Miként induljunk Németországban?

Több
12 éve 3 hónapja #13773 Írta: magyaranyuka
magyaranyuka válaszolt a következő témában: Miként induljunk Németországban?

Kedves Pingpong53!
Ezt nagyon jol megfogalmaztad.
Annyit "tennek" meg hozza, hogy szerintem a forumnak nem hiszem hogy celja, hogy a magunk igazarol gyozkodjuk a masikat, hanem hogy elmnondjuk a "magunk igazat" . (errol pontosan Gergo tudna nyilatkozni)
Aztan ebbol mindenki "leszuri" a szamara fontos, hasznos informaciot.
Szerintem is nagyon jo ez az oldal. Nyomon kovettem illetve nyomon kovetek jo par ilyen jellegu oldalt (abbol kifolyolag, hogy mar laktam 3 orszagban es meg szeretnenk eljutni egy -ket orszagba), de altalaban azokon az oldalakon vagy csak "anyazzak" egymast (bocs, a kifejezesert, de ez a legjobb szo ra) vagy pedig nem lehet "beszelgetni egymassal".

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #38728 Írta: mátapo
mátapo válaszolt a következő témában: Miként induljunk Németországban?

Fiatal házaspár vagyunk, feleségem német nemzetiségi óvónő friss diplomával.
Én szerszámkészítő vagyok targoncás jogsival, szakmámban, és szereldei munkában is tapasztalt. Viszont az én nyelv tudásom nagyon gyenge, de a tanulás folyamatban van. Hallottam olyat, hogy segítenek a nagy követségek a kijutásban, ez mennyire igaz? Mivel járunk jobban, ha addig keresünk amíg egy helyen mind a kettőnknek lesz munkája és úgy megyünk, vagy ha egyikünk kap állást a másik majd keres valamit és addig él alkalmi munkából?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #38730 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Miként induljunk Németországban?

mátapo írta: Fiatal házaspár vagyunk, feleségem német nemzetiségi óvónő friss diplomával.
Én szerszámkészítő vagyok targoncás jogsival, szakmámban, és szereldei munkában is tapasztalt. Viszont az én nyelv tudásom nagyon gyenge, de a tanulás folyamatban van. Hallottam olyat, hogy segítenek a nagy követségek a kijutásban, ez mennyire igaz? Mivel járunk jobban, ha addig keresünk amíg egy helyen mind a kettőnknek lesz munkája és úgy megyünk, vagy ha egyikünk kap állást a másik majd keres valamit és addig él alkalmi munkából?


Szia, na a nagykövetséget, mint kijutást segítö intézményt felejtsd el sürgösen (nem tudom ki terjeszt ekkora marhaságokat.....). Az "egy helyen mindkettötöknek munkája" dolgot hogy érted ? Te is az óvodában, vagy a feleséged is szerszámot készít ??? :laugh:

Viccet félretéve: sztem a nejednek jó esélye van gyorsan állást találni, ami viszont rossz hír, az az, hogy az óvónök itt sem milliomosok, tehát egy kezdö óvónöi fizuból kettötöknek megélni, lakást bérelni, stb. leginkább vidéken vagy kisvárosban célszerü. Ott viszont neked soványabbak az esélyeid. Annak esélye, hogy tök egyszerre találtok munkát szinte lottóötös kategória, tehát el kell indulnotok egy állással, föleg, mivel neked egy önálló munkahelyhez még magad szerint is sokat kell németül tanulni. Nyelv híján nem túl valószínü, hogy otthonról telefonon, skype-on, vagy írásban bárkit is meg tudsz arról gyözni, hogy pont téged vegyen fel szerszámkészítönek pl., de a tényleges munkáddal (próbamunka) itt gyorsan bizonyíthatsz, azaz itt kell lenni.
Ne felejtsétek azt sem, hogy az induláshoz bizony még fix állással is kell egy csomó pénz: egyhavi lakbér, két-háromhavi kaució, a fizuig is ki kell húzni, ráadásul amíg lakást találtok (optimistán is hetek-hónapok telhetnek el) addig is kell valahol lakni...
Nem egyszerü, de nem lehetetlen. ;)

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 2 hónapja - 9 éve 2 hónapja #38734 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Miként induljunk Németországban?

mátapo írta: Fiatal házaspár vagyunk, feleségem német nemzetiségi óvónő friss diplomával.
Én szerszámkészítő vagyok targoncás jogsival, szakmámban, és szereldei munkában is tapasztalt. Viszont az én nyelv tudásom nagyon gyenge, de a tanulás folyamatban van. Hallottam olyat, hogy segítenek a nagy követségek a kijutásban, ez mennyire igaz? Mivel járunk jobban, ha addig keresünk amíg egy helyen mind a kettőnknek lesz munkája és úgy megyünk, vagy ha egyikünk kap állást a másik majd keres valamit és addig él alkalmi munkából?


Szerintem meg könnyebb kijutnotok mint gondolnád. ha a kedves nejed német nemzetiségi, akkor van erről papírja. A német törvények szerint akkor német állampolgár. Persze ezt valamivel igazolni kell. (Nagyapa, dédnagyapa vagy anya esetleg apa német szármozású akkor semmi gond!)
Ha tehát van papírotok arról, hogy a nejed német szármozású, akkor még az is lehet, hogy a magyarországi német nagykövetség is segít, (noha ebben én is kételkedem!) Mindenesetre a nejed státusza lehet, hogy "Aussiedler" s, az ilyen személyeknek más segítségi opciói vannak
Németországban. Pl. az azonnal megkapja a német állampolgársági papirokat, s nem kell több évig erre várnia!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #38735 Írta: lassas
lassas válaszolt a következő témában: Miként induljunk Németországban?

Kedves DECOTEXT!
Kérlek értelmezd amit írtak meg amit magad írtál! A Feleség, az német nemzetiségi óvónő, ami nem azt jelenti hogy a hölgy nemzetisége német hanem a papírjai alapján német nyelvű (kéttannyelvű) óvodában dolgozhat vele!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza, spoder

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja - 9 éve 2 hónapja #38736 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Miként induljunk Németországban?

Kétértelmű. Ez is lehet meg az is! ;)
Az viszont biztos, hogy az állampolgársággal nem lesz előrébb!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!