Németországba gyerekekkel

Több
12 éve 2 hónapja #13552 Írta: magyaranyuka
magyaranyuka válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Szoszerint idezem:
UI: ha csak 3 évre tervezitek akkor gyerek nélkül menjetek,
mivel anya+apa+gyerekekrol van szo, ezt azt jelenti gyerekek maradnak otthon ,a tobbek (apa+anya) megy kulfoldre.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Mutti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13554 Írta: cintamani
cintamani válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Kedves Mona77! Azt írod az adatlapon, "szociálpedagógus" vagy. Én "csak" szimpla tanári végzettséggel rendelkezem (otthon szereztem: általános iskola, felső tagozat, dolgoztam tanárként is, ismerem a korosztályt...).
Épp ezért a problémát a gyerekeid szemével már nem látom olyan rózsásnak. Képzeld el: 3 év múlva a nagyobbik 13 éves lesz (kamasz), a kisebb 11 (kiskamasz). Ti pedig hazajöttök, itt kell hagyniuk a barátaikat, tanáraikat, mindenkit, akit megkedveltek, és hazamenni oda, ahol MÁR nincsenek meg a barátaik, és akiket MOST kedvelnek. Tudom, hogy nehéz lenne a 3 év külön, de Decotexnek igaza van.
(a külföldi diplomaták ide-oda rángatott gyerekeit valaki is megkérdezte valamikor, hogy milyen érzés volt elszakadni a barátaiktól, és 2-3 évente megkínlódni a beilleszkedést egy új közösségbe? Főleg kamasz korban, ami mindnyájan tudjuk, "elég" nehéz időszak gyereknek is, szülőnek is... szerintem nem sokan, csak vitték őket és a lelkükkel meg majd lesz valami...)
Szerintem rágjátok át még egyszer a gyerekek szemével is.
üdv

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13578 Írta: Mona77
Mona77 válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Ezek szerint csak nekem lenne furcsa megoldás, hogy évekre szétszakadjon a család. Van igazság abban amit írsz, biztos nem lesz könnyű egyikünknek sem, DE a gyerekeimet sokkal jobban megviselné az apjuk távolléte . Hiszen egyenlőre sokkal fontosabb nekik a szülők közelsége, mint a barátoké. A mai világban pedig nem tudom ki az aki visszautasít állaásajánlatot, ha megkeresi egy gyár, hogy Őt akarják a pozicióba.
Ahogy olvasom az egyes fórumokat, nem egyedi eset a miénk és akik eredetileg maradtak is itthon anyák , legkésőbb félév után mentek gyerekestül a férjük utãn . ( gyerekek életkorától függetlenül) . De köszönöm a tanácsot.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Mutti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13579 Írta: Mona77
Mona77 válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Én is így értelmeztem a hozzászólást ...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13581 Írta: Mona77
Mona77 válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

És még mielőtt valaki fėlreértené, nem fontosabb az állásajánlat, mint a gyerekeink. De vannak olyan multicégek ahol bevett szokás, hogy a vezetőiket mozgatják családostul az egyes gyáraik között ( külföldi vezetők is jönnek ide pár évre csalãdostul)
Senki nincs aki család nėlkül megy, ja ės természetesen azok a gyerekek senm beszélik az adott nyelvet...
Tehãt nem mi vagyunk az egyedüliek, sőt a hezitãlásunk furcsa a Nėmetorsz.- ban talãlható gyár vezetőinek.
Természetesen tudom, hogy mindenkinek kemény időszak lesz, de a gyerekek is mennének ( hiszen ez szãmukra is megszokott , az ismerős gyerekek között)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13582 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Mona77 írta: Ezek szerint csak nekem lenne furcsa megoldás, hogy évekre szétszakadjon a család.

Szó nincs erről de egy válaszút elött állsz. Nyilvánvaló, hogy kérdésedre kétféle választ fogsz kapni. Te pedig döntesz. Később Te is megoszthatod majd tapasztalataidat. Ha éppenséggel a 3 év elrepül és majd rossz döntésnek értékeled, nem lesz furcsa, ha minden jól alakul akkor pedig 3 év múlva is furcsa lesz. Persze az is lehet, hogy 20 év múlva a gyerekek majd itt ebben a topikban :laugh: jól beolvasnak neked vagy megköszönik majd. Ki tudja?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!