Németországba gyerekekkel

  • heidi
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hónapja #12355 Írta: heidi
heidi válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Nagyon szépen köszönöm a választ! A gyerekek 7,16,17 évesek. Valószinü h egyenlöre a két nagyobb gyerek még nem jön velem, nem akarják a középsulit félbehagyni, de a kicsit mindenféleképpen vinnem. Tulajdonképpen minden munkát elvállalok majd, a nyelvet nagyon tanulom, Kölnben szüolettem , de csak az angol ment eddig. A gyerekek meg semmit. Ugyhogy félek is a kisfiam hogyan fog beilleszkedni. A mostani munkám egy önkormányzatnál van tisztviselő vagyok, de kész vagyok feladni mindent h a gyerekeimnek jobb legyen . Nem tudom helyesen döntünk-e.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12365 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

heidi írta: Nagyon szépen köszönöm a választ! A gyerekek 7,16,17 évesek. Valószinü h egyenlöre a két nagyobb gyerek még nem jön velem, nem akarják a középsulit félbehagyni, de a kicsit mindenféleképpen vinnem. Tulajdonképpen minden munkát elvállalok majd, a nyelvet nagyon tanulom, Kölnben szüolettem , de csak az angol ment eddig. A gyerekek meg semmit. Ugyhogy félek is a kisfiam hogyan fog beilleszkedni. A mostani munkám egy önkormányzatnál van tisztviselő vagyok, de kész vagyok feladni mindent h a gyerekeimnek jobb legyen . Nem tudom helyesen döntünk-e.

OK. a 7 éves valoszinüleg Vorschuleba kerül, hacsak nem perfekt német.
Az árak mindenütt mások, de BW-ben többé kevésbé hasonlóak.
14-óráig 60-80 Euro a havi dij.
7-17 órásban pedig ebéddel 300-500 között.
Valamelyikbe mindenképp jo betenni, mert benne van a házifeladat segitség is. Kezdönek fontos lehet. Ezen felül barátokat szerezhet, ami megkönnyiti a beilleszkedését. Egyébként nektek is.
Barátaink egy kivétellel mind a gyerekes idöszakbol származnak.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: heidi, Mutti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12402 Írta: Perszike
Perszike válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Szia Heidi!

Ezt a Vorschulét én kétlem....az én fiam 8 éves és rendes iskolába jár.(BW-ben lakunk).Nem volt probléma az iskolában,heti plusz 2 német oktatást kapnak.
Sok sikert!

Perszike
A következő felhasználók mondtak köszönetet: heidi, Mutti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #12434 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

heidi írta: Nagyon szépen köszönöm a választ! A gyerekek 7,16,17 évesek. Valószinü h egyenlöre a két nagyobb gyerek még nem jön velem, nem akarják a középsulit félbehagyni, de a kicsit mindenféleképpen vinnem. Tulajdonképpen minden munkát elvállalok majd, a nyelvet nagyon tanulom, Kölnben szüolettem , de csak az angol ment eddig. A gyerekek meg semmit. Ugy, hogy félek is a kisfiam hogyan fog beilleszkedni. A mostani munkám egy önkormányzatnál van tisztviselő vagyok, de kész vagyok feladni mindent h a gyerekeimnek jobb legyen . Nem tudom helyesen döntünk-e.


Ha gyerköcök nem tudnak németül, feltétlenül ismételtessd meg velük itt, az utolsó magyarországi évet, mert igy az anyag részben ismert nekik, s a nyelvet könnyebben megtanulják, mert kisebb a terhelés!(Ne feledd még angolt )vagy más nyelvet) is tanulniuk kell! Nem baj, ha "évvesztesek" lesznek, ez hosszútávon nagy nyereség hidd el! Itt az egyetemeket is nagyon kevesen végzik el 4 év alatt.....Ráérnek nem?!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: heidi, Alex1992

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12437 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Perszike írta: Szia Heidi!

Ezt a Vorschulét én kétlem....az én fiam 8 éves és rendes iskolába jár.(BW-ben lakunk).Nem volt probléma az iskolában,heti plusz 2 német oktatást kapnak.
Sok sikert!

Komplett nyelvtudás nélkül berakták normál órákra? WOW!
Hogy birta a gyerek?
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Mutti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12464 Írta: gida
gida válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Sziasztok. Nos mi is 2 gyerekkel jöttünk, és nem beszélték a nyelvet, Magyarországon angolt tanultak. Nyelvtusás nélkül olyan iskolába fogják irányítani ahol van speciális oktatás az idegennyelvű diákoknak, bár ő még kicsi tehát hamarabb magáévá fogja tenni. Nekünk 12-14 évesek a srácok és egy átmeneti osztályba járnak ( übergang klasse ) . Németül oktatják őket , tanulják a nyelvet, matematikát, földrajzot, fizikát, zenét, technikát ( a lányok ilyenkor főznek :) ) eleinte képekről tanultak , aztán pedig előre nyomtatott feladatlapokkal. Vannak felmérések időnként nyelvből és matekból, illetve testnevelésből, és osztályozzák is őket. Ne félj elhozni hiszen a gyerekek sokkal fogékonyabban nálunk, hamar be fog illeszkedni és a nyelvet is hamar elsajátítja, azt nem mondom hogy eleinte nem lesz kissé döcögős, de a jövőre nézve mindenképpen nyerhet. Sok szerencsét.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!