Autóbiztosítás Németországban

Több
8 éve 4 hónapja - 8 éve 4 hónapja #39758 Írta: Juditka
Juditka válaszolt a következő témában: Autóbiztosítás Németországban

Igazán nagyon köszönöm a kimerítő választ, a lényegre tapintottál.
Kicsit írnál nekem a Teilcascoról, hogy jobban belelássak? Esetleg egy példával?

Még egy kérdésem lenne. Van-e olyan biztosító, ahol 3 hónap várakozási idő nélkül lehet jogi biztosítást kötni? (nekünk anno ennyi volt)
Van nekem egy külföldi barátnőm, valamikor egy cégnél dolgoztunk, de a főnök nem fizette ki a túlórákat, benzinpénzt, stb, tehát azokat amik bele voltak foglalva a szerződésbe. Én időben leléptem, mert felismertem, hogy nem fog fizetni, és csak halmozódik.
Az én barátnőmnek pillanatnyilag közel 700 túlórája van, még a cégnél dolgozik, de már az egyik iroda bezárt, csődöt jelentett. Neki szeretnénk egy jogi biztosítást kötni, hátha sikerülne valamennyi pénzt behajtani a cégtől.
De minden dolgozóval ugyanez a helyzet, talán nincs ennyi túlórájuk, de igen, ez van.
(sőt akik már nincsenek a cégnél,mert már szinte mindenki ott hagyta, azoknak is tartozik)
Talán sikerült végre meggyőznöm, hogy az első lépés, egy jogi biztosítás megkötése
kellene hogy legyen.

Köszönöm szépen a válaszokat előre is.
Judit

Judit :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 4 hónapja - 7 éve 5 hónapja #39759 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Autóbiztosítás Németországban

Csak szeretném felhíni a figyelmeteket, hogy még néhány napig tudtok biztosítást felmondani és valsz. olcsóbbra cserélni ;)
Katt a képre és kérj ajánlatot!
Melléklet:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 2 hete #40035 Írta: gbalazs
gbalazs válaszolt a következő témában: Autóbiztosítás Németországban

Sziasztok!

Átrágtam az "Autóvásárlás Németországban" és az "Autóbiztosítás Németországban" fórumokat,de valahogy nem kaptam választ a következő kérdésemre :confused: . Ha venni szeretnék egy autót ,akkor hogy megy az a biztosítás megkötése? Az nem világos hogy előbb kell megkötni a biztosítást és csak utána mehetek megvenni a kocsit? Hogyan kötök meg egy biztosítást előbb mikor még azt sem tudom hogy melyik kocsit venném meg ? Vagy előtte kinézem a kocsit,majd megkötöm a biztosítást arra az autóra? És ha időközben valaki más megvette azt az autót,akkor mi van (pl. míg én szaladgáltam biztosítótól biztosítóig hogy hol kedvezőbb,vagy keresgéltem a neten)? Sajnálom hogy ha esetlennek jövök ki a témából de én a fórumokon így vettem ki a dolgok menetrendjét :bye: .Azt értettem hogy ha kereskedőnél veszek autót hogy ő esetleg elmondja mi a biztosítás menetrendje (mivel ő ezt nem intézi),de mi van ha magánszemélytől vásárolok? Tudom olvastam nem ajánolja senki hogy magánszemélytől vegyünk autót (nincs rá 6 hó garancia,zsákbamacska,stb) de engem akkor is érdekelne a biztosítás menetrendje.

Lenne egy másik kérdésem is.Biztos tudja valaki, hogy mi az a lízingelés?Próbáltunk rákeresni a neten de olyan szövegek jöttek ki hogy egyikünk sem érti,ezért örülnék ha valaki magyarul pár mondatban elmondaná nekünk.Itt arra lennék kíváncsi hogy bármikor visszaadhatom-e az autót ?(nem úgy mint a kreditnél ahol mindenféleképp végig fizetni kell :( )

És még 1 kérdés :wait: : számít-e valamit a használt kocsiknál az, hogy milyen Euro1-es,2-es stb motorja van :brr: ?

Tudom,kicsit sok a kérdés,de most kell (igen kell! ;) ) vennünk majd egy autót (mert a nejem beiratkozott egy iskolába egy másik faluba ahová sehogy sem fog tudni eljutni reggel 6-ra gyakorlatra csak autóval-tudom ez is rizikós mert -lehet baleset,ellophassák a kocsit ,stb-de egyszerűen rá vagyunk kényszerülve). Soha nem volt még autónk,így próbálok minnél jobban tájékozódni.Tudom nagy lesz a biztosítás akármilyen autót veszünk,de talán egy picit csökkenti hogy már 27 éve van jogsim.

Szép napot mindenkinek :clap: !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 2 hete #40036 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Autóbiztosítás Németországban

A biztosítás az utolsó ;)
Ez a legjobb kapcsolódó hozzászólás szerintem:
iranynemetorszag.com/forum/kozlekedes-ne...html?start=240#39869
A lízingre van topikunk:
iranynemetorszag.com/forum/penzugyek/296....html?start=18#39614
A motoroknál nem értem, hogy milyen értelemben kérdezed, hogy számít-e. Környezetvédelmileg igen de biztosítás díjánál inkább a teljesítmény nyom sokat latba szerintem.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gbalazs

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 2 hete #40037 Írta: gbalazs
gbalazs válaszolt a következő témában: Autóbiztosítás Németországban

A motoroknál nem értem, hogy milyen értelemben kérdezed, hogy számít-e. Környezetvédelmileg igen de biztosítás díjánál inkább a teljesítmény nyom sokat latba szerintem.


Igen egy kicsit sok volt a kérdés és ezt nem is a biztosítással kapcsolatban kérdeztem.Csak azért érdekelt mert ha veszünk egy idősebb használt autót ilyen motorral, akkor esetleg idővel nem-e lesznek kitiltva a városból vagy a forgalomból.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 2 hete - 8 éve 2 hete #40039 Írta: zolfek
zolfek válaszolt a következő témában: Autóbiztosítás Németországban

Sziasztok,

Autóra köthető kötelező biztosításról érdeklődöm. Jelenleg még nem volt a nevemen autó így valószínűleg a legdrágább kategóriába kerülnék. Kint is hasonló a rendszer ugye? Ha itt a nevemre kerül egy auto akkor az befolyásolni fogja hogy Németországban milyen kategóriába kerülök? Számít az odakint hogy MO-n volt a nevemre íratva autó?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!