Német adóbevallás

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #29539 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

mahlzeit írta: Nem mellesleg, es mar ezt is belinkeltem, hogy a nemet es magyar adohatosagok eleg komoly adatcsereben vannak.


Ez lehet, most már csak az a kérdés, hogy tudnak e a jövedelmeröl?! A csere nem gond!
:chuckle:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29540 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

mahlzeit írta:

Firma írta: Igen, de csak az itt megkeresett penzt kell bevallanod.

Ezt a hulyeseget meg hanyszor irjatok le??

A helyes valasz a kerdesre: ATTOL FUGG!

Ne már! A kérdésre a helyes válasz, hogy természetesen kell adóbevallást készíteni ha csak egy centet is kerestél Németországban! Aztán, hogy az évet lezárva hol keletkezik az adózási kötelezettség, esetleg honnan kapsz majd vissza az egy más kérdés. A nagyon okos kérdés az volt, kötelező-e adóbevallást készíteni Németországban!
Ez az attól függ amúgy talán megállja a helyét ha kiküldetésben van az ember egyébként nem igazán. Feltételezem, hogy nem is ingatlan értékesítésből származó jövedelemmel kapcsolatos volt a kérdés, így valószínűsíthető a kötelező adóbevallás!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 1 hónapja #29544 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

A helyes valasz a kerdesre: ATTOL FUGG!
Egyreszt mit csinal a kerdezo, diak, bejelentett munkavallalo, vmilyen vallalkozo, kikuldetesben van..?

Hanyszor irjuk meg le a hülyesegeket? Ahanyszor te mahlzeit! :clap:
Mi köze a diaknak az adozashoz?
Mi köze a munkavallalonak az adozashoz, ez a munkaltato kötelessege! :clap:
Kiküldetes? Mi köze a munkavallalonak az adozashoz, ha mint A1-es van
kiküldetesben? Az adozas itt is mindenkor a munkaltato feladata !
Amugy ahogy a Gergö jelezte. Ha itt mint vallalkozo dolgozol es, ha csak 1 Eurot
is kerestel adobevallast kell keszitened. Az, hogy adozol e azt majd eldönti az
illetekes Finanzamt!

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29546 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

:wait: Mielőtt folytatjuk! :laugh:
1. Tessék már megnézni a topik cimét!
2. Nézzük, hogy mi is volt a kérdés:

atina1 írta: Most akkor kötelező Németországban adóbevallást készíteni vagy nem? Olyan válaszoljon,aki tényleg tudja, mert már sok mindent hallottam Én is.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Rian
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 1 hónapja - 11 éve 1 hónapja #29550 Írta: Rian
Rian válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Sziasztok!
A tanácsaitokra lenne szükségem!
A férjem és a haverja 2012 áprilistól dolgoznak Németországban. Az lenne a kérdésem,hogy kint is úgy működik,mint Mo-on hogy adnak a bevallás elkészítéséhez egy összesítő igazolást a munkáltatónál?
A fiúk 9 hónap után dec.21-én jöttek haza és febr.25.-én mentek vissza.Hiába kérdezgetik a főnököt aki Török,mindig kibújik a válasz alól.
Ami nagyon aggaszt,hogy én csak most tudtam meg,hogy nem kaptak még tavaly április óta munkaszerződést sem!Igen gondolhatnánk,hogy akkor át vágták őket és feketén vannak de ez ott megdől,hogy a haverja tavaly novemberben banki személyi hitelt kért és kapott ahol gondolom le ellenőrizték hogy valóban annál a cégnél dolgozik e?illetve valós adatokat közölt?Vagy nem így működik?
Hozzá kell tennem,hogy minden hónapban rendesen ki voltak fizetve munkabér elszámolást amin rajta szerepelt a levonások stb mindig kaptak!A fizetésüket többnyire kézbe adta,de volt amikor utalt.
Egy dologban biztosan becsapta őket,hogy egész végig azt mondta,hogy nem fizeti ki a nem kevés túlórát mert majd a téli leállásnál milyen jó lesz,hogy kapnak egy kis pénzt. Hát ebből semmit nem kaptak,most ha azt kérdezitek,hogy miért mentek vissza,erre a válasz csak annyi,hogy kell a pénz és próbálnak bízni benne hogy rendben lesz minden mert dolgozni akarnak.Mikor hazajöttek mindenük kint maradt,mert eredetileg úgy volt,hogy január 7-re vissza kell menni,de mindig jött a telefon,hogy még ne induljanak. Dec-ben amikor kapták a fizetést akkor is kérték a fiúk a papírokat és akkor is azt mondta,hogy "mire vissza jöttök meglesz"
Most megint kérték ,mindig az a válasz hogy"hozom"amit kaptak az ahhoz kell ha a rendőr megállítja őket akkor van egy igazolásuk,hogy vezethetik a mixert.
Most próbálnak a fiúk másik helyett találni ha ezek a dolgok nem rendeződnek,de sajnos nem könnyű.Viszont most nem tudják,hogy mitévők legyenek az adó miatt.
Ami van az csak a fizetéspapír! Nekik biztos ,hogy kint kell bevallani mert csak kinti jövedelmük volt,amiből minden hónapban le is vonták.
Nagyon aggaszt ez a dolog,ezért kérlek ,hogy tanácsot adjatok és ne savazzatok mert arra most nincs szükségem!
Köszönöm!
Szép napot mindenkinek!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • atina1
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 1 hónapja - 11 éve 1 hónapja #29558 Írta: atina1
atina1 válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Kedves Prosperus,

Nagyon félre értetted a kérdést! nem azt kérdeztem,hogy kell-e adót fizetni Németországban, hanem, hogy bevallást kötelező-e készíteni. (Minden hónapban levonták az adót a férjemtől.)Egyébként ezt egy adótanácsadó cég mondta Nekem, de tanácsadó cégek között is találtam már olyat, aki nem volt tisztában a dolgokkal (pl. csp-kal kapcsolatban). Egyébként itt is vannak olyan infók, amik nem biztos,hogy fedik a valóságot, azért kértem olyan segítséget, aki biztosan tudja.

Kérlek, hogy máskor figyelmesebben olvasd el a kérdést és ne az legyen a cél, hogy mindenkit leoltasz, mert megkérdez valamit. Elvileg ez a fórum azért van,hogy kérdezzünk és nem azért, hogy az idióta megjegyzéseket kapjam.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!