Grafikus állás Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hete #17802 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Grafikus állás Németországban

FVV írta: köszönöm, továbbítom az illetőnek.
Őszerinte (autodidakta) csak annyit keresne mint itthon...

Az azért nem semmi! Pedig itt a bérem nem is mondható rossznak!
Akkor bizony mégsem igaz a dogma, hogy Mo.-on nincsenek EU bérek!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: htimea, FVV

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja - 11 éve 10 hónapja #20856 Írta: diemd
diemd válaszolt a következő témában: Grafikus állás Németországban

Sziasztok!
Én is grafikusi állást keresnék, már sokfelé nézelődtem, itt is megpróbálkozom. :)
15 éves munkatapasztalatom van elsősorban nyomtatott megjelenési formák területén,
(dolgoztam itthonról is), programismeret, kézi rajztudás van. (művészeti szakközép).
Röviden ennyi.
További szép napot! :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 10 hónapja #20869 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Grafikus állás Németországban

Lexa írta: Persze, értem. Lehet kérdezek ökörségeket, mert még nagyon ismeretlen ez az egész, sosem dolgoztam külföldön.. sőőt Magyarországon sem sokáig, tavaly végeztem a fotós szakmával, csak épp már otthon senki nem tud megfizetni semmit, így haldoklik ez az iparág. Na de akkor mekkora tortúra ezt hivatalossá tenni? Mert gondolom akkor vállalkozásban kell, az meg az otthoni procedúrából kiindulva nem egy egyszerű dolog.... Vagy most én nem értek valamit?


Kedves Lexa.
Biztos forrásból tudom, hogy ide kell ember. Több telephely is van. Böngésszd a lapot, ne add fel! Pályázz ide. Ne tegyél kikötéseket (pl. hova). Próbáld meg a pályázatot németül és angolul is beadni (egyszerre) Fontos: sorold fel, hogy mikhez értesz és feltétlenül említsd meg hogy minden továbbképzésen és fejlesztő tanfolyamon részt veszel!! Ha rám hallgatsz egy-két olyat is ami nem feltétlenül igaz, de nem ellenőrizhető. Feltétlenül irj a photos és a photoshop/corel ismereteidről. A 3D majd jön magától. Keress aktuális pályázati példázatokat a neten, mert ma már nem úgy kell ahogy régen : életrajz, szakmai történet, stb.


> ITT A CÉG (Kattints a végén a "Karriere" linkre, ide küld a cuccot! Ha nem tudsz németül forditsd le a szöveget itt: goggle-trans
Jó munkát!

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27726 Írta: DevDes
DevDes válaszolt a következő témában: Grafikus állás Németországban

Köszönöm a válaszokat. Akkor azthiszem a németre ráfekszek jobban, hiába mondta azt egy-két német fejlesztő ismerősöm, hogy külföldi kollegákkal angolul beszélnek a cégnél, ezek szerint kell a német. Emelt szinten tanultam anno, de hát régebben...
Az szerintetek hátrány, vagy zavaró, hogy kvázi web-hibrid vagyok (ahogy az angol term. hívja) azaz nemcsak fejlesztéshez, hanem dizájnhoz, és grafikához is értek? Tehát helyezzem előtérbe az egyiket, és ne szóljak a többiről, vagy vállaljam, hogy alkalom adtán tudok pl. vektoros logókat, ikonokat stb. is csinálni?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 3 hónapja #27733 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Grafikus állás Németországban

DevDes írta: Köszönöm a válaszokat. Akkor azthiszem a németre ráfekszek jobban, hiába mondta azt egy-két német fejlesztő ismerősöm, hogy külföldi kollegákkal angolul beszélnek a cégnél, ezek szerint kell a német. Emelt szinten tanultam anno, de hát régebben...
Az szerintetek hátrány, vagy zavaró, hogy kvázi web-hibrid vagyok (ahogy az angol term. hívja) azaz nemcsak fejlesztéshez, hanem dizájnhoz, és grafikához is értek? Tehát helyezzem előtérbe az egyiket, és ne szóljak a többiről, vagy vállaljam, hogy alkalom adtán tudok pl. vektoros logókat, ikonokat stb. is csinálni?


Kedves DevDes! Helyezd elötérbe azokat a dolgokat amiröl papirod is van! Ezeket mindenképpen domboritsd ki, de feltétlenül szólj azokról a dolgokról IS, amiket jól csinálsz de mint autodidakta szivtad magadba! Értékeld fel magad! legyen az a benyomásuk hogy feltétlenül szükségük van rád! DE vigyázz, ne igérj olyat amit csak kapisgálsz és csak beleszagoltál, mert ha pont ez kell nekik, a próbaidö alatt azonnal kiderül a dolog! Feltétlenül emlitsd meg azokat a dolgokat is aminél "semmiképpen nem zárkozol el a tovébképzés" elöl! S egy fura dolog még: nyugodtan emlitsd meg ha sok és különbözö munkahelyed volt! Ez nem feltétlenül "vándormadár" képet ad, hanem pontosan ellenkezöleg, egy sokrétüen bevethetö és sok tapasztalattal rendelkezö személyt jelent! Ne igérj viszont olyat, amit nem tudsz betartani!
Info: én amikor a céghez jöttem, megemlitettem, hogy "kicsit értek" a 3D dolgokhoz (3D MAX, 4D Cinema, (Composer, 3D navigator, Catia, PRO-E, GIF-Animator, stb), de ennél szükség van még nálam képzésre. (Kiderült, hogy én sokkal jobb voltam, mint pár kolega, kik már 2 éve ott voltak....) Ilyen is van, de én ezeket otthon, magam "lélegeztem be", mert érdekelt. Papirom még ma sincs erröl pedig ez a munkám!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #29695 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Grafikus állás Németországban

kirschblute írta: Hosszú távú tervem, hogy átképzem magam tervező grafikusnak, mert az közelebb áll hozzám, csak elindulásnak gondoltam az idősgondozást, a nyelvtanulás miatt.

Ezt milyen szinten és hogyan szándékozozd tenni? Én garfikus vagyok, (pontosanbban "műszaki illusztrátor"-nak nevezik a területet) szólj majd ha van valamilyen papirod is erről! Nyitásnak a témáról annyit, hogy nem kell főiskola és diploma, mert az elvágja sok helyen a lehetőséget, és azzal köldenek majd el, hogy "túlképzett" vagy (s rendszerint nem is adnak annyit amenyi az elképzelésed). (Ilyen volt nálnk is amikor keresetek valaki kolegát.Jött szuper grafikusi diplomával de egy porgrammhoz sem értett.) Inkább helyezz súlyt a garfikai és szerkesztő programok "belélegzésére" (Ezt még otthon is lehet, ahogy én is tettem annak idején.) Photoshop, Illustrator, Corel csomag, animációs programok mint a 3D MAX és a 4D cinema. Mi sokat dolgozunk ezzel is >> LINK << Ezzel kezdjük a munkát COMPOSER és ez lesz belőle:


(Igaz mi csak műszaki oldalon dolgozunk: Sennheiser , Voith , gépkocsigyárak , stb cégeknek!)

Igaz ilyet is tudunk (tudok) csinálni, csak ez nem kell senkinek: :chuckle:


DCT
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kirschblute

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!