Német adóbevallás

Több
11 éve 1 hónapja #28592 Írta: nikoyakasan
nikoyakasan válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni.2012-ben január-februárban Magyarországon dolgoztam, utána munkanélküli voltam, majd július 11-től december 30-ig dolgoztam Németországban. 2013. január 4-én jöttem vissza Magyarországra. A Németországban keresett és adózott jövedelmemmel kell valamit itthon csinálnom? És nekem most kell adóbevallást beadnom Németországban is? Ha igen, akkor hogy és hol? Van erre valami internetes lehetőség?
Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #28594 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

nikoyakasan írta: A Németországban keresett és adózott jövedelmemmel kell valamit itthon csinálnom?

Maradj csendben! ;)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Mandula

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #28613 Írta: nikoyakasan
nikoyakasan válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

ez most csak vicc, ugye? :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #28622 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

nikoyakasan írta: ez most csak vicc, ugye?

Természetesen nem vicc. A magyar adóhatóságnak semmi köze ahoz, hogy Te egy idegen (EU) országban hol és mennyit kerestél (pláne ha járulékosan -legálisan- dolgoztál!). Ha Te ezt otthon nagydobra vered, akkor el kezdenek számolgatni... Biztosithatlak arról, hogy ez neked fog pénzedbe kerülni, nem az adóhatóságnak! Miért akarsz mindenáron zajongani, ha csend van? Mond azt otthon, hogy eltartott voltál és a barátnöddel éltél együtt!

Egy kérdés: a német adóhatóság is kérte itt, a magyar kereseti kimutatásodat? :chuckle:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #28625 Írta: Heditta
Heditta válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

nikoyakasan beküldte:

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni.2012-ben január-februárban Magyarországon dolgoztam, utána munkanélküli voltam, majd július 11-től december 30-ig dolgoztam Németországban. 2013. január 4-én jöttem vissza Magyarországra. A Németországban keresett és adózott jövedelmemmel kell valamit itthon csinálnom?
Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni.


Nos! Akkor tőlem kapsz egy teljesen eltérő választ, mint DCT-től, és majd eldöntöd kire hallgatsz. :wait: Annyit viszont segítségképpen megadok, hogy DCT legalább 20 éve nem dolgozik Mo-on, így adóbevallást sem kell leadnia, míg én fél éve vagyok itt és 2012-ben volt Mo-on jövedelmem. :woohoo:

Mivel 2012-ben volt jövedelmed ezért arról kell adóbevallást beadnod! A No-ban keresett jövedelmedet is fel kell tüntetned, de adóznod abból már természetesen nem kell!
Szerintem a legrosszabb hozzáállás a: "kussolj és hátha megúszod," de lelked rajta, hogy melyik utat választod, nekem ezzel sem szívességet, sem kárt nem teszel! :cheer: ( forrásom maga az adóhatóság, ugyanis kiutazás előtt erre rákérdeztem :chuckle: )

Üdv:H
A következő felhasználók mondtak köszönetet: nagyberci, nikoyakasan, Mandula

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #28626 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Mind két országban kell adóbevallást készíteni! Ha a német munkaviszony meghaladta a 183 napot övék az illetőség ha nem akkor a magyarok. A második verzió drága mulatság de a németek visszautalják a hozzájuk fizetett lóvét! ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: nikoyakasan

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!