Beiskolázás

Több
10 éve 1 hónapja #35544 Írta: Perszike
Perszike válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Halihó!

Röviden én is leírnám a tapasztalatainkat.Nem tudom,Te melyik területröl írsz,de sajnos felénk nincs Ganztagsschule, odébb 10 km-re már van,de a busz annyira *arul jár,hogy esélytelen(sajnos).Na nem is erröl akartam írni,hanem arról,hogy ha jól tudom(itt csak az idöpontban nem vagyok ganz klar) 2 éve eltörölték azt a rendszert,hogy csak oda mehet a gyerek továbbtanulni ahová a kedves tanár javasolja.Ettöl független még mindig osztogatják az Empfelung-ot :clap: amit nem kell bemutatni a megcélzott suliban söt joguk sincs nekik elkérni,leányom ex osztálytársa 4-5-ös tanuló volt(nagyon car) negyedikbe,de a szülök gimibe iratták,de tény,hogy már ebben az évben ki fog onnan pottyanni.Sokan nem tudják viszont,hogy a 4. után tök mind1 milyen suliba folytatja a gyermek mindig ott lesz az esély,az érettségire ,csak annyi,hogy a gimihez képest ha a gyermek elöbb Realschuléban kezd akkor 1 évvel több ideje lesz ugyan azt megtanulni de a végeredmény ugyan az.Mi 2,5 éve élünk kint fiam még most is kap heti 1 Sprachförderung órát,sajna korábban is ha jól rémlik heti max 2 volt neki.Abban totál egyet értek,hogy a kisebb falvakban sokkal "jobban" fogadják a külföldieket,nekünk viszonylag szerencsénk volt......egyik barátnöm aki már 15 éve él itt,találkozott rasszista tanárral,a másik barátnöm fia meg kifogott egy olyan tanárt,aki külön ültette a gyerekét,hogy ne zavarja már az órát,hisz úgy sem tud hozzá szólni.......sajnos ilyenek is elöfordulnak.

Perszike
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Alex1992

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35547 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Hello!
Mi jelenleg Neuendettelsauban élünk. 6 hete járnak a lányok ide a helyi iskolába. Hétfőn bejelentkeztünk, kedden már mentek iskolába :) Eleinte persze ők voltak az újdonság, de mostanra ez leülepedett. A legkisebb otthon elsős volt és itt is az, a középső lányom otthon harmadikos volt és itt másodikos, a nagylányom otthon hetedikes volt, itt ötödikes!!! Ha őszinte akarok lenni egyiket sem bánom, több az idő és az esély.
A csajok heti 3 óra német kurzust kapnak a sulitól és ugyanúgy tanulnak a saját osztályukban, nagyon szerencsések vagyunk, mert elmondhatom, hogy nagyon korrekt rendesek a tanítók és nagyon sok segítséget kapnak a lányok és motiválják őket a tanulásra. Persze nem egyszerű így sem különösen a nagylányomnak. Ő egész napos suliba jár reggel 8-15:30-ig. De nincs lecke tanulni való. Nagyon szeretnénk, ha ő mehetne tovább még ha nem is Gimnáziumba, mert azért oda a nyelv kevés lesz de legalább Real-ba.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Alex1992

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja - 9 éve 10 hónapja #36552 Írta: Anita72
Anita72 válaszolt a következő témában: Beiskolázás

1 hónap múlva költözünk ki 10,5 éves kisfiammal, aki tud segítsen nekem legyen szives, beiskolázás, költsége, iskolai szünetek, beiratás, milyen osztályba fogják tenni, mennyire figyelnek majd rá a tanárok ( minden téren ) reggel hánytól van iskola és meddig, stb. minden érdekel ami ezzel a témával kapcsolatos ! Köszönöm előre is mindenkinek a segítséget !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36553 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Beiskolázás

72 oldal információ de van még néhány topik itt ahol hasznos információkat találhatsz! Remélem segítettem ;) Máskor tessék használni a keresőt!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Anita72

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36559 Írta: karszi
karszi válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Még egy kérdésem lenne, az iskolában van étkezés és ha van mennyibe kerül? Köszönöm

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 10 hónapja #36569 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Beiskolázás

karszi írta: Még egy kérdésem lenne, az iskolában van étkezés és ha van mennyibe kerül? Köszönöm


Kedves Karszi!
Szóval az eddigi tapasztalatom szerint csakis az "egésznapos" iskolákban van étkeztetés. Az árak teljesen különböznek. Annak idején a fiam járt egy ilyen iskolába, (07-16 óráig) de ott pl. jövedelem függő kaja dij volt. A szociálisan gyengébbek kevesebbet fizettek ugyan azért a kajáért! Ezért nem tudom megondani, hogy neked mennyi lesz ez, ha lesz!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: karszi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!