Családi pótlék Németországban

Több
11 éve 7 hónapja #24374 Írta: radnaib
radnaib válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Mivel nemileg erintett vagyok egy hasonlo kalamajkaba (feleseg M.o-on alkalmazott -de itt él- , én meg N.o ba dolgozom), de már végigzongoráztuk. Alapszabály: ahol a gyerek ÉL ott igényelhet AZ akivel él családi pótlékot. Ennyi.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bariba

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24375 Írta: radnaib
radnaib válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Nekunk ezt otthon a MÁK nál félreérthetetlen célzásként ajánlották, hogy ha itt is normalis ellatast akarsz akkor fizess itt is...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #24551 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Ez nem így van. Nem kell kint élni a gyereknek, hogy Kindergeldre jogosult legyen a szülő.
Németországban kell dolgozni, bejelentett lakcímmel kell rendelkezni, ennyi ha jól tudom.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #24574 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Emilio33 írta: Ez nem így van. Nem kell kint élni a gyereknek, hogy Kindergeldre jogosult legyen a szülő.
Németországban kell dolgozni, bejelentett lakcímmel kell rendelkezni, ennyi ha jól tudom.



Így igaz. Február 16.-án leadtam, két gyerekre a " Kindergeld" Antragot, igaz, kicsit lassan, de Juliusban utalták visszamenőleg az egész lóvét. A család Augusztusban jött csak utánnam, jobban mondva az egyik gyerek az továbbra is otthon, koleszban, járja az ELTE-t :cheer: Itteni munkahely, természetesen valós, német munkadóval, szerződéssel, bejelentett lakcímmel és már őrölnek is Isten és a Familienkasse malmai. :laugh: :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #24589 Írta: laila7
laila7 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

sziasztok bocs hogy én is kérdezek, decemberben utazunk ki németországba, a férjem fog dolgozni eü.ben én gyesen vagyok a kicsivel aki másfél éves, szoval a kérdés ha itthon bejelentett állandó lakcimmel rendelkezem akkor kin ideiglenese lakcimet kapok? és azzal igényelhető családipótlék? vagy hogyan működik mo-i állandó lakcimmel? köszönöm a segitséget. ja és a kisgyerek után gondolom csp-on kivul más nem jár mert nem ott dolgoztam a születés előtt, jol gondolom?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja - 11 éve 6 hónapja #24597 Írta: Hugica
Hugica válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok!
Egy olyan kerdesem lenne hogy a Kinderzuschlag igenylö forma nyomtatvany nincs meg valahol magyara forditva mert sajna nem beszelünk olyan jol nemetül es a google fordito nem igazan jol fordit.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!