Családi pótlék Németországban

Több
11 éve 5 hónapja #26242 Írta: blankuci
blankuci válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok!
Azt hiszem gyorsíthat a dolgon, ha itthon előre lemondjuk a családit, a lemondó nyilatkozatot /amit magunknak kell kreálni - MÁK írta nekem / pedig lefordítva, kint már be is tudjuk nyújtani. Mi így teszünk pár hét múlva.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26246 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Igen, nekünk így működött ahogy leírtad. A lemondó nyilatkozat helyett inkább a MÁK által kiküldött határozatot érdemes lefordíttatni és vinni.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: blankuci

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26247 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Ha volt lakcímbejelenetés akkor az automatikusan átkerül a Finanzamthoz ahol legenerálják az ident. nummert és kiküldi postán. Pár hét a bejelentéstől számítva.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bariba

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26270 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok!

Az E411-es nyomtatvánnyal kapcsolatban érdeklődnék, már többször is végigolvasztam a topikot, de nem igazán értem még mindig, hogy akkor most a mi helyzetünkben mi a tehendő.
1. Mi Magyarországon már márciusban lemondtuk a családipótlékot
2. Az E401-es nyomtatványt kitöltettük augusztusban személyesen Magyarországon a népesség nyílvántartóba.
3.Múlthéten beakartuk adni a Kindergeld igénylő nyomtatnyányokat (Antrag deutsches Kindergeld, a férjem munkáltatói igazolása, E401-es nyomtatvány) itt Németországban, de nem indították el az igénylést, mert nincs az E411-es nyomtatványunk.
4. A kezünke nyomták az E411-es nyomtatványt, magyarul amit egy helyen lepecsételt és aláírt a hölgy, hogy vigyük el magyarországra kitöltetni, de nekünk szándékunkban sem volt Magyarországra utazni, most komolyan ez miatt az egy papír miatt kell elutaznunk????
5.Rá kétnapra vissza mentünk, megkérdezni hogy nem lehetne-e ezt az egészet hivatalból intézi, de azt mondta a hölgy, hogy nem.

Már többen több féleképpen írtátok:
pl. akinek le van mondva magyarországon a családi annak nem kell az E411,
csak német nyelvű lehet a nyomtatvány
két példányos ez a nyomtatvány és úgy kell vinni Budapestre, hogy a német rész ki van töltve.
hivatalból elküldik Magyarországra

Kérlek szépen benneteket, hogy aki túl van már ezen az írja le neki hogyan sikerült elintézni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26286 Írta: htimea
htimea válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia Nata,

mi csak levélben és e-mailben intézkedtünk, igaz igencsak Északon lakunk Németországban.:)
Az E411 valóban két részből áll, az "A " rész németül kerül kitöltésre, csupán azok az adatok szerepelnek benn,hogy kiről kérnek adatokat, a "B" részt fogja a magyar oldal kitölteni.
Én postán feladtam és kértem a gyors intézkedést, illetve azt,hogy a német hivatalba küldjék vissza. Mindig leírtam pontosan a hivatal címét és az itteni ügyiratszámot.
Amit még ajánlok, illetve én ezt csináltam: az elejétől fogva e-mailen is kapcsolatban voltam a Magyarországi ügyintézővel. Vagyis mindig írtam egy e-mailt is,hogy ekkor és ekkor feladtam a levelet, szíveskedjen,stb. Három nap után pedig érdeklődtem,hogy megkapta-e.
Lehet,hogy nagyon utáltak már, mert nekünk nagyon gyorsan ment az ügyintézés.

Kitartást!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Nata

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26362 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia htimea! :cheer:

Köszönöm, hogy próbálsz segíteni.

Az odáig okés, hogy esetleg postán is el lehetni intézni, csak az a bibi, hogy nekünk még az E411-es nyomtatványunkon még azt sem töltötték ki, hogy egyáltalán kiről kérnek adatokat. Ráadásul a többi dokumentumot sem vették el, hogy egyáltalán megkezdődjön az ügyintézés, így még ügyiratszámunk sincs.
Szerinted akkor most mi a tehendő vagy te hogyan csinálnád?

Előre is köszönöm a rám fordított idődet.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!