Német adóbevallás

  • minerva
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 2 hónapja #28575 Írta: minerva
minerva válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Bocsánat közben addig "játszottam" a programmal, hogy az útiköltségnél rájöttem, nem a Bewerbungskostenhez írtam. Ugye oda kell? Mert így máris nőt a Erstattung-om.
A másik erről ugye nem tudok számlát felmutatni, ezt simán így elfogadják, hogy beírom, igaz?
Köszönöm a válaszokat előre is!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #28580 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

minerva írta: Most csinálom az adóbevallásunkat (KONZ). Kitöltöttem kétféleképpen, egyszer beírtam a távolságot a munkahely és a lakás között (13km) és egyszer nem. A visszajáró összeg(Erstattung) nem változott. Most ez természetes? Annyira kevés ez a táv? Vagy vmit rosszul csináltam?
13 km az benne van a "Pauschal" -a program szerint autómatikusan levont- összegbe. Ezért ez nem változik! Csak egy odaút számít! > Infó alul németül!
*****************************************************

Egy másik kérdés éves jövedelem kerekítve brutto 23000, az adó 2200 (már levontam a program szerinti visszajárót 500) ez lehetséges? Nem nagyon sok még így is, vagy ez ilyen jövedelemnél kb ennyi? (én fele jövedelemnél tized annyi adót fizetek, tehát arányokban elég nagy az eltérés, vagy ne %-osan gondolkodjak? ) Sajnos nagyon nincs mit leírjunk nem költöztünk, munkánkhoz nem szükséges a laptop, stb. Tehát max a munkába járás ami szóba jöhet. Vagyis tavaly vettünk kocsit de gondolom az nem leírható !
Ha alkalmazott vagy akkor gyakorlatilag ennél az összegnél nem hiszem hogy valamit is vissza tudtok igényelni! ha a program 500 eurót "ad" ami visszajár, akkor ott valamit rosszúl töltöttél ki mert ez sok! Sajnos a kocsi nem írható le! Valamit rossz helyre irtál be, amit "elismert" de nem oda való! Ezt a porgram nem tudhatja! Nézd át!


Auch 2012 ist die Kilometerpauschale wichtig, wenn man Fahrtkosten zur Arbeit in der Steuererklärung gelten machen will. Die Berechnung der Pendlerpauschale ist nicht schwer - hier wird kurz erläutert, wie es funktioniert. Diese Angaben gelten vor allem für Arbeitnehmer, die die Fahrtkosten mit Hilfe der Kilometerpauschale als Werbungskosten geltend machen möchten.
Für jeden vollen km Fahrtweg von der eigenen Wohnung zur Arbeitsstätte kann man 30 Cent Fahrtkosten geltend machen, wenn man mit einem PKW zur Arbeit fährt. Allerdings wird nur der einfache Weg berücksichtigt, also nicht Hinweg und Rückweg, sondern die reine Entfernung.


DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #28581 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

minerva írta: Bocsánat közben addig "játszottam" a programmal, hogy az útiköltségnél rájöttem, nem a Bewerbungskostenhez írtam. Ugye oda kell? Mert így máris nőt a Erstattung-om.
A másik erről ugye nem tudok számlát felmutatni, ezt simán így elfogadják, hogy beírom, igaz?
Köszönöm a válaszokat előre is!

Ez akkor hiba! Ez nem "Bewerbungskosten" hanem a "Werbekosten"-hoz tartozik ami "Pauschal"! Az előbb írtmam erről. Nos, valószínű, hogy Te "jó sokat pályáztál új munkahely érdekében" és egy halom postaköltséged volt amiről vannak számlák is......s ezt ismerte el a program! Az adóhatóság ezt símán törli mint utiköltséget!! "Bewerbungskosten" lehetne pl egy csomó busz és vonatjegy, ha meghiv egy egy cég ha pályáztál!
;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • minerva
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 2 hónapja #28583 Írta: minerva
minerva válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Köszönöm a választ DECOTEXT! Töröltem is a Bewerbungkosten-t. Akkor lényegében útiköltségre nem tudunk semmit leírni annyira minimalis? Akkor amit kiad a program az alapadatokkal az a végleges, ha jól értettem?
Ha egy cégnél dolgozunk akkor a Berufsgruppe: Arbeitnehmer(versicherungspflichtig)? (csak mert furcsa ez a zárójeles megfogalmazás számomra) vagy inkább Sonstige Tätigkeit-t jelöljem?
Mert ha Arbeitnehmer-t jelölöm máris 300 a visszajáró :( Akkor valószínű ez tényleges összeg. :-( Pedig hogy örültem hogy kapunk vissza :-(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #28584 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

minerva írta: Töröltem is a Bewerbungkosten-t. Akkor lényegében útiköltségre nem tudunk semmit leírni annyira minimalis? Akkor amit kiad a program az alapadatokkal az a végleges, ha jól értettem?Ha egy cégnél dolgozunk akkor a Berufsgruppe: Arbeitnehmer (versicherungspflichtig)? (csak mert furcsa ez a zárójeles megfogalmazás számomra) vagy inkább Sonstige Tätigkeit-t jelöljem? Mert ha Arbeitnehmer-t jelölöm máris 300 a visszajáró . Akkor valószínű ez tényleges összeg. Pedig hogy örültem hogy kapunk vissza

Én megmondom őszintén, hogy itt két dologról beszélünk! Az előbb azt irtad, hogy "neked" ennyi és ennyi a kereseted. Most meg többesszában irsz! Így csaldi adóbevallás van! Ha alkalmazottak vagytok akkor "Arbeitnehmer" kategória a pontos meghatározás ami "Versicherungspflivhtig". Én megmondom őszintén még a 300 eurót is soknak tartom, de nem ismerem az összes adatot így elképzelhető. Ha munkavállalók vagytok és biztosra akarsz menni, hogy vissza is kapj az adódból, válasszátok a 4 - 4 adócsoportot**! Ez amolyan takarékkönyv és igy 100%, hogy jól kaptok vissza, mert a havi elvonás magasabb! (Az 500 visszatérítést esetetekben, szerintem sok!) Nekünk is a KONZ van (én itt sokszor ajánlottam) mert nálunk 2-3 centre (!) pontos volt már évek óta!

** Ez akkor nem jó, ha az egyik kereső lényegesen jobban keres, mint a másik. Ekkor jobb ha a sokat kereső 3-as, a keveset kereső az 5-ös adócsoprotban van! (Nálunk így van, mert a nejem nettója több, mint az én bruttóm!) Mivel az elvonások %-ban vannak így kevesebb a havi elvonásunk, de alig kapunk vissza! évvégén!!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: minerva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • minerva
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 2 hónapja #28588 Írta: minerva
minerva válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Köszönöm a választ! Én is azért választottam a Konzot,mert annyi jót írtál róla. Tényleg jó program, érthető (csak én vagyok néha figyelmetlen,illetve németből is sok a hiányosságom :blush: )
Nem vagyunk házasok még, csak én csinálom a barátomnak (élettársamnak) is. Úgyhogy mindketten az 1-esben vagyunk. Hát akkor még párszor jó alaposan átnézem és utána elküldöm, max ha vmi nem jó úgyis szólnak.
Tavaly egyszerűbb volt, én nem értem el a 9000-et így visszakaptam a teljesen, párom meg magyar céggel volt így neki nem kellett csinálni.
Reménykedtem hogy sikerül nekünk is vmit leírni, de akkor most nem, max ha majd költözünk a jövőben,talán... :-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!