cég tönkre megy, ezek az emberek ha utcára kerülnek szerinted itt hol kapnak munkát, elmondom sehol.

Ez kérlek önhiba a javából, s nem tud megindítani! Először is a vállalkozók többsége állítólagos "kényszervállalkozó". Ettől égnek áll a hajam, mert senki senkire nem kényszerített senkit! A másik, hogy az országban a többség feketén dolgozik, s így nem is adózik. Ezzel nem csak a piacot, de magát a gazdaságot is megtorpedózzák, ERGÓ önmaguknak okozzák a csődöt! Naná, hogy nem kap sehol állást! Te felvennél bukott vállalkozót a cégedhez? Ráadásul ezek a volt "cégtulajdonosok" irgalmatlanul okosak, ha mégis valahol munkát kapnak, s ezt senki nem szereti!

*****

Rengeteg Malévos ismerősöm van, diplomás emberek, utcára kerültek 50 évesen itthon sehol nem vették fel őket. Ja elnézést hazudok, az egyiket felvette egy budapesti neves cukrászda, tudod mennyit kapott kézhez? Reggeltől estig és hétvégén is dolgozott. 65000 Ft-ot és nem jelentették be. Most többen tanulnak németül, mert van olyan német fapados ahol felveszik őket, de van aki már kint van Ausztriában, vendéglátásban dolgozik.

Akkor mégis csak van perspektiva! Ha meg 65 ezerért (feketén) elvállalja, akkor meg is érdemli! (Pont az ilyenek teszik tönkre a rendszert!!) Azt meg már meg sem merem kérdezni, hogy miért most, 50 évesen kezdenek az ilyenek nyelveket tanulni? Várta a sülgalambot? Ja és miért csak egy szakmája van? Diplomás? Milyen diploma?

*****

Mit csináljon itt egy 53 éves, ha van mondjuk olyan szakmája amiben épp dolgozik, de ezzel Németországban csak nagyon-nagyon jó nyelvtudással tudna elhelyezkedni. Van régi végzettsége, van szorgalma, hajlandó a nyelvet egy alapszinten megtanulni kimenetel előtt.

50 évesen ez késő! Ne, most kapkodjon! Mit csinált eddig? Miért nincs tartaléka? Miért csak most tanul nyelvet? Miért, miért , miért,...... 1000 kérdésem lehetne, de azért ne kenjük már ezt is a rendszerre!! Ma Mo.-on minden 50 évesnek legalább 1 idegen nyelvet kellene beszélnie, és ha diplomás, akkor meg kötelező is volt úgy tudom!

*****

Mi kell egy házigondozáshoz? vagy inkább egy háztartási alkalmazottnak aki segít egy idős embernek?Vegye fel egy közvetítővel a kapcsolatot, kiviszi a cég, szállás megoldott, kaja is és még kap pénzt is. Ehhez semmi tőke nem kell. Német alapszinten. Egy 40-50 körüli nő már a kisujjából ellát egy háztartást. Főz gond nélkül. Ezért kedvelik ezt a korosztályt ezekben a munkakörökben. Ritka aki 20 évesen kitűnően főz és ellát több embert.

Igen csak, hogy a német családok többsége nem engedheti meg magának a "háztartásvezetőt". Ha meg privát kellene ápolni valaki ahoz kell tudni a nyelvet!

*****

Itt nem ment semmire? Mire kellene mennie, napról napra élnek az emberek. Ha ma munkanélküli lesz, a meglévő lakását sem tudja fenntartani.

Ma Mo.-on a legtöbb ingatlan amibe az emberk élnek az magántulajdon! Ezt még a németek sem engedhetik meg maguknak! Senkit nem köteleznek bankhitellel terhelt ingatlanban lakni! Én tudok házat Zalavárban, ahol 23 ezer foritért (+rezsi) lakbérért lehet lakni, csak a kert legyen rendben! Bagóért is lehet lakni! Igaz nem luxus, de ha valaki munkanélküli akkor ne ugráljon!

Gondolom pénzt szeretne keresni és nem kiköltözni és ott élni. Ezért vállalják sokan ezt a melót vagy Ausztriában a szezonokat a vendéglátásban.Nem kioktatni akartalak, csak egy kicsit arról is írjunk már miért mennek ki emberek. Az utóbbi pár hétben négy ismerősöm ment ki, gagyogó némettel, nem is rossz munkahelyekre, már szerződéssel. Ketten sofőrnek, kisteherautóra B1 jogsi elég, egy pedig repülőtérre rakodónak, egy lakásfelújítást végez.

Hát persze, hogy vannak mázlisták! Majd kérdezd azért meg tőlük hogy azért amit nettó kapnak mennyit dolgoznak. (Óra/hét) menyi a szabi amit kapnak, hol és hogyan élnek, stb. S én meg vagyok győzödve arról hogy sokkal többet kell dolgozniuk mint Mo.-on!

*****

Most kezdődik lassan az osztrák téli szezon már ide is sok ismerősömnek van szerződése, decemberben kezdenek. Szezonra, hónapokra mennek ki, nem akarnak kiköltözni, csak pénzt keresni, nem éhen halni és a híd alá menni aludni.

Szerintem Mo.-on is meg lehet élni. Több mint 9 millióan nem hagyják el az országot! A lehető legrosszabb opció ha valaki gazdasági menekült! S az, hogy a bérek ma otthon rosszak azért pontosan a munkavállalók a hibásak! Először is nem szabadna feketé elvállalni. Másodszer nem szabadna minimálbérért elvállalni! Ha a munkaadó nem kap melóst kénytelen lenne többet fizetni! Amíg azonban bagóért kap verebet, addig nem is lesznek jobb bérek! (Én sem fizetnék jobban, ha tehetném!)

Ui: egyébként nem értem az otthon élő magyarok egyre nagyobb zúgolódását! Ők akartak az EU-ba belépni (népszavazás), ők akarták a rendszerváltást (Horn elvrársnál) Ez itt kapitalizmus, s most otthon is az! Pontosan olyanok a fizetések ahogy dolgoznak az emberek! Senkit nem érdekel, hogy miből élsz meg, mert ez magánügy! Talán meg kellett volna tartani azt a "borzasztó átkos szocializmust", ahol az emberknek volt "munkája" (legalább is munkahelye), alacsony volt a bűnözést és alig voltak hajléktalanok!
Tudod azért kedves Fmedi, ha valaki viszont vízbe ugrik akkor, vagy tanuljon meg úszni, vagy elmerül, de az utólagos sírás nem segit, hogy vizesek lettünk vagy túl mély a víz!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33995 Írta: star70
star70 válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Hát persze, hogy vannak mázlisták! Majd kérdezd azért meg tőlük hogy azért amit nettó kapnak mennyit dolgoznak. (Óra/hét) menyi a szabi amit kapnak, hol és hogyan élnek, stb. S én meg vagyok győzödve arról hogy sokkal többet kell dolgozniuk mint Mo.-on!

8 és fél óránál többet sehol sem kell dolgozni..még kórházban sem úgy tudom,A férjem életében eddig nem dolgozott csak 8 órát sehol Magyarországon..csak amióta kint van ...ha túlóra van azt pedig jól megfizetik
A mh-en 7(!!!!!!!!) éve nem volt fizetésemelés...az egykulcsós adóval pedig csak a főnököm járt jól met neki annyi a bruttója,hogy emelkedett a nettó...Nálunk senki nem dolgozik feketén,mindenki a teljes fizetésével van bejelentve,,,
Nem tudom miért jobb lakást bérelni..hót bizonytalan,és egy csomó (akár több ezer euród is) benne áll...tehát aki megteheti kint is sajátban lakik

KIcsit rosszul látod a dolgokat..annyi igazságod van,hogy rossz a rendszer,és a fejekben kellene először rendet tenni...de képzeld el a nyugdíjasokat,ha pl bevezetnék,hogy nekik is kell eü hozzájárulást fizetni...na mi lenne?Mert nekik az jár...pedig előbb utóbb nem lesz aki a nyugdíjukat finanszírozza,mert mindenki kimegy aki teheti...

Kint egy sima szakmunkás is jól keres(nem átszámolva is)ha pedig mindketten dolgoznak 3000 eurót simán megkeresnek..abból pedig elég kényelmesen lehet élni...szinte minden ugyanannyi mint itthon(ha a lakbért leszámítod akkor is) ÉLNI lehet nem éppenhogy nem éhenhalni...de munkát azért elég nheéz találni,és szerencse IS kell hozzá
A következő felhasználók mondtak köszönetet: vava

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33997 Írta: star70
star70 válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Én tudok házat Zalavárban, ahol 23 ezer foritért (+rezsi) lakbérért lehet lakni, csak a kert legyen rendben! Bagóért is lehet lakni! Igaz nem luxus, de ha valaki munkanélküli akkor ne ugráljon!

Ne röhögtess...és miből éljen Zalaváron...tudod ami itt legjobban hiányzik az a munkalehetőség,és erről nem az emberek tehetnek!!!!Ebben nincs igazad!!!!
A munkanélküli segély 3 hónapig jár aztán szevasz..ezt is tudtad?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja - 10 éve 6 hónapja #33998 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

star70 írta: Ne röhögtess...és miből éljen Zalaváron...tudod ami itt legjobban hiányzik az a munkalehetőség,és erről nem az emberek tehetnek!

Igen ez ismerős nekem nagyon. Ha nincs helyben munka akkor nincs munka. Ez ám a hozzáállás! Talán ezért (is) jobb bérelni, nem?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33999 Írta: star70
star70 válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Ha családod van,nem hiszem,hogy az ország egyik végéből ugrálsz a másikba..tehát ugyanolyan röghöz kötött vagy ,mintha sajátodban laknál...ez csak mese habbal,hogy szabadabb vagy!
A férjem most megtehette kint,hogy elköltözött 500 km-rel arrébb,de ha kimegyünk nem akarok ide oda költözgetni..ja ha huszonéves vagy,akkor bocsi..ezt nem érted:-)
Amúgy nézegettem bérlakásokat..hát egy vicc..az itthoni 100 éves házakban is különb lakások vannak,mint amiket kint egy vagyonért bérbe adnak...
Tehát van előnye a bérlakásnak főleg az elején,de nem tudom megérteni,hogy emberek miért laknak úgy ahogy...
És Zalavárról hova költözzön(elvileg az az ország nyugati része haha) Szabolcsba,vagy Borsodba????El vagytok nagyon tévedve..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #34000 Írta: fmedi
fmedi válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Az az igazság, hogy aki olvassa a hozzászólásod az nagyon is tisztában van vele, hogy fogalmad sincs azt itthoni viszonyokról. Könnyű kint élőként az itthoniakat hibáztatni mindenért. miért nem élsz itthon? Nagyon jó pedig itt élni!
Szerinted meg lehet Mo.-on élni, bizonyára van akinek igen, a többség vegetál, napról-napra. Sokan panaszkodnak, hogy éppen elég a fizetése, de sokszor már az utolsó napokban csak kínlódnak a következő fizetésig. Nyaralás, színház, autó, gyerek vállalás, ezek luxus dolgok. Az azért valamit csak jelent , hogy egyre több ember megy el. Ez az ország jobban teljesít, jelenlegi kormányunk szerint. Anyukád gondolom nyugdíjas, na ők legalább elégedettek, mert minden kormány őket segíti, majd mire mi odajutunk ,addigra az se lesz.
Rezsicsökkentés? Nagyon sokat jelent nekem a villanyszámlámból 500 Ft havonta. Az árak az egekben, minden hónapban emelkedés. Banki költségek az egekben, nincs választás, hogy a fizetésed nem számlára kéred, keres másik munkahelyet ha ez nem teszik. Tudom most jön az, hogy miért viseljük ezt el, mit csináljunk, itt nem fog mindenki fellázadni. A magyar egy birka ez van, itt nincs összefogás. Nincs szakszervezet, mint Németországban. Ami van azt megveszi a politika.
Kínlódnak a kereskedők, mert nincs forgalom, miből lenne.
Feketén miért vállalnak munkát? Mert kikapcsolják a villanyt és a vizet, azért. Ha ő nem vállalja már ugrik másik 20 ember a helyére. Miből rakna félre, a szomszédom ápolónő Budapesten 100000 Ft a fizetése. Miből rakna félre? Kifizet mindent, eszik, mit rak félre? Ha kimegy Németországba mennyit keres?
Nem csak azok kínlódnak akiknek hitelre van lakása és aki munkanélküli miből tartja fent a lakását, ha nincs miből, ha 55 évesen nincs munkája, nem veszik fel sehová. A rezsit se tudja fizetni, tudom el lehet adni és felélni, de Magyarországon majd lesz 30000 Ft nyugdíja, mert pont az utolsó évek számítanak a nyugdíj megállapításánál, hol él meg belőle és fizet albérletet?
Zalavárban mennyi munka van? Mert a semmiből nem lehet a 23000 Ft + rezsit kifizetni.
Támogatások, arra gondolsz, ha valaki munkanélküli és az Önkormányzattól 22500 Ft-ot kap, biztos sok mindenre elég.
Sokkal többet kell kint dolgozni, mint Magyarországon? De itt nem is tud, mert nem veszik fel sehová.
Akkor dolgozik sokat, de legalább pénzt keres.
Nagyon sokan tudatosak, tehát készülnek rá, hogy elhagyják az országot. Képesek szakmát tanulni, nyelvet és úgy mennek ki, és az a szomorú, hogy lassan csak ilyen emberekkel találkozni. Legalábbis az értelmesebb réteg. Megnyugodhatsz nem csak Németországba mennek.
A fiatalok nagy része, pedig már tudatosan erre készül, diplomával, nyelvvizsgákkal.

„Szerintem Mo.-on is meg lehet élni. Több mint 9 millióan nem hagyják el az országot! A lehető legrosszabb opció ha valaki gazdasági menekült! S az, hogy a bérek ma otthon rosszak azért pontosan a munkavállalók a hibásak! Először is nem szabadna feketé elvállalni. Másodszer nem szabadna minimálbérért elvállalni! Ha a munkaadó nem kap melóst kénytelen lenne többet fizetni! Amíg azonban bagóért kap verebet, addig nem is lesznek jobb bérek! (Én sem fizetnék jobban, ha tehetném!)”
Ez egy nagy demagóg duma, hogy nem kell elvállalni, akkor elvállalja más, neki se kellene, de ha holnap már nem tud mit enni,akkor csak elvállalja. Itt olyan piti pénzekről beszélünk,pár tízezer forint, amit te aki hosszú évek óta anyagi biztonságban élve, persze, hogy nem értesz.
Tipikusan úgy viselkedsz, mint akikről itthon szól a fáma, hogy hogy viselkedik a kint élő magyar a magyarral ( akinek nem inge ne vegye magára).
Én kérek elnézést, mert szeretnénk mi is kulturált, európai ( nem albániai szinten) módon élni, ha ennek az a módja, hogy el kell innen menni akkor aki teheti elmegy innen. Te is elmentél, bármi is motivált.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Zorella, gejza, Zikica, vava, eszge, spoder

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!