Beiskolázás

Több
10 éve 5 hónapja #34405 Írta: wolfmoncsi
wolfmoncsi válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Köszönöm szépen a választ, ez teljesen új info volt nekem. Ő majd Januárban jön ki hozzánk akkor íratnánk iskolába 2014 júniusában tölti a 16, tanulja otthon a németet de nem vagyok benne biztos, hogy kellő szintű lesz addigra a nyelvtudása...Sajnos iskolakeresésben még homályosak a tervek előttünk mert ahol voltunk eddig érdeklődni, sokféle választ kaptunk..mindenek előtt azt hogy iskolát keressük, döntsük el mit szeretne tanulni és az adott iskola majd elbírálja felveszi-e vagy sem. Az iskolarendszer itt teljesen más mint odahaza, otthon egészségügyi nővérképzőt kezdett el, itt valami hasonló irányt szeretnénk, Eddig az nyugtatott bárhogy lesz is mivel tanköteles helyet találunk neki majd. Viszont így ha betöltötte a 16-ot előfordulhat, hogy elutasítsák mert már nem kötelezett és mondjuk nem teljesen megfelelő a nyelvtudása?? Szerintetek?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja - 10 éve 5 hónapja #34482 Írta: Belméné
Belméné válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Sziasztok! Egy ideje olvasgatom már a fórumot, de sajna az én kérdésemre nem találok közte választ, ezért megkérdezem hátha tud valaki segíteni.
Az én kislányom 2014. jan-ban lesz 6 éves és áprilisban költözünk Németországba, tehát szept-től iskolaköteles, de ahogy olvasgatom azt ajánljátok, hogy az utolsó évet ajánlatos megismételni, akkor ő járhat szeptembertől még iskolaelőkészítőbe, vagy már 1 osztályba kell mennie? Jobban örülnék ha maradhatna óvodában, ott még tanulhatná a nyelvet.
Előre is köszönöm a válaszokat.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 5 hónapja - 10 éve 5 hónapja #34483 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Belméné írta: Sziasztok! Egy ideje olvasgatom már a fórumot, de sajna az én kérdésemre nem találok közte választ, ezért megkérdezem hátha tud valaki segíteni.Az én kislányom 2014. jan-ban lesz 6 éves és áprilisban költözünk Németországba, tehát szept-től iskolaköteles, de ahogy olvasgatom azt ajánljátok, hogy az utolsó évet ajánlatos megismételni, akkor ő járhat szeptembertől még iskolaelőkészítőbe, vagy már 1 osztályba kell mennie? Jobban örülnék ha maradhatna óvodában, ott még tanulhatná a nyelvet.Előre is köszönöm a válaszokat.

Nyugodj meg, ha áprilisban jöttök ki Németországba, azonnal vigyétek ovodába. Szeptemberre folyékonyan fog németül beszélni és semmi gondja nem lesz! Egyébként akkor sem lesz gond, ha nyelvtudás nélkül megy a suliba, legfeljebb majd az elsőt ismétli! (Csak infó: ismerősöm gyerekei az oviban kb. 6 hét alatt megtanultak németül, minden segítség nélkül. A gyerekek ezt játék közben, nagyon hamar benyelik!) Ne, a mi (felnőtt) nyelvtanulási rendszerünkből indulj ki!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Belméné

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34484 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Wolfmoncsi!

Amit leírtam, az a magyar viszonylatra igaz! Németországi viszonylatról nem tudok bővebben írni, mint azt, hogy tartományonként eltérő 10 vagy 12 évnyi oktatást jelent. 16-19 éves középiskolások érdeklődésüknek megfelelően választhatnak "szakirányt", továbbtanulhatnak, vagy nem! Részképzés viszont kötelező 18 éves korig! De nem akarom tovább bonyolítani, inkább járjatok utána, milyen lehetőségeitek lesznek, adódhatnak, majd alaposan megfontolva eldöntitek, mi lesz a jó a gyereknek!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja - 10 éve 4 hónapja #34655 Írta: bakszi
bakszi válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Szia Tünde!
Ugyan a hozzászólásod már nem mostanában írtad, de mivel mi is pont Rothenburg ob der Tauber-be készülünk tavasszal 2 gyerekkel (2,5 és 6 éves) nagyon hálás lennék, ha röviden a legfontosabbakat megírnád!!! Előre is köszönöm!
Szilvi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35487 Írta: blankuci
blankuci válaszolt a következő témában: Beiskolázás

FONTOS!!!
Személyesen érint bennünket a téma azért is bátorkodom írni és megosztani veletek a legújabb információmat, ezzel egy időben pedig eloszlatni a kételyeket, mely szerint "hogyan fog tanulni a gyermekem 4. osztályig vagy a fölött úgy, hogy nem beszéli vagy alig beszéli a német nyelvet?". Saját tapasztalat 2 Grundschule kipróbálása után az, hogy a kisebb falvakban rugalmasan állnak hozzá az ott tanuló más nyelvű diákokhoz, inkább ők pályázzák meg a támogatást, de próbálják helyben megoldani nekik a német nyelvoktatást úgy, hogy bekerül egy echte német osztályba és órarend módosítással de be van iktatva plusz 4-5 nyelvóra hetente (a normál órarendi GU, Deutsch /német és nyelvtan/ mellé). Jelenlegi városi iskolánkban szintén így működik. Ez így zajlik általános isk. 4. osztályig. 4. osztáy után viszont iskolaválasztás van. Eddig én is aggódtam, mert nem ismertem a német Mittelschule modult, pontosan milyen lehetőségek vannak. Persze lehet olvasni, hogy Gymnasium, Real-, Hauptschule, de az a gyerek, aki nem tud németül, és már 10-11 éves, hová mehet, mit ért meg? Tanári irányítással/javaslattal létezik egy iskolaforma, ami nem hagyományos, nincs is annyira promótálva, pár éve építik a hálózatot a megváltozott igényekhez alkalmazkodva, ez pedig nem más, mint a Ganztagsschule. Olyan egésznapos iskola, ahol differenciált oktatás folyik kinek-kinek igénye, egyedi teljesítménye szerint. Ez együttműködve, szimbiózisban él egy Hauptschule-val vagy egy Gymnasiummal. Limitált, korlátozott létszámok vannak, általában 20-25 fő! Szóval tessék igyekezni, jelentkezni, osztályfőnökökkel egyeztetni, hogy oda kerüljön a gyermek. Persze ez gyermekfüggő, bírni kell a délután 4-ig tartó foglalkoztatást. Ami egyébként csak időtartamban egyezik meg a magyar napközi fogalmával. Ebédet kapnak, (támogatással olcsóbban is!) írásbeli házi feladat nincs, project munkák és csoport munkákkal segítik elő a fejlődést, tanulást. Nappali foglalkozásba az is belefér, hogy németül oktassanak, vagy az egyéni hiányosságokat pótolják, amellett, hogy haladnak tovább a tantervi követelményeknek megfelelően. Az alábbi linken találhattok erről az iskolatípusról információt, kérek titeket, hogy adjátok tovább ismerőseiteknek, ne pánikoljanak a 4. osztály utáni továbbtanulástól, mert van megoldás.
A link: www.ganztagsschulen.bayern.de/

Ennek ellenére előfordulhat, hogy a regionális nemzetközi/integrációs iskolákba javasolják a gyermeket 4. osztályban,sajnos előfordulhat, hogy 10-20 km-re is lehet a lakóhelytől. Természetesen van iskolabusz, de tartsatok ki emellett és kérjetek tájékoztatót a lakóhelyetekhez legközelebb eső Ganztagsschule-hoz!

Szándékosan nem említettem azokat, akik kicsit jobban beszélnek/értenek németül és pl. akadály nélkül elkezdhetik a Hauptschulet vagy a Gymnasiumot.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Athene, Alex1992, Lelkemhangja, vava, Elvíra1010, kriver

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!