Grafikus állás Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #29783 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Grafikus állás Németországban

kirschblute írta:

(A MAC-re mennyi az ára?)

Fogalmam sincs róla. :
A lányom használ mac-et az egyetemen, nekünk csak win. van és egy kis notebook-on linux, de ha rászánom magam a képzésre, kell egy gép külön erre a célra. Legalábbis, amikor az itthoni gépen volt neki indesign, mindig azt hallottuk, hogy milyen lassú a gép. Bár, most, hogy nincs rajta a progi, most is azt halljuk.

Ügyelj majd arra hogy nem feltétlenül fontos 64 bites drága gép, de azért az ideális. A hátránya hogy nem minden hardware-hez van 64 bites meghajtó program. (Nekem sincs pl. a nyomtatóhoz) Aztán sok program nem fut 64 bittel. Az én gépem már pár éves de már akkor 64 bitest vettünk a videók feldolgozásához kellett. Ennél irgalmatlan sok adat megy át a gépen s nem mindegy hogy 40 perc alatt olvas be egy HD filmet vagy 10 perc alatt mint most. ha veszel új gépet a RAM-al és a grafikkártyán levö (külön) munkamemóriával ne takarékoskodj! Ebböl soha nincs elég! Annak idején a komplett gépem (3 éve) 1350 euron volt, de abból a grafikkártya egyedül 580€ nyomott....(Ma már kevesbbért sokkal jobb van!)

UI: lényeges, hogy tudd elöre mihez akarod venni a gépet. Játszani, netezni vagy komoly grafikákhoz!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kirschblute

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35715 Írta: szibud
szibud válaszolt a következő témában: Grafikus állás Németországban

Olvastam itt egy régebbi fórumot grafikusi munkával kapcsolatban. Szeretnék érdeklődni, hogy még mindig ugyan az a helyzet? Mennyi az esély itthonról megpályázni egy kinti állást?
Köszönöm a segítségeket.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 1 hónapja #35718 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Grafikus állás Németországban

szibud írta: Olvastam itt egy régebbi fórumot grafikusi munkával kapcsolatban. Szeretnék érdeklődni, hogy még mindig ugyan az a helyzet? Mennyi az esély itthonról megpályázni egy kinti állást?
Köszönöm a segítségeket.


Hát persze! Keresd ki azt a pár linket amit itt már párszor betettem és pályázz! Azért ne legyenek világmegváltó terveid a keresettel pacsolatosan mert még akkor is kezdőnek fogsz számítani ha 30 éves munka áll mögötted. Ezek a programok minimum kellenek s jó ha ezeket ismered.
Adobe: Photoshop, / Illustrator
PTC: 3D Comoser / Creo Illustrator / IsoDraw
Corel Draw csomag!
Nem árt ha néhány 3D tervező és hasonló proramról ismereteid vannak:
Pro E, Catia. 4DCinema, 3D MAX. stb

Persze ezek nem feltétlenül kritériumok és lehet eltérés is, de mindenképpen előnyt jelentenek. Ha diplomás grafikus vagy akkor már nehezebb lesz a dolgod mert ennél paradox helyzetben vagy! A végzettséged alapján magasabb fizu a reális, amit a munkaadók nem nagyon akarnak megadni! Ha keveset kérsz és fogadsz el, akkor meg az lehet a gond, hogy a munkához "túlképzett vagy"....

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: szibud

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35726 Írta: szibud
szibud válaszolt a következő témában: Grafikus állás Németországban

Köszönöm a válaszod. Esetleg tudnánk beszélni privátban, ezer kérdésem lenne.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35727 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Grafikus állás Németországban

Nem tudtok beszélni privátban, nyugodtan tegyél fel akár 2000 kérdést a fórumon mindenki hasznára! ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #37113 Írta: hunzsi
hunzsi válaszolt a következő témában: Grafikus állás Németországban

Sziasztok Hunor vagyok , tradicionalis es digitalis grafikus vagyok...karikaturakkal, portrekkal, kepregenyekkel ,illustraciokkal es mindennel amit kezzel vagy digitalisan kell rajzolni sajnos nem talaltam megfelelo hirdetest ezert fordultam ide...hatha valaki tud nekem segiteni par linkel hol is kezdehtnem el a keresgelest .elore is koszonom .

Tisztelettel
Hunor Zs.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!