Grafikus állás Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hónapja #13782 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Grafikus állás Németországban

Lexa írta: Meg egy kicsit azért félelemmel teli izgalom van bennem, mert nem tartom olyan magas szintűnek az otthoni oktatást. Fotós részen elég sok autodidakta és tapasztalati tanulságom volt.... Hát na. Nincs nagy önbizalmam. Otthon ezt nem sikerült összeszedni.

Kedve Lexa! Ne foglalkozz semmivel és főleg ne aggályoskodj! Ne azt keresd hogy mit miért nem lehet, hanem azt keresd hogy mit miért tudnál megcsinálni! A többi jön magától! Ha meghivnak egy interjúra, akkor élből mond azt hogy "ezekkel teljesen tisztában vagy" és nem gond! Minden a fellépésen múlik! Soha nem a gyengéidet sorold fel hanem az erősségedet! Add le magad drágán! Értékled magad egy kicsit többre.
Nézd, én géplakatos vagyok, hegesztő is, voltam krupié a magyar caszinóban, voltam újságos a póstán és dolgoztam ásatáson deodétaként. Alkalmaztak tápgyártásra és dolgoztam szikvizüzemben szalgon..... Aztán otthon benyeltem az AUTO Cad programot (amit magam törtem fel) :blush: s később (már itt kint) gépészeten tervezői státuszban dolgoztam (fizu rajzoló -> munka tervező), holott még csak müszaki rajzoló voltam. (3. szakma) Tudja az úristen, hogy még miket nem csináltam, de egyszer nem voltak ilyen negativ gondolataim mint neked! Ha a grafikai programokkal jól bánsz, már sok baj nem lehet. A 3D cuccokat megtanítják ha kell, de nálunk is csak ketten csináljuk a 6-ból.
Tipp: ha írásban pályázol füllents olyanokat amit nem lehet ellenőrizni! Én pl. voltam maszek grafikus Mo.-on 4 évig.... (persze nem), aztán dolgoztam 8 évig két volt jugoszláv cégnek is egy hotelláncolaton keresztül, mi "csináltuk" a reklám dolgokat (persze nem).....
:blush:

Persze ennél azért vigyázz! Én jó vagyok a szakmában (mondják a többiek ) tehát azért ha beigérsz valamit nyujtani is kell a teljesítményt, mert amilyen hamar "rádharapnak" olyan hamar repülsz!
;)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: htimea

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hónapja #13783 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Grafikus állás Németországban

magyaranyuka írta: Szia Decotext!Kérdeznék valamit (tényleg érdekel a véleményed, regota kint laktok, sok mindent lattatok mar, nem kotoszkodes kepp):ha nagyon profin csinalja akkor sincs eselye amiatt hogy nincs rola vegzettsege?(az egy dolog hogy kinek milyen vegzettsege, papirja van meg hogy milyen profin vegzi a munkajat, tudhat o sokkal tobbet a szakmarol, papir nelkul is..)Szerinted altalaban elmondhato az hogy a nemetek "papir centrikusak"? Vagy ez szakmatol is fugg?

Én vagyok az élő példája, hogy vannak lehetőségek! Én már dolgoztam tervezőként, holott nincs diplomám és "csak" müszaki rajzoló vagyok! Igaz csak rajzolói fizuért voltam ebben a munkakörben közel 3 évig! Nos, a gond mindig a bejutás! Én bejutottam egy helyre, müszaki rajzolóként (CAD > Catia, Icem, Isem surf és PRO-E) Ezekkel viszonylag jól elveztem, holott konkrét ilyen irányú tanulmányaim soha nem voltak! Hamar rájött a munkaadó (tulaj, főnök, egyszemélyben), hogy jobban tervezek, s jobban látom a 3D dolgokat, jobban tudok komplexen gondolkozni, mint egy egy szuper diplomás frissen felavatott gépészmérnök! Igy aztán kettő is asszisztált nekem (gyakorlatilag adatbeszerzéssel foglalkoztak) miközben én terveztem ami kellett. (Pikkeltek is rám de ez az ő bajuk) A cégnél 45 alkalmazott volt, a tuljadonos házaspáron kívül! DE EZ NEM TIPIKUS!
:whistle:
A helyzet az, hogy Európa szerte nagy a munkanélküliség! Egy egy munkahelyre ha meghirdetik, sok a jelentkező és nem lehet mindenkit meghivni, s mindenkivel elbeszélgetni! Igy aztán kénytelen a munkakadó "előszelektálni" a végzettség alapján (papirok). Az esély csak úgy van meg autódidaktaként jó helyre kerülni, hogy ha valahova már bejutottál s feltünsz! Én grafikus vagyok, hivatalosan "müszaki illusztrátor", de ilyen szakma nincs is. A céghez egy volt kolegám ajánlott be, 12 éve, azzal, hogy ugyan "csak egyszerű müszaki rajzoló vagyok" de agyon dicsért. (Ő már nincs a cégnél) Na! Ekkor meghivtak, s innen már a kezemben volt a dolog, mert rajtam múlt minden! 12. éve vagyok itt, s egy átjáróház hidd el, de engem még a nagy pofám ellenére is meg akarnak tartani! (Valamit csak jól csinálok......)
:laugh:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #13787 Írta: kriemhild
kriemhild válaszolt a következő témában: Grafikus állás Németországban

Olvastad már itt:
http://www.stepstone.de/stellenangebote--Marketing-Assistent-m-w-Grafik-Neue-Medien-Essenbach-DE-BY-MIPA-AG--2054644-popup.html
Landshut közelében keresnek
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Lexa

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete - 12 éve 2 hete #17774 Írta: FVV
FVV válaszolt a következő témában: Grafikus állás Németországban

gyorskérdés a nagy építkezés közben (pusztán elméleti):

adott egy fiatal, tehetséges grafikus, so-so német nyelvtudással. milyen esélye van elhelyezkedni, és milyen keresettel kb.?

üdv, és kellemes hétvégét nektek :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hete #17780 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Grafikus állás Németországban

FVV írta: gyorskérdés a nagy építkezés közben (pusztán elméleti):
adott egy fiatal, tehetséges grafikus, so-so német nyelvtudással. milyen esélye van elhelyezkedni, és milyen keresettel kb.? üdv, és kellemes hétvégét nektek :)

Nem tiszta, hogy diplomás grafikus vagy csak autodidakta garfikus: Nekem nincs diplomám, s hivatalosan "müszaki illusztrátor" vagyok, de a munkaszerződésemben "grafikus" van beirva (Abba lehet akármi!)! Az új csúfolásunk: "Mediengestellter". Na ettől szoktam a falra mászni! Ha nálunk jelentkezel és ismered az Adobe Illustratort, Photshopot és a PTC-től az ISODraw nevű prgramot, valamint elevezel a 3D prgramokban (3D Composer, 3D Navigator, 4D Cinema esetleg Flash) akkor kezdetben 35 órás munkahéttel 2300-2500 bruttora is számithatsz nálunk! (Nekem 12 év után 3000 a bruttom, de csak 1570-et kapok kézhez mert az 5. adócsoportban vagyok!) Ha diplomás grafikus vagy akkor nem érdemes hozzánk pályázni mert nem fognak felvenni mivel "túlképzett"-nek számitasz! Mi itt nem "DESIGN" cég vagyunk, mi a VW konszernnek dolgozunk keményen!!

UI: ha érdekel az ügy, magán üzenetben megadom a
cég közponjának cimét, mert ez itt nem publikus!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: FVV

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #17801 Írta: FVV
FVV válaszolt a következő témában: Grafikus állás Németországban

köszönöm, továbbítom az illetőnek.

Őszerinte (autodidakta) csak annyit keresne mint itthon...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!