Idősgondozás Németországban

Több
10 éve 11 hónapja #31249 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Szia,
Szerintem ide irjál inkább mert e-mailben tuti nem fogsz tudni! :angry:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Tadeusz
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 11 hónapja #31257 Írta: Tadeusz
Tadeusz válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Szia nerir,
érdekelnének a tapasztalataid.
Intézményben vagy családnál vagy?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31317 Írta: Tony
Tony válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Szia,
A Alterpflege egy intezmenyben, ha kell kerdezz nyugodtan

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31354 Írta: nerir
nerir válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Szia!

Én másfél éve dolgozom kint, először egy idősek otthonában egy hónapot töltöttem. Elég is volt...
Utána családoknál. Ahol jelenleg vagyok a 3. család, ill. 3. személy akit gondozok de a legjobb hely. Mindegyik idősz személy 91 év feletti, de még talpon vannak. Nekem sikerült egy német közvetitőt szereznem aki hivatalosan bejelent. Ez azért fontos mert nem mindegy honnan kapom majd a nyugdijamat. Van évi 24 nap szabadságom, folyamatos munkám, és havi 6 szabadnap. De napi 24 órában dolgozom. Szerencsére eddig éjszaka soha nem kellett felkelnem. Teljes ellátás és szállás ingyen.
A hazautazást én oldom meg a saját költségemen. A német közvetitőnél értem el a legjobb keresetet is.
Mindig van szabad állása de fontos egy közepes nyelvismeret. Bár itt kell lennem egész nap de sokat olvasok, netezek, tanulok.. a munka egyáltalán nem megterhelő. Ellátom a háztartást meg a nénit. Nagyon együttműködő a család is.Öregek otthonába soha többet nem mennék olyanok voltak a tapasztalataim.. sőt igaz az is egy másik német közvetitővel történt, de állandóan nagy kofferral télen utaztattak egyik hotalból a másikba és közben még dolgozzál is. A hotelok a legocsmányabbak voltak fűtetlen koszos.. nekik csak az volt fontos, hogy olcsó legyen.. Nekem az a véloeményem háznál családnál dolgozni sokkal jobb csqak ki kell fogni .. kell egy kis szerencse is.Ha valakit érdekel még más szivesen válaszolok.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Juditka, kirschblute

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31356 Írta: Tony
Tony válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

A felesegem (lemaradt) Alterpflege egy intezmenybe.......

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Tadeusz
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 11 hónapja - 10 éve 11 hónapja #31375 Írta: Tadeusz
Tadeusz válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Sziasztok.

Nerir, Tony, köszönöm az infókat és a lehetőséget.
Azért szeretnék inkább idősek otthonában először elhelyezkedni, mert sajnos még nincs ápolási tapasztalatom és úgy gondolom, hogy ott jobban tudok tanulni, fejlődni, mint ha családnál vagyok egyedül. Az igaz, hogy egészségügyi főiskolai végzettségem van, de nem ápolói. Azonkívül, gondolom a háztartás ellátásába beletartozik a főzés is, ami magamnak még megy, de nem tudom más mennyire lenne vele megelégedve...

Nerir.
A szállást leszámítva, milyenek voltak a munkakörülmények az intézményekben? Nem attól félek, hogy dolgozni kell, csak szeretnék egy olyan helyen dolgozni, ahol az ápoltak is jól érzik magukat, ahol jól bánnak velük, mert ez nekem fontos. A magyarországi idősek otthonáról sok rosszat hallottam.

Tony.
A feleséged mennyire van megelégedve a munkahelyével? Hogyan sikerül bejutnia?

Pár napja írtam az ASB-nek, de még nem válaszoltak... Valakinek van velük tapasztalata?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!