Németországba gyerekekkel

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 2 hónapja #13591 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Sziasztok,
egy Németországba frissen betelepült magyar család történetét mesélném el nektek.
A 4 gyerekes családapa októberben jött ki egyedül Baden-Württemberg tartomány egyik városába, előtte németet sosem tanult. Nagy szerencsével állását Magyarországon szerezte.
Két hónapos intenzív németnyelv előkészítőn, és "idős emberek ápolásához szükséges előkészítőn" vett részt. Szakmája szerint ápoló, eddig kórházban, az intenzíven dolgozott.
Decembertől, egy kisváros idősek otthonában éli dolgos munkanapjait. Azóta is töretlenül nyelviskolába jár. :)
A család szállását a munkahely biztosítja/ szerezte. 400euro +rezsi(3 szobás).
A család többi tagja január közepén érkezett ki. Azóta a kicsi óvodába jár, a két nagyobbik gyerek pedig 5 nap kihagyás után iskolába jár.
A 9 éves most újból második osztályba került, a 15 éves fiú pedig újból 8.-os.
Mind a két gyerek örül az ittlétnek, kedvvel mennek iskolába. A fiú már tanult előtte németet, a kislány nulla nyelvtudásról indul..Az anyuka még otthon van a legkissebbikkel.
Azóta mindenki be lett jelentve az új lakcímre, mindenki kapott "Identifikationsnummer-t", van háziorvosuk, a férj a "Steuerklasse 3"-ba került, az 1eurós nyelvtanulás meg lett kérelmezve, sőt megjöttek az AOK-s biztosítási kártyák is. ;)
Szóval megkönnyebbülhetnek, mert "megérkeztek" végre :)
Ez mind nem jöhetett volna létre, ha a férj nem kapott volna segítséget a munkahelyétől a nyelvtanuláshoz, és a lakásbérléshez! (megha nem lenne benne az én én kezem is a dologban ;)
Sok sikert a többieknek is!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bnemonika, Juditka, kenese, Mutti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13592 Írta: cintamani
cintamani válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Kedves Mona :-)
Te már döntöttél: megy mindenki és kész :-)
Akkor az eredeti kérdés: kezdjenek -e el tanulni a gyerekek. Szerintem is igen: minden nap jó sokat. Írod: "Valamint viszünk egy németül beszélő alkalmazotat is.". Talán ez a németül beszélő alkalmazott is foglalkozhatna a gyerekekkel intenzíven (itt kinn úgy is rá lesztek hagyatkozva, legalább a gyerekek összebarátkoznak vele)
A végén meg úgyis az lesz, amit Gergoo írt: vagy utólag "fellázadnak" a szülők döntése ellen, vagy megköszönik :-P
Amúgy ha ennél a cégnél bevett szokás az ilyesfajta "mozgatás", esetleg hasznos lehet az ugyanilyen cipőben járó (akár külföldről Magyarországra küldött) munkatársak családjával/feleségekkel, gyerekekkel beszélni. (hogy élték meg a gyerekek a folytonos környezetváltozást, etc.) Ők biztosan jobb tanácsokat adnak, hiszen átélték, amit Ti csak most fogtok...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13595 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Szia Maya!
Annyira örülök, hogy ilyet is lehet hallani és hogy te egy olyan ember vagy aki segít a nehezebb helyzetben lévőknek. Nagyon jó, hogy ezt megosztottad velün ebből egy kis erőt meríthetünk. Nállunk is négy gyerkőc van és mi még mindezek előtt állunk.
Sok sikert a család további boldogulásához!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Maya, kenese, Mutti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hónapja #13632 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Mona77 írta: Ezek szerint csak nekem lenne furcsa megoldás, hogy évekre szétszakadjon a család. Van igazság abban amit írsz, biztos nem lesz könnyű egyikünknek sem, DE a gyerekeimet sokkal jobban megviselné az apjuk távolléte . Hiszen egyenlőre sokkal fontosabb nekik a szülők közelsége, mint a barátoké. A mai világban pedig nem tudom ki az aki visszautasít állaásajánlatot, ha megkeresi egy gyár, hogy Őt akarják a pozicióba.
Ahogy olvasom az egyes fórumokat, nem egyedi eset a miénk és akik eredetileg maradtak is itthon anyák , legkésőbb félév után mentek gyerekestül a férjük utãn . ( gyerekek életkorától függetlenül) . De köszönöm a tanácsot.

Pontosan emiatt a dilemma miat irtam amit irtam! Tervezzétek a dolgot és elemezzétek a "MI LESZ HA..." mielőtt belevágtok! (A deviza hiteletek nem itteni téma s ez magány ügy, de ha kijöttök sem lesz kevesebb, viszont a költségeitek lényegesen többek lesznek!!) nem egy család birja ki úgy hogy az egyik szülő külföldöbn dolgozik, (náha haza jár) de ezzel biztsoitani tudja a jó megélhetést ezzel a gyerekek jövőjét is biztositva!

Mi lesz ha:
1./ Kijöttök és kint is elveszti a munkáját?
2./ Valamelyik gyerek nem tudja megszokni a dologot. (Van sok ilyen)
3./ Mi lesz ha nem lesz elég a pénz, amit az urad keres?
stb.

Aztán ha ezeket megrágtátok és "virtuálisan anyagilag is lejátszottátok" (gyerekekről van szó!) akkor pakoljatok és induljatok el, vagy ..... valami más megoldást kell kieszelni! ha valaki felnőtt és egyedül vagy másodmagával nekiindul az sokkal másabb, mint ha fiatalkorú, iskolaköteles gyerekekkel teszik ugyan ezt!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hónapja #13633 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Maya írta: ....A 4 gyerekes családapa októberben jött ki egyedül Baden-Württemberg tartomány egyik városába, előtte németet sosem tanult. Nagy szerencsével állását Magyarországon szerezte....
....A család szállását a munkahely biztosítja/ szerezte. 400 euro +rezsi (3 szobás).
A család többi tagja január közepén érkezett ki!.....

Hát nem semmi! Jó "nagyot rántott" az életből! Szerinted ez alternativa? Hatan, egy 3 szobás lakásban ahol egy 15 éves tenagger is él? Na, pontosan erről beszélek én is amikor azt mondom, hogy gondolják meg ha elindulnak! Amúgy igazad van! Minden relativ! Valóban lehet hogy valaki ezt "megérkezésnek" hivja, mert nem tudni honnan jött.....

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13641 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

DECOTEX

Te úgy gondolod, hogy magyarországon jobb lenne annak a nagycsaládna?
Az előző írásodból azt érzem ki, hogy lenézed őket azért mert hatan laknak 3 szobában. Jelenleg itthon az emberek örülnek annak, ha egyáltalán van hol lakniuk, sajnos nem az a helyzet, hogy ahány gyerek annyi szoba. nagyon sokan tanyán és szűk panaloban húzzák meg magukat, több gyerekes családok is. Biztos vagyok benne, jobb lesz nekik németben, még ha az életszinvonaluk nem is nő egy csapásra, de nyelv tudással óriási előnyt szereznek a gyerekek az életben.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Maya, Mona77, kenese

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!