Idősgondozás Németországban

Több
11 éve 5 hónapja #26745 Írta: klari55
klari55 válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Szia Évi!
Én csak a saját tapasztalatomat tudom leírni: Júniusban jelentkeztem az egyik irodánál - azzal a kikötéssel, hogy csak szeptembertől tudok menni. Augusztus közepén jelentkeztek, hogy hónap végétől lenne egy munka, de ott a család visszamondta a gondozást. Szeptember elején hívtam őket, hogy van/lesz-e valami és egy hét után telefonáltak. Szeptember végén utaztam is.
Nagyon korrektek voltak úgy ügyintézésben, mind a fizetésben. Mivel csak egy hónapra mentem ki első körben, már itthon is vagyok. Januárban megyek újra, remélhetőleg ugyanahhoz a családhoz.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: eva1989

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
11 éve 5 hónapja #26750 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Szia Évi!
Haushaltshilfe-ként a ZAV-on keresztül indulj neki, idősekotthonába én az ASB-nél próbálkoznék. www.asb.de/stellenmarkt.html
Ha felkészült vagy (nyelvtudás, végzettség, gyakorlat), 2 héten belül lesz munkahelyed.
Viel Erfolg! Maya
A következő felhasználók mondtak köszönetet: eva1989

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26754 Írta: eva1989
eva1989 válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Szia Maya!

Köszönöm a tippeket:) Szerintem mielőbb felhívom az általad ajánlott ZAV-ot és beszélek egy magyar ügyintézővel.

Most diplomázom, és semmi munkatapasztalatom nincs, csak amit a diákmunka keretében végeztem, így elég nehéz pályakezdőként megcélozni külföldet.
Ehhez legalább nem kritérium a több éves gyakorlat.

Szerinted lenne esélyem arra, hogy kint így más munkát elvállaljak.
Pár info rólam:
-Nemzetközi Gazdálkodás/nemzetközi logisztika szakirányon szerzett diploma
-német középszintű B2-es kereskedelmi szaknyelvvizsga
-angol alapszintű nyelvismeret (írás és megértés, a válaszolás már nehezebben megy)
-ECDL vizsga
-B kategóriás jogosítvány
-jó szervezőkészség, megbízhatóság, pontosság, alaposság és persze csapatszellem:)

Kb ennyi, nem tudom hol induljak el és ezt ajánlották, hogy ha már kint vagyok érdeklődhetem mindenfelé, hogy esetleg szakmámban vagy más munkára felvennének-e...

Köszi a segítséget!
Üdv.:
Évi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Tadeusz
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 11 hónapja #31246 Írta: Tadeusz
Tadeusz válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Üdvözlök Mindenkit,
elolvastam az összes hozzászólást, amiből sok információhoz jutottam.
Most tervezem, hogy kimegyek Németországba dolgozni, mint idősgondozó. Találtam is egy céget, aki mindent elintézne - kiközvetít, kiutaztat, szállás. Nem kérnek semmi közvetítői díja, de tisztában vagyok azzal, hogy semmi sincs ingyen. A munka hivatalos lenne, de... Németországban dolgoznék, de Magyarországon lennék bejelentve, vagyis csak ki lennék "kölcsönözve".
Jó ez nekem? És mennyibe fog kerülni, az "ingyenes" közvetítés?
Van valaki, akinek ezzel kapcsolatban van tapasztalata?

Előre is köszönöm

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31247 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Kedves Tadeusz!
Jól látod, hogy semmi sincs ingyen, de hogy a közvetítő cég mennyi díjat és milyen formában szeretne kapni tőled, azt tőlük kell megkérdezned, mert azt gondolom, hogy ahány cég, annyi szokás.
Én is idosgondozonak megyek, nekem előre elmondtak a feltételeket, de nem szeretnem a részleteket nyilvánosságra hozni. Azt azért elmondhatom, hogy a szerződésemet 3! nyelven fogom megkapni, és nem kapkodva kell majd aláírom, hanem át olvasva, kényelmesen. Szóval, ha korrekt a cég, akkor kérdezhetsz és válaszolnak is.
Az, hogy egyelőre magyar munkaerő vagy,szerintem kezdetnek nem rossz, később lehet váltani, ha mar olyan jól beszéled a nyelvet, hogy nem gond, ha esetleg kitelepulsz, vagy átmesz nemet céghez, perfekt nyelvtudassal, nemet nyugdíjert. Nemet cégek tekintetében meg nem vagyok jártas a dologban, de biztos fog valaki válaszolni arra is.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Tadeusz

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja - 10 éve 11 hónapja #31248 Írta: nerir
nerir válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

szia!
én már másfél éve kintvagyok mint idősgondozó emailben szivesen irok neked
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Tadeusz

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!