Grafikus állás Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #29707 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Grafikus állás Németországban

kirschblute írta: Azt tervezem, hogy Németországban keresek tanfolyamot magamnak, és majd megnézem, hogy mire van igény- ha már nem jelent gondot a szöveg kisilabizálása. Kézügyességem nekem is van, tekintve, hogy az első szakmám porcelánfestő, és azóta is folyton jelen volt az életemben a rajzolás, festés. Bár úgy 18 éve textilezek, selymet festek... A tervezőgrafika régen is érdekelt, csak nem volt rá módom megtanulni. Most eljött az idő. A lányom egyetemi szinten tanulja, de valószínű, hogy Magyarországon nem fog tudni rendesen megélni belőle, úgyhogy szoktunk arról beszélgetni, hogy Németországban kéne dolgoznia.

Ez más terület. Én is tudok jól rajzolni (néha fetegetek olajjal is) de nálunk ez nem kell! Itt az élet az digitális! Ha itt akartok tanfolyamokat keresni és arra járni akkor hozzatos sok sok pénzt! Pl a cég most köldött el bennünket egy Composer (emlitettem lejjebb) újabb verzióájnak egy bővitő tanfolyamára. 3 nap. 3x8 óra és fejenkét (hármunknak) 1200 euró/fő az az 3600€ ez a cégnek! S ez egy olcsóbb mert mi már ismerjük a porgramot! A tervező grafika is más. Ezt a nejem csinálja mint gépészmérnők. Ők a POE-E programon dolgoznak ami a PTC cégtől van! Hát azért ne nagyon hidd hogy ezt csak úgy "benyold" és megy! Ezek a porogramok nagyon komplexek! (Csak összehasonlitásként egy AutoCAD az cici ehez képest!)

Azt is megkérdezném, hogy mennyi idős vagy, hogy a lányod az egyetemen van? Ugyanis ez a komponens nagyon lényeges! A nagy baj ezekkel a programokkal, hogy mire egyet jól elsajátítasz addigra ez elavult lesz! Ezért jobb, ha az ember cégen belül tanulja meg. Akkor a cég érdeke hogy aktuális legyél! Én az 3D dologokat és egyéb grafikai software-t magam szivtam be, feltört programokkal, mert kinek van 5-10 ezer eurója ilyenekre! (Egy composer licesz 3500 euró körül van most. Nálunk 3 van a cégnél.) Egy eredeti Photoshop úgy emlékszem 2600 DM volt 20 éve!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29713 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Grafikus állás Németországban

Jaj, tudom, hogy más terület, csak információként írtam, hogy milyen területen vagyok otthon. Szóval, hogy nem bányász vagyok, pl. :)
A többi infot köszönöm.
48 éves vagyok. Majd meglátom, hogy boldogulok, és hogy sikerül-e tanulnom? A terv az megvan.
Lánykám az indesign-t használja, photoshopot, és emlegett valami CS3-at is, de ez rég volt. Hogy most mit használ? Hmmm, nem is kérdeztem még. Na, majd most.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #29741 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Grafikus állás Németországban

kirschblute írta: 48 éves vagyok. Majd meglátom, hogy boldogulok, és hogy sikerül-e tanulnom? A terv az megvan.
Hát, most erre mit mondjak? Mit akarsz hallani? Én nem tudlak ezen a téren vigasztalni, s a tények, hogy erről szerintem lekéstél! Hiába hangzik ez drasztikusan, de a Te korodban már sok sok szerencse kell ahoz, hogy felvegyenek ebben a szakmában! (Én 57 vagyok, ebben a szakmában dolgozom vagy 15 éve. Ismerem a terepet.) Akkor talán volna esélyed, ha már most kivállóan menne egy-két vektor (Illustrator, IsoDraw, CorelDraw) és egy két pixel garfikai (Photoshop, PhotoPaint, GIMP) program. Ebben az esetben még talán én is tudnék érdeklőfni a cégünknél, s a német sem lenne akkor gond!
*****

Lánykám az indesign-t használja, photoshopot, és emlegett valami CS3-at is, de ez rég volt.
Hogy most mit használ? .
A lányod a CS3-al egy kicsit le lenne maradva. Valószínű, hogy már ő is jobb (fiatalabb) prgrammal dolgozik. Mi már a megjelenése óta a CS5-öt használjuk, de már van javában a CS6 is az Adobe cégtől! (Az indesign az inkább egy layout és szövegdesign program nyomtatáshoz.) Nálunk is van, de csak prospektusokhoz használjuk amiből kevés van. Ehez nem nagyon kell grafikusnak lenni. Ez inkább >> "Mediengestallter". Nos, ezek (ahogy észrevetted) erzió számok! Most azonban terjedőben van a Cloud ami azt jelenti gyakorlatilag, hogy nem veszed meg a programot, csak bérled a használatot és a központi serverről inditod. Nem részletezem mert hosszú. A linken olvashatod a lényeget..)


DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29743 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Grafikus állás Németországban

Hát, lehet, hogy igazad van, de ha lesz egy kis időm, ezt fogom tanulmányozni. Köszi a linkeket, majd megnézegetem, gyakorlom rajta a nyelvet is... Mindenesetre: még idősen is szebb az élet, ha az embernek vannak tervei és lehetőségei, mintha nincsenek se tervek, se távlatok, se jövőkép... aztán még lehet, hogy szerencsém is lesz?! :)
Igen, a CS3 egy több évvel ezelőtti dolog, valóban. Most az egyetemen az indesign van és a ph.sh., de ők egyelőre arculatot terveztek, névjegykártyákat...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #29744 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Grafikus állás Németországban

kirschblute írta: Hát, lehet, hogy igazad van, de ha lesz egy kis időm, ezt fogom tanulmányozni. Köszi a linkeket, majd megnézegetem, gyakorlom rajta a nyelvet is... Mindenesetre: még idősen is szebb az élet, ha az embernek vannak tervei és lehetőségei, mintha nincsenek se tervek, se távlatok, se jövőkép... aztán még lehet, hogy szerencsém is lesz?! Igen, a CS3 egy több évvel ezelőtti dolog, valóban. Most az egyetemen az indesign van és a ph.sh., de ők egyelőre arculatot terveztek, névjegykártyákat...


Na, akkor sorban!
Először is semmiképpen nem akartam elvenni a kedvedet! Az hogy "s z e r i n t e m" lekéstél az nem jelent semmit csak az én véleményemet tükrözi! Mondok ellenpéldát is. Volt itt már nálunk kolega 6 hónapos szerződéssel mert egy nagyobb projket volt. Ez a kolega 72 (hetvenkettő) volt s már javában nyugdijas. Közel 1 évig volt itt. (Igaz a cégnek nem volt más lehetősége!) Semmiképpen ne add fel mert a pálya nagyon szép és kényelmes! Szerintem ha az ember jól csinálja akkor a kereset sem rossz! Nekem ebben az a mázllim, hogy a hobbymat fizetik és előtte is (meg most is) itthon sem csinálok mást!
Próbálkozz, tanuld a terepet. nNem reménytelen akkor sem ha az embernek az esélyei nem a legjobbak!
Nos, névkártyákat, web lapokat, brossúrák, s egyéb hasonló dolgok mi csak mellékesen csinálunk mert ebben nincs pénz! Ez amolyan réstöltő dolog! A saját cégen belül nálunk pl. a tanulók csinálják persze felügyelettel. Rengeteg ilyen program van ehez, igy sokan maguk tudják csinálni, otthon.... ha teheti a lányod akkor térjen át a 3D dolgokra. Animacióok, műszaki leírások stb. Ennek van most jelene és jövője!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29747 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Grafikus állás Németországban

Ja, igen, az előbb kicsit összecsaptam a választ... Hát igen. Találkoztam én is nálam picit fiatalabb emberrel, aki azt tartotta, hogy ő már öreg, mert a fiatalokat keresik, nekem sincs sok esélyem... Én ebbe nem nyugodtam bele,és tanultam, terveztem... Bevallom, pesszimista voltam, de mégis csináltam. Mármint, a tanulást, keresést, stb. És lőn eredménye. :) Lett két jó ismerősöm is, akik révén el tudok indulni. :) Azt gondolom, hogy ha elindulok egy úton, fogok társakat, segítőket és lehetőségeket találni. Magamat meg ismerem annyira, hogy ha lesz egy kis szabad időm, gépem, programom, szívesen fogok böngészni és tanulni. Eddig is így volt. :) Évek óta vágyam, hogy honlapok, blogok kinézetét alkossam meg, de hát gondolom, hogy erre nem nagy a kereslet. :sick:
Lomb Kató is milyen öregen tanult még nyelveket... Bár akik ismernek, szokták mondani, hogy a termékeimből/alkotásaimból is meg tudnék élni N.o.-ban, de hát ezt így azért nem lehet előre tudni. A biztonság pedig fontos száomra. Nálam úgy jött ez az ötlet, hogy elképzeltem magamat, hogy mit szeretnék csinálni 10 év múlva? És ez jutott eszembe. Ezt lehet csinálni idősen is, azt hiszem. Már, ha az ember nem issza el az agyát. :party:
A lányom az egyetemen teljesen el van halmozva feladatokkal, de majd beszélgetek vele, a 3D-s dolgokról, köszi, hogy szóltál róla.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!