Menni vagy maradni?

Több
10 éve 6 hónapja #34022 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Mondok példát diplomásra is. Az öcsémröl már írtam itt korábban. Most "kapott" ajánlatot otthon az egyik legismertebb internetes "újságtól". Elég komoly munkakör, havi 500e Ft-tal dotálva. Mondhatnánk megfogta az isten lábát, de nem: csakis vállalkozóként, számlázva. Neki kell a saját TB-t, nyugdíjat, mindent fizetnie, mondjuk marad neki 350-400e (van az a kedvezményes átalányadózási lehetöség, ami korábban az EVA volt, csak most nem ugrik be az új neve). Még mindig szuper lehetne, de válallkozó ! Egyszer rossz irányba szellent, és rögtön megkapja, hogy na akkor holnaptól nem kell jönni. Nem is kell persze hozzá semmi saját hiba, elég ha a cégnek éppen nem úgy megy, vagy a fönök lenyomott egy cikket, ami nem tetszik a "fontos elvtársaknak", és másnap jön a tarvágás. Nincs felmondási idö, nincs végkielégítés, nincs munkanélküli, még három hónapra sem. Alternatíva nincs, vagy vállalod így, vagy keresnek (és találnak) mást. Néha ugyan akad alternatíva, ok, legyél alkalmazott, de akkor nem ennyi, hanem bruttó 250e. Hányan választják ezt, önérzetesen ?! És ami miatt ez ide kívánkozott: az egész cég -talán a nagyfönök és egy-két titkárnö kivételével- így van "alkalmazva". A cég fötulajdonosa pedig -minö meglepetés- a Deutsche Telekom. Milyen gyorsan alkalmazkodtak, ugye ??? Na nem mintha itt nem lenne ilyesmi. A Daimler éppen mostanában bukott meg hasonló konstrukcióval egy halom IT-s "alkalmazottal". A bíróság (szakszervezeti behatásra) kötelezte öket az emberek hivatalos állományba vételére. Siker ? Mit gondoltok, ezek közül hányan fognak még jövöre is ott dolgozni ? Csak így egy kicsit többe fáj a Daimlernek megszabadulni tölük és valami újabb okosságot kitalálni.
Szóval ne húzzuk már rá komplett egy országra, majd 10 millió emberre, hogy az impotens, maga tehet mindenröl, béna, úgy kell neki, ott dögöljön meg. Nagyon sokan léptek már le, de ez nem mindenkinek alternatíva. Még azok közül, akiknek minden lehetöségük, adottságuk meglenne, azok közül is pl. hánynak van idös, gondoskodásra/ápolásra szoruló szülöje, testvére,stb. Persze ez is csak egy példa. És hány hasonló van még....
Szóval örüljünk, hogy mi megtehettük azt, amit megtettünk, elértük (ki így, ki úgy), amit akartunk, de ne fikázzuk le pauschal az összes többit! Természetesen van sok, nagyon sok, aki megérdemli, de nem mindenki!

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #34026 Írta: vava
vava válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

fmedi írta: Az én gyerekem egy budai gimibe jár ahol anyanyelvi tanárok tanítják és 10-ben már kettő nyelvből van középfokú nyelvizsgája.(nem is itthon szeretne élni) Egy borsodi gyereknek szerinted milyen nyelvtudása van?


Nagyon sok mindennel egyetértek, amit leírtál, ezzel viszont nem. Egy borsodi gyermeknek is megvan a lehetősége a tanulásra. Az én tapasztalatom az, hogy akik szegényebb családból jönnek, azokra a gimnáziumban még inkább odafigyelnek a tanárok, hogy ne kallódjanak el. Nekem is megvolt a 2 középfokúm Borsodban, igaz csak (mai szóhasználattal élve) 12.-ben, de úgy gondolom ez már csak részletkérdés. (Ettől függetlenül szerintem a magyarországi nyelvoktatás alapjaiban rossz, függetlenül a régiótól, és a nyelvvizsga nem jelent tényleges tudást.)

Annak az esélye viszont, hogy egy pályakezdő (vagy akár egy 50 év feletti) az ország keleti részében el tudjon helyezkedni, valóban nagyon csekély.
Deco el sem tudja képzelni milyen ott a helyzet.
Igen, könnyű azt mondani, hogy el lehet onnan költözni, de a nullából az sem megy. Most már legalább van valami lakhatási támogatás a mobilitás ösztönzésére...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja - 10 éve 6 hónapja #34028 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

gejza írta: Szóval örüljünk, hogy mi megtehettük azt, amit megtettünk, elértük (ki így, ki úgy), amit akartunk, de ne fikázzuk le pauschal az összes többit! Természetesen van sok, nagyon sok, aki megérdemli, de nem mindenki!

Én mindig is a "nagyon sok"-nak "címzem" az ilyen jellegű hozzászólásaimat! Sajnos reagálnak is rá (vitatkoznak)! :laugh: Pedig pont nem azt kéne!
Ráadásul a leghangosabb puffogókat lehet kézlegyintéssel elintézni általában néhány kérdés után, pl._
Dohányzol? Iszol? Szakmád, végzettséged? stb.
:wait: Jut eszembe! Valaki tényleg megkönnyezett vagy akár csak egy kicsit is együtt érzett a devizahiteles autós demonstráció (jó) néhány autóját elnézve ezekkel a "szerencsétlenekkel"? Ugye, hogy nem?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #34030 Írta: star70
star70 válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Kedves Mindenki!

Decotext:SOHA nem volt lakáshitelünk(szerencsére) és nem ezért kell külföldre mennünk..ahogy már írtam is..ami hitelünk van,azt a 2 autónk árából kifizetjük és viszlát..csak azért írom ilyen részletesen,nehogy gazdasági menekültnek tűnjek:-DDDD 22 éve vagyunk házasok...4x költöztünk nem maga a költözés a nehéz,csípőből összepakolok 4 fős háztartást 5 óra alatt:DDD DE: lehet tényleg kicsit konzervatív vagyok ezzel a költözős dologgal,én kicsit putris c..ny-nak érezném magam,ha mindig oda mennénk ahol munka van...kicsi gyerekkel ez lehetséges,de mi van azzal aki iskolás?Ott mindenki uazt tanulja ..nem tudom csak kérdezem..itthon még egyik kerülteből átköltözve egy másikba,és másik ÁLTALÁNOS iskolába átíratva a gyereket is egy rémálom..kismillió tananyag,könyv stb.Kint ez hogy van?

Zalavár(közben megnézetem 21 ház van eladó ott) szerinted miért?Tegyük fel nincs hitele,de munkája sem,NULLA bevétele mit csináljon..ha bérel akkor is éhenhal,sőt utcára kerül..ha van sajátja akkor legalább nem az utcára rakják 1 hónap alatt..esetleg évek..na mindegy..remélem érted

Neked nem ajánlom,hogy hazaköltözz(nem sértés csak tanács) ha nyugdíjas leszel,mert nagyon rossz lesz itthon..a pénz nem minden,itt naponta az emberektől fogsz idegrohamot kapni...

Több ezer euród a kaucióban áll ,amit vagy visszaadnak vagy nem,ha lejár a szerződésed,és elköltözöl(ha meg előtte az dupla bukta)..állítólag akkor is visszakapod,de saját tapasztalat csak november végén lesz,mert akkor jár le a férjem lakás szerződése..mindenesetre most egész hónapot kellett kifizetni,így Németországban most két helyen lakik egyszerre:-DDDDmondjuk érdekes...ez alapból 300 euró minusz(nektek nyilván nem sok de nekünk MOST igen)

Athena! Ó a Bódeni tó,remélem nem sokára ott élhetünk,szerencsére a férjemnek ott sok lehetősége van..
Jókat írtatok,azt hiszem lazulnom kell még ebben a témában:-)))
Azt már tapasztalta a férjem,hogy itt sokat kell utazni,most naponta 100 km oda vissza..nincs ezzel semmi gond,csak furcsa..de h meló van akkor megy..

Szóval köszönöm a hozzászólásokat,nem véleltlenül olvasgatok itt már egy éve:-)Mindig tanulok valamit,és azt gondolom nagyon nagyon sokan vagyunk...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #34033 Írta: fmedi
fmedi válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Nekünk sincs hitelünk, de attól még nem élünk valami fényesen. Nekem logisztikai diplomám van, olaszt jól beszélem, német megy, de van még mit tanulni. Férjem szintén diplomás, egy nagyon súlyos betegség után. Nálunk csak én fogok kimenni "gazdasági menekültnek", nem szeretnék kint élni. Szerencsére van Németországban élő ismerősöm aki nagyon sokat segít, a segítségével úgy néz ki sikerült is munkát találni. Két hét múlva megyek ki, akkor fixálódik le a munka.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja - 10 éve 6 hónapja #34037 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Athena1985 írta: A bérelt lakásokkal kapcsolatban pedig nem értek egyet Star-ral. Itt nem véletlenül módi a bérlés. Tény, hogy kidobott pénz, de a mobilitás nem csak mese.


Mindennel egyet lehet érteni amit írsz, csak ezzel nem! Miért "kidobott" pénz?? Amiért fizetsz, azért kapsz egy általad megfelelőnek talált ellenszolgáltatást. Nem, semmiért fizetsz, hanem azért, hogy kultúrált körülmények között lakhass valahol! Ilyen alapon akkor minden kidobott pénz, amiért fizetsz!(Energia, fütés, víz, szemétdij, stb.) A kajáért kiadott pénz is az, mert amit haza viszel az megszed és nyomtalanul eltűnik, s a farmer amit megveszel, mert ugyan hazaviheted, de előbb utóbb kidobod, stb. S azért sem "kidobott" pénz, mert ha a sok befürdött devizahitelest nézzük, akkor mi a bérlakással messze jobb helyzetben vagyunk, mert ha valami bibi van, azonnal odébbállok, s legfeljebb a kaucióm bánja! Aki magántulajdonban él azok többsége bizony függ a banktól, piactól, s a környezettől ahol él, mert nem könnyű nyereséggel eladni egy hitellel terhelt ingatlant, ha szorul a kapca! Már pedig mint tudjuk sokan vannak akik nem tudnak ott dolgozni, ahol most élnek......

Ui: természetesen ha az ember már kifizette az ingatlant, akkor ismét más a helyzet, mert pl. ki is lehet adni. Sőt van olyan ismerősöm, aki itt Németországban vett két lakást is, s most bérlakásban él. A két lakbér bevétele fedezi a maradék hitelek fizetését! Ez persze bolt neki, s a nyugdijas korára egy jó tartalék!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!