Bérlői kár helyrehozatala

Több
11 éve 4 hónapja #27575 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Bérlői kár helyrehozatala

Szio Perszike

Előttem szolok bizony, jol tájékozodtak.
Nekünk 5 lakásunk van kiadva, nyáron egyik lako leverte a redőny szerelésével a sarokrol a szint.
Párom hivatott céget, mit ne mondjak fél métert javitottak ki, mivel én otthon voltam láttam mit csinálnak, kb. kétszer jőttek ki 1-1 orát dolgozni és a számla 1470 euro volt, még a párom is meglepődőtt.
na bizony a bérlőnek nem tettszett , de mivel volt biztositása én ugy tudom az később kifizette neki.
Ugy hogy bizony fogadd meg az előttem hozzászolok tanácsát, nagyon sokat kell fizetni ha egy cég jőn ki, és mindig a tulaj hivja :pinch:
Ja és arra vigyázz naponta szellőztess, a lakásban mert ha csak egy kis penészfoltot meglát a tulaj , akkor ajjaja
szakértőt hivat, nem-e árt a egészségetekre,majd az egészet megcsináltatja és az bizony nem 1 ezer euro lessz
itt sok bérlőre ráverik a javitást mert őreg házakba ez sürün előfordul,téli honapokban.
Igy bizony én is javaslom egy jo biztositást.
Üdv.Terézia
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Perszike, Kanga

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja - 11 éve 4 hónapja #27576 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: Bérlői kár helyrehozatala

prosperus írta: Nem mindegy hogy melyik biztositonal, es az sem mindegy , hogy mit szolgaltatnak. Atolvasni 5x mielött alairnad. Vannak itt is simlis biztositok, vagy Maklerek akik mindent beigernek es amikor problemad van minden kifogast keresni fognak arra, hogy ne kelljen karodat fizetni.

Mi már kötöttünk régebben, de ezt konkrétan honnan tudnám előre, hogy amivel szerződtünk, majd a kifogásokat fogja keresni? Ezt előre nem fogom tudni. Vagy lehet olyan, hogy átolvasom 5×, megfelelőnek találom, de nem fogják teljesíteni a leírtakat? Ezt kivédeni, hogy? Lehet egyáltalán ilyen? Persze a biztosítás egy "képlékeny" dolog...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #27580 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Bérlői kár helyrehozatala

DECOTEXT írta: Nincs még egy olyan helyzet, ahol a KÁRTOKOZÓ szabná meg, hogy mit és hol javitson a tulaj! Jól is néznénk ki! Képzeld el, meghúzod a kocsiddal az enyémet, aztán Te szabod meg, hogy melyik "hátsó udvarban" javittassam meg az ukránokkal, mert hogy az olcsóbb! Egy jogallamban ez nem lehetséges! Egy fontos dolgot viszont kiköthetsz Te is! Feltétlenül kérhetsz számlát és számla nélkül nem vagy köteles a javitást kifizetni![/color][/i]


Látod, hogy csak felületesen ismered a hazai szokásokat.....
Példa: Apám parkolt a nem éppen fiatal kisteherautójával, szabályosan, parkolóban. Mire az egyik atyafi se szó, se beszéd beletolatott a verdába. A lényeg, hogy még neki állt feljebb, hogy miért pont ott parkol az öreg....aztán meg, hogy a környék leghülyébb félalkoholista karosszériása javítja majd meg az otthoni fusi garázsában, de Ő nem fizeti ki a költség csak felét, mert az autó öreg és amit kicserélnek az meg új lesz.
Ne mondjam , hogy ki kellett szállnom helyszínelni :evil: Meggyőztem! De a lényeg, hogy nem csak ebben, hanem minden károkozás esetén a hazaiak úgy gondolják, hogy ha kárt okoznak: 1,Ő eleve nem hibás 2, ha hibás is nem Ő a hibás, hanem mondjuk az időjárás. 3, A kárt ha lehet úgy javítsuk, hogy (a) ne kerüljön még a felébe sem mint ami a meló valódi értéke (b) ha van lehetőség lopott cuccból, kalákában oldjuk meg. 4, A károsult miután a jogos javítást elintézteti minden lehetséges fórumon el van mondva mindenféle "kakarágónak" 5, U.S.W... :angry:

Ez az eset ettől függetlenül azért durva. Nem tom mi a faxom volt a padlóra lerakva? Aranyozott a padlólap? 250 euro per négyzetméter? Ez meg a másik fele a dolgoknak...ez is kakarágás. A mai áron ez kb 72.000.-Ft négyzetméterenként. Meine Damen und Herren! Es ist ein bischen lächerlich! Bár, ha mamutagyarból készült a burkolat...elképzelhető.
Vagy ha ezek az árak okésak, akkor már tudom mi a szakmám németben :chuckle:

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #27586 Írta: Perszike
Perszike válaszolt a következő témában: Bérlői kár helyrehozatala

Kedves fórumozók!

Ismét köszönöm szépen a hsz-eket.
Mellékelten csatolom az árajánlatot,elrettentö példa gyanánt :(

Perszike

Ez az üzenet csatolt fájlt tartalmaz.
Kérjük, hogy jentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #27590 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Bérlői kár helyrehozatala

Errol a berloi karokozashoz, ugy altalanosan lenne egy kerdesem:)

-MI van ha a berlemenybe beepitett anyagminoseg gyenge es emiatt normal hasznalat kozben is keletkeznek serulesek? Pl. egy gyenge minosegu, rehi laminalt padlo miatt. Pl.: leejtesz egy poharat es a padlolap felulete azonnal serul, kisebb lyuk lesz..

Prosperus: HDI biztosito milyen?:) Nem reklam miatt kerdezem. A cegunk es egy masik nemet multi (Siemens) fizet egy felig meddig belsos "irodanak" biztositaskozvetitesert. Ok az osszes dolgozan, legalabb 15e ember plusz csaladjaik, adnak "kedvezmenyes" biztositasokat, foleg a HDI-tol.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #27592 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: Bérlői kár helyrehozatala

Nem semmi!
Kaparás, leszívás, parkettázás, ragasztás, mindezt 3.82 nm2-en, 1052 euróért... Kemény meló lehet. Erre otthon van egy kifejezés, itt gondolom a profizmus magas iskolájának hívják...
Együtt érzek!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Perszike

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!