Perso plus információkérés

Több
11 éve 2 hónapja #28962 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Perso plus információkérés

mikulino írta: Annyit még szeretnék hozzátenni az előbbi írásomhoz, hogy tavaly voltam kint náluk 4 napot dolgozni.. (betegállományban, mert nem mondtam fel a melóhelyen biztos ami biztos alapon.) 11 és fél órát fizettek ki, amit utólag utaltak át. Az az összeg megyezett a bérpapíron levővel, szállást nem kellett fizetni, mert azt a német cég állta.Szóval szerintem nekem korrektül kifizették a béremet, ha maradtam volna, és ha jól számoltam volna, akkor egész jó pénz jött volna össze. Amikor hazajöttem, beugrottam a persohoz, és abban maradtunk a főnökkel, hogy ha tudok visszamenni, akkor szoljak és intéz munkát.
Ettől függetlenül szeretnék informálódni, mert most már nem 4 napra mennék ki....

Betegallomanyban Mo.-on es BRD-ben dolgozni? :woohoo: Ezt legalabb ne hirdesd, mert ezert Mo.-on is bebuntiznek, megha csak 2 szem mogyoro amit tappenz cimen fizetnek Mo.-on. HA a fenti eset allt fent akkor te feketen dolgoztal.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32492 Írta: zozo2D
zozo2D válaszolt a következő témában: Perso plus információkérés

1. mekkora lakásnak van 160 € rezsije ? min 2 szobás és min 80m2-esenek.
2. mit adnak írásba ? semmit ! annyit, hogy minimálbéren bejelentnek...
3. bocsi, ha a bérbeadó felemeli a lakbért nem kellene engem megkérdezni hogy elfogadom-e ? ez olyan egyoldalú szerződésmódosítás ami ellen ágálnak a művelt nyugaton...
4. az én bérpapíromon semmi olyan nincs ami ismerős, főleg a panzió díja sehol. de kifizették a tulaj mondta. volt olyan akitől kezelési díjat vontak amiért ugyanezt kifizették, tőlem nem.
5. gyenge nyelvtudással csak közvetitő íroda vesz fel minket. mikor oda mész, tea ? kávé? puszi... majd se fizetés, sem semmi. én még a májusi béremre várok... a bérpapírt megkaptam. a pénz "uton". otthon azt mondták, az Unióban utolsónak mi vezettük be a 4 óra alatt lezajló átutalást. itt állítólag 2-3 v több nap ! InnenLand !
6. ismerőst kicsábítottak kitelepedésre, 4 gyereket hagytak otthon !! a cég 1 hónapon belül igért lakást. 4 hónap után maguknak kerestek, mert a gyerekeket mindenképp itt akarják iskoláztatni. Mindkettőjüknek igértek állást, a nő folyékonyan beszél németül, csak épp nincs kurrens szakmája. még takaírónak sem helyezték el, magának talált. csak a szakember kell minimálbéren...
7. két festő együtt kezdett, egyikük kapott 10 napra nettó 360at, a másik 190et. A 360as haza ment a másik azt mondta otthon éhenhallna marad "hátha kifizetik"

Ezeket csak azért írom ide, mert ezek az emberek építik a "müvelt" nyugatot. 1xü2kezimlós

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!