Családi pótlék Németországban

  • Ravi79
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 5 hónapja #25225 Írta: Ravi79
Ravi79 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

szia, a különbözet csak abban az esetben jár, ha te itt vagy a család meg otthon. Mivel olyan időszakra kéritek amikor itt voltatok már mindannyian, DE az otthoni csp-ot vettétek igénybe, ezért nem jár pénz arra a pár hónapra.

Sajnálom

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #25230 Írta: brenya33
brenya33 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Elnézést, ezek szerint nem fogalmaztam elég egyértelműen.
Tehát: Én (a feleség) Magyarországon tartózkodom még mindig a két gyermekkel és még hónapokig ez nem is fog változni. A férjem pedig június utolsó napjaiban kezdett el dolgozni Németországban. Erre a néhány hónapra és a továbbiakra szeretnénk igényelni a különbözetet. Itthon mi teljesen jogszerűen vesszük fel a csp-t, mert itthon vagyok a gyerekekkel és van járulékfizetésem is. És mindenhol azt mondták, hogy a különbözet is jogosan jár, mert a férjem pedig Németországban fizet járulékot. A kérdés csak az, hogy találkozott-e már valaki azzal, hogy ki kell várni ebben az esetben a 6 hónap munkaviszonyt, ugyanis az ügyintéző hölgy Németországban ezt mondta.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • barneber
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 5 hónapja #25304 Írta: barneber
barneber válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok!
Férjem kint van Stuttgartba bejelentett munkaviszonnyal,most szeretnénk megigényelni a családi pótlékot.Jövőre mi is kimennénk,tehát nem kiegészítő pótlékról van szó.Mi az elintézési módja,honnan kell letölteni ezt a nyomtatványt?Mi a teendőnk?Válaszokat köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 5 hónapja - 11 éve 5 hónapja #25309 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

barneber írta: Sziasztok!
Férjem kint van Stuttgartba bejelentett munkaviszonnyal,most szeretnénk megigényelni a családi pótlékot.Jövőre mi is kimennénk,tehát nem kiegészítő pótlékról van szó.Mi az elintézési módja,honnan kell letölteni ezt a nyomtatványt?Mi a teendőnk?Válaszokat köszönöm.

Böngéssz itt egy kicsit, 1000x leírták már azok, akik már végig zongorázták a dolgot!


DCT
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: barneber

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • tothne
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 4 hónapja #25889 Írta: tothne
tothne válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

sziasztok!rövid történetem:A férjem harmadik hónapja dolgozik kint német cégnél,én azóta is itthon vagyok a gyerekkel,éppen most járt le a gyed-em és igényelni szerettem volna a gyes-t,amihez be is nyújtottam a szükséges dokumentumokat,erre kaptam a MÁK-tól egy levelet ami az E 411-ES nyomtatvány kitöltéséhez kérnek adatokat!!értetlenül álltam a dolog előtt,felhívtam őket
A válasz:az illetékes német hatóság levelet küldött nekik adategyeztetés céljából,és amíg ezek a nyomtatványok nem rendeződnek a 2 ország között addig itthon nem kapok sem családit,sem gyest!!Kérdem és jogos ez így??és miért nem kaphatok,hiszen én a gyerekkel itthon vagyok!!?????segítsetek megérteni a dolgot!!Létezik olyan hogy a német hatóság elindította a családipótlék külömbözet intézését??Köszönöm

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #25930 Írta: viza
viza válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia !
Az elsö kerdesedre a välasz, igen jogos, a mäsodikra, mert te otthon nem fizetsz järulekot viszont a ferjed a nemeteknek fizet es igy a nemetektöl a teljes csalädi potlekra vagytok jogosultak., a harmadikra nem tudom a välaszt, nälunk a ferjem kervenyezte.

Mi is igy järtunk fel eve, a ferjem januärtol igenyelte a külömbözetet, a magyar ällam erröl äprilisban ertesült es mäjustol megvontak tölem minden ellätäst, több telefonäläs utän kaptam meg a välaszt miszerint azert nem vagyok jogosult otthon semmilyen ellätäsra, mert nem fizetek järulekot a ferjem pedig a nemeteknek fizet, ezert a nemetektöl a teljes csalädit fogjuk kapni majd, de ha otthon elmegyek bejelentett munkahelyre akär 4 oräsra dolgozni (mivel igy mär lesz järulek befizetesem) akkor otthon kapom toväbb a csalädit es a gyest es a nemetektöl a külömbözetet.
Nälunk januärtol szeptember közepere rendezödött a nemet csalädi potlek es szept. 1-töl kint lakunk. Viszont ök is irjäk a hatärozatban, hogy ök az elsöbbsegi orszäg ahonnan kapni kell a csalädit, mert oda van fizetve järulek.

Sok szerencset es türelmet nektek !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!