Német adóbevallás

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #27910 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

keeek írta: 1, en nem beszelek elegge nemetul a program kezelesehez
Kár!
:(

2, a baratom beszel, de nem fogja erteni
Kár!
:(

3, a munkabajarast ezekszerint nem az eltett benzinszamlak alapjan lehetne visszaigenyelni hanem km alapjan?
Igen, de itt is van úgy tudom kitétel. Úgy emlékszem, hogy csak 20 km felett számolható el és csak egy (oda vagy vissza) út! Nekem pl benne van a "Pauschal" elszámolásban, mert csak 6 km-re dolgozom a kérótól! (Azért ennek még nézz utána, mert a német kormány itt is változtat állandóan!
:thinking:

4, koltozeshez ha nem nagyon vannak szamlaink, akkor is lesz olyan pont ahova beirhatjuk? (km csak korulbelul erdekes gondolom, mert kicsit nehez kiszamolni)
Ez akkor "Pauschal" lesz valószinű! Az adónál van egy bizonyos összeg amit elvonnak az adóalapodból. (Pl. Werbeksoten") Ennél nem kell számla ezt levonják minden adófizetőtől. Ezzel csak az adóalapod csökken, nem kapsz pénzt vissza!
:whew:

5, ha nem boldogulunk, vagy ugy erezzuk, h nem tudjuk megfeleloen kiaknazni a programot, es szakertohoz fordulnank, kb milyen osszegre lehet szamitani?Koszonom elore is.

Nem tudom, ez nagyon kölönböző lehet. ITT megtalálsz mindent. A barátod majd leforditja vagy próbálkozz a googli forditóval! A nagy helyzet hogy lehet óránként 170 euró, de lehet a kész bevallásért 100 euró! Ajánlott több helyről árat kérni!
:wait:

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: keeek

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #27915 Írta: Firma
Firma válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Szia Mahlzeit,

a cegeknek alkalmazottjai is vannak, nekik is megcsinaltatjuk az adobevallast, de csak az itt megkeresett összegekre. Amikor pl. GbR alapitas utan az adoszam megkeresenel kiderül, hogy nem kap a vallalkozas nullas apeh igazolast mert az egyik tag mar dolgozott az orszagban, de nem keszitett bevallast. Ha az illetö ezt az összeget Mo-on vallotta be akkor be kell adnia erröl az igazolast, es ennek ellenere meg kell csinaltatni a bevallast akkor is ha Mo-on tetelezzük fel meg adot is fizetett. Ekkor a nemet apeh nem keri a penzt, hiszen mar magyarba befizette, de jelentesi kötelezettsege akkor is van. Ha ezt megtette, akkor megkapja a Gbr a nullas apeh igazolast.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #27926 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

csak egy apro kerdes tisztazasara lenne meg szuksegem, nem ertem teljesen hogy mi ez a Pauschal, illetve hogy egy vagy tobbfelerol van itt szo?
ohh meg egy kerdes lenne megis: ez az egesz ugylet csak adoalap csokkento, nem? vay van konkretan olyan ami mint osszeg visszajarna? amirol szamlank van?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #27929 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

keeek írta: csak egy apro kerdes tisztazasara lenne meg szuksegem, nem ertem teljesen hogy mi ez a Pauschal, illetve hogy egy vagy tobbfelerol van itt szo?
ohh meg egy kerdes lenne megis: ez az egesz ugylet csak adoalap csokkento, nem? vay van konkretan olyan ami mint osszeg visszajarna? amirol szamlank van?


Ez végtelenül egyszerű. Egy rossz googli forditás szerint magyarul "rögzitett levonások". Ez annyit jelent, hogy mondjuk van X összeg adóalapod (amiután az adóbevvallást csinálod) s ezt csökkentheted 1000 euróval! (Ez tehát egy fix összeg ami "leirható" minden számla nélkül! (Az adóprogramok autómatikusan vonják.) Ez az összeg azt a célt szolgálja, hogy a "nem vállalkozó" is le tudjon írni szükséges dolgokat (ami ebbe belefér).

:wait: További informaciók. <<< Itt meg egy kisebb kivonat: :wait:

Die schwierige Abgrenzung der Werbungskosten zu den Kosten der Lebensführung macht es in vielen Fällen notwendig, diese Kosten gerichtlich gegenüber dem Finanzamt durchzusetzen. Aufwendungen die teils für berufliche und teils für private Zwecke genutzt werden, werden grundsätzlich nicht anerkannt (Einen Ausnahme bilden hier PC's). Werbungskosten sind erst dann abzugsfähig, wenn sie 1.000 EUR im Jahr übersteigen (Arbeitnehmerpauschbetrag ab 2011). Die Bundesregierung beschloß im Rahmen der Steuervereinfachung eine Erhöhung der Werbungskosten-Pauschbetrags von 920 auf 1.000 EUR ab Januar 2011.
***
Durch die Vielzahl an Berufen und damit verbundenen Aufwendungen ist es nicht möglich eine vollständige Liste der Werbungskosten zu erstellen. In der folgenden Auflistung sind die wichtigsten Werbungskosten in Anlehnung an §9 EStG aufgeführt.
***

Fahrten zwischen Wohnung und Arbeitsstätte
Fahrtkosten
Für Ihre Fahrten zu der Arbeitsstätte können Sie für die einfache Entfernung die Entfernungspauschale von 0,30 EUR / km als Werbungskosten absetzen.
Konkrete Regelungen zum Abzug der Fahrtkosten und einen Online-Rechner zur Berechnung Ihrer Fahrtkosten finden Sie in: Pendlerpauschale Fahrtkosten...
Unfallkosten für die Fahrten zwischen der Wohnung und der Arbeitsstätte können als Werbungskosten abgesetzt werden. Erstattet der Arbeitgeber die Unfallkosten, ist dieser Betrag lohnsteuerpflichtig und sozialversicherungspflichtig. Die Lohnsteuer darf dabei nicht mit 15 % pauschaliert werden.
Ausnahme: Bei Behinderten über 70 Grad der Behinderung und Behinderten ab 50 Grad der Behinderung mit einer erheblichen Beeinträchtigung der Bewegungsfähigkeit im Straßenverkehr kann die Lohnsteuer mit 15% pauschaliert werden
Arbeitsmittel
Als Werbungskosten können Sie alle Gegenstände absetzen, die sie zu mehr als 90 % beruflich nutzen. Ab den Nettoanschaffungskosten von 410 EUR müssen die Arbeitsmittel auf die Nutzungsdauer verteilt werden.


Egy tanács: mindenről küldj be számlát amiről csak van. Mindent próbáljatok elírni, olyat is ami tudomásod szerint nem lehet! Ez azért jó, mert akkor ők alaposan ellenőrzik s ha valahol valamit le lehet írni azt meg is kapod. Mint alkalmazott amúgy is kevés ilyen dolog van! Itt kivétel lehet pl. egy új PC (3 évre). Én pl mivel grafikus vagyok elhitettem velük, hogy otthon is szükséges gyakorolnom így már irtunk le computert (75%-ban elfogadták), de persze ez nem megy évenként.....Ők sem hülyék! Vállalkozóként teljesen más (sokkal jobb) lehetőségeid vannak, de erről kérdezz meg olyat itt aki maszek, vagy szabadúszó és nem alkalmazott mint én!!
:chuckle:

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: keeek

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #27930 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

ahh, alkalmazottak vagyunk, tehat a reklamkoltsegek nem erdekesek. es jol ertem csak akkor lehet pluszba barmit levonni, ha 1000 euronal tobbrol van szo?
ez a google fordito sajnos max viccnek jo, amugy eleg faraszto zagyvasagokat hoz ki :D
laptopot vettunk eppen, de sajnos az en kartyammal fizettunk (kozos a szamla), ez erdekes lehet? Mert az en munkamhoz nem kell, a baratomehoz jobban elfogadhato lenne, de foleg magan celra hasznaljuk amugyis, csak ugye mint kivetel emlitik, azert kerdem.
marad olyan h berlet, benzin, munkaruha, meg a koltozes, ha lehet km-enkent elszamolni, mert szamlaink sajnos nincsenek. Jol latom? de mindez nem eri am el az ezer eurot, vagy ezt felreertettem?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #27934 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

keeek írta: ahh, alkalmazottak vagyunk, tehat a reklamkoltsegek nem erdekesek. es jol ertem csak akkor lehet pluszba barmit levonni, ha 1000 euronal tobbrol van szo?
ez a google fordito sajnos max viccnek jo, amugy eleg faraszto zagyvasagokat hoz ki :D
laptopot vettunk eppen, de sajnos az en kartyammal fizettunk (kozos a szamla), ez erdekes lehet? Mert az en munkamhoz nem kell, a baratomehoz jobban elfogadhato lenne, de foleg magan celra hasznaljuk amugyis, csak ugye mint kivetel emlitik, azert kerdem.
marad olyan h berlet, benzin, munkaruha, meg a koltozes, ha lehet km-enkent elszamolni, mert szamlaink sajnos nincsenek. Jol latom? de mindez nem eri am el az ezer eurot, vagy ezt felreertettem?

Félreértetted. Ez a maszeknak szól! ***

A számla nélküli "Werbekosten" levonás nem lehet több 1000 eurónál! INFO Vegyél magad mellé valakit, aki jól tud németül és itt olvass utána. Az oldal nagyon részletes és hosszú, nem forditom le!

Werbungskosten sind erst dann abzugsfähig, wenn sie 1.000 EUR im Jahr übersteigen (Arbeitnehmerpauschbetrag ab 2011). Die Bundesregierung beschloß im Rahmen der Steuervereinfachung eine Erhöhung der Werbungskosten-Pauschbetrags von 920 auf 1.000 EUR ab Januar 2011.


*** Ez úgy értelmezendő, hogy azok akik (pl vállalkozók) csak az 1000 euró feletti (!) dolgokat irhatják le (számlával), mert 1000 eurót automatikusan jóváir az adóhatóság (számla nélkül)! (Ha egy vállalkozónak csak 999 euró "Werbekosten" gyült össze, akkor ezt már le vonták neki is.) Ezt a programok is levonják, ahogy az előzekben is már írtam! Alkalmazottként, az ezer euró feletti dolgokat "Werbekosten" nem irhatod le még számlával sem! (Kivétel lehet a hálózati telefon, laptop vagy computer) A laptopról is adjátok be! Mindegy, hogy ki fizette, ha számláról ment (kártyával) akkor is van számla illetve uatlási bizonylat.

S ahogy az előbb írtam! Mindenről adjátok be a számlákat és mindennel
próbálkozzatok! Legfeljebb nemet mondanak és nem fogadják el! Tudod
ahogy a bölcs török is mondja: "ártani nem haszál"!
:chuckle:


:wasntme: Na? Most bejött? :wasntme:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!