Grafikus állás Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #29749 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Grafikus állás Németországban

kirschblute írta: A lányom az egyetemen teljesen el van halmozva feladatokkal, de majd beszélgetek vele, a 3D-s dolgokról, köszi, hogy szóltál róla.

Az egyetem az más mint a kinti üzleti élet! A másik meg az, hogy mennyit keres ezzel a "el van halmozva feladatokkal"? Ez a lényeg! Ne feledd, ebből meg KELL tudni élni is!
A tanulás az rendben is van! Én is tanulok még ma is, de mára úgy alakult, hogy csak azt amihez kedvem van. Én kihasználom azt, hogy előbbre vegyok rendszerint mint a kolegák! Mint emitettem a cégnél a CS5-ös verziókkal dolgozunk, s még jó ideige nem lesz (legális!) CS6 a cégnél, de én már ismerkedek vele.... (itthon). Mire megveszik óriási elönyöm lesz a kolegákkal szemben! Ennek az a haszna, hogy bizony nagy szám lehet a cégen belül is, mert kellek nekik! Amig jobb vagy mint a többi, sok mindent megengedhetsz magadnak!
Nálunk dolgozik (néha) egy angol kolega is ( Adam Smith ) << ő az, de mint szabad bedolgozó az az "Freie Mitarbeiter". Szóval ő maszek vállalkozó! Ilyenek sokan vannak itt a BRD-ben. Ma már tud jól németül, de jó 15 éve alig, mégis elevezett az angollal is! Próbálkozz, ha van amit piacra tudsz dobni >>> képességek, tudás, ismeretek, stb.!


(Alul fesorolta, hogy miket csinált eddig és mihez ért! Talán ez segít magad kategorizálni!)
(Regisztrálni kell, de megéri!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29756 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Grafikus állás Németországban

Hű, megint köszi. :)
Rákérdeztem a 3D-s dolgokra, de egyelőre semmi affinitása nincs hozzá. Őt egyelőre az illusztrálás, és a tipográfia érdekli. (Elég tehetséges, már több könyvet illusztrált.. )
Egyébként van ismerősöm, akinek a gyereke gépészmérnök és egy építkezés vezetője lett- hát nagyon megszenved vele, mert az egyetemen szóba sem kerülek olyan dolgok, amikre most nagy szüksége lenne.
Pont ma hallottam.

Én kihasználom azt, hogy előbbre vegyok rendszerint mint a kolegák!

Jól teszed, mert így lehet megtartani munkahelyet.
Én pl. szívesen lennék vállakozó is, de ez még a jövő zenéje.
Mostanra eldöntöttem, hogy majd Német o.-ban veszek gépet magamnak. Macinthost használtok ti is?
addig meg tanulás ezerrel, németül. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #29762 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Grafikus állás Németországban

kirschblute írta: Mostanra eldöntöttem, hogy majd Német o.-ban veszek gépet magamnak. Macinthost használtok ti is?

Isten ments! Jó 13 éve sajnos azzal kezdtünk de 3 éven belül leépitettük több okból is!
Elöször is itt a BRD-ben a szervizelése csapnivaló! (A berlini központ be is zárt már pár éve)
Másodszor még a 10.8 „Mountain Lion“ sem kompatibilis normálisan a Windows rendszerekkel.
Most képzeld el, hogy a kuncsaftok 99,9%-a windowst használ.....
Harmadszor a programok és a hardware sokkal drágábbak mint a "windoof" rendszerre.
Negyedszer a MAC ma már messze nem gyorsabb mint egy jó DELL gép, Söt. Az enyém sokkal jobb volt otthon, a legújabb MAC-nél s ez kb 2003 körül!
Ötödször sajnos a nagyon sok program nincs MAC-re amit használunk. (Composer)
igy mindenképpen kellene windows. Unixra van.
Hatodszor, a MAC hálozat sem teljesen kompatibilis a cég többi részen levö windows rendszerekkel!
(PL. mindenhol MS Office van win bazisra!)
Hetedszer a legnagyobb kuncsaft (VW konszern) nem engedné szintén bizonyos összeférhetetlenség miatt! (Pl.: a MAC-en elöállitott EPS más háttér protokollal készül. Lehet konvertálni, de akkor nem tiszta az adat!)
STB. Nem sorolom! Még tudnék vagy 10 pontot irni!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29765 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Grafikus állás Németországban

Hű, ez meglepett. Bár a múltkor egy ismerősöm mondta, hogy szívesen összerak nekem egy gépet, Win-nel, a lányom meg azt mondta, hogy a mac. sosem romlik el...
Hát, köszi, az infot. Mindig tanul az ember. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #29767 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Grafikus állás Németországban

kirschblute írta: Hű, ez meglepett. Bár a múltkor egy ismerősöm mondta, hogy szívesen összerak nekem egy gépet, Win-nel, a lányom meg azt mondta, hogy a mac. sosem romlik el...
Hát, köszi, az infot. Mindig tanul az ember.

Természetsen ez így nem igaz! A MAC is nem egyszer "kipukkadt" nálunk. Persze haszálat kérdése. Nálunk mindeg mennek a gépek és bizony nagyon követelünk is ezektől! Van azért előnye is, pl. sokkal kevesebb a virus ezen a területen, de jó védelemmel a windows sem probléma! (Nálam már jó ideje nincs gond, pedig nem ritkán böngészek kétes forrásból szármozó oldalakon pl. cracks vagy szériaszámokért.) A további hátránya a MAC-nek, hogy sokkal nehezebb illegálsi dolgokat beszerezni: (Persze lehet, de messze nem olyan nagy ezen a téren a "piac" mint a windowshoz!) Igaz cégeknél ez nem számít, mert csakis legális dolgokkal evezhetnek, de mit tehetsz pl. Te, aki , maszek akarsz megtanulni valamit de nincs 2500 euród a leújabb CS6-Photoshopra? (A MAC-re mennyi az ára?)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29781 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Grafikus állás Németországban

(A MAC-re mennyi az ára?)

Fogalmam sincs róla. :sick:
A lányom használ mac-et az egyetemen, nekünk csak win. van és egy kis notebook-on linux, de ha rászánom magam a képzésre, kell egy gép külön erre a célra. Legalábbis, amikor az itthoni gépen volt neki indesign, mindig azt hallottuk, hogy milyen lassú a gép. Bár, most, hogy nincs rajta a progi, most is azt halljuk. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!