Németországba gyerekekkel

Több
12 éve 2 hónapja #13519 Írta: Mona77
Mona77 válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Minimun 3 évre, nyáron indulunk. És nem tudom melyik anya hagyná a három gyerekét hátra?????? ( én speciel még még egy évre sem)
Válaszodból ítélve Németo.- ban élsz , és vagy nincs gyereked vagy nem tudom...( bár lehet hogy csak én ragaszkodom nagyon a gyerekeimhez????)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13521 Írta: magyaranyuka
magyaranyuka válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Mona77!
A férjed sem beszéli a németet? Beszél esetleg más nyelvet?
Munkaszerzodes, alberleti szerzodes milyen nyelven "lesz" megirva, megfogjatok tudni erteni?
Ha esetleg orvoshoz kell menni, baleset tortenik lesz aki tud majd forditani nektek?
Mit fog a ferjed dolgozni, és milyen cégnél (ha nem tul "indiszkrét" a kérdés).
A gyerekek gyorsan alkalmazkodnak es "ragad" rajuk a nyelv ha naponta ott ulnek tobb orat nemet nyelvu iskolaban.
Én vinném a gyerekeket is,
- mert a 3 év "német nyelvu" kornyezet nagy "elonyt" ad számukra majd az életben otthon. (Az én 2 fiam ugyanilyen idosek voltak amikor kimentunk kulfoldre- bar az angol nyelvterulet volt (nem Németorszag), es fel ev utan mar jol ment nekik a nyelv, az egyik elotte egyaltalan nem tanult angolt vele minden nap otthon is sokat tanulunk- az elejen "vert izzadtunk"- nagyon nehez volt, a masiknak minden nap volt angolja-neki konnyent ment a dolog.)
- lelkileg nagyon megviselo az egyik szulo tavollete ezt tapasztalatbol tudom, 3 evet nem lehet "ingazni" hogy a gyerkoc ne seruljon lelkileg.
Ha egyikotok sem beszel semmilyen nyelvet, akkor elegge ki lesztek szolgaltatva (bar google forditot lehet hasznalni).
Esetleg apuka menjen "elore" tanulja ezerrel a nyelvet, es kesobb menjetek utana.
Lehet hogy a 3 év eltelte utan mar nem is nagyon akartok majd hazamenni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13523 Írta: Mona77
Mona77 válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

A férjem folyékonyan beszél angolul, nem kétkezű munkásnak megy hanem vezető beosztásban lesz. Angolul engem sem lehet eladni. Valamint viszünk egy németül beszélő alkalmazotat is. A két fiam nem tanult még idegen nyelvet , tehát nem tudom hogyan ragad rájuk. A férjemre ragad...
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Mutti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13531 Írta: magyaranyuka
magyaranyuka válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Szia Mona77!
Akkor nincs mas ut mint az elore!!!
Ha lesz "nemet" tolmacsotok, akkor nem "kerultok kellemetlen" helyzetbe es nem lesztek "kiszolgaltatva' masoknak. Otthon erdemes "magantanuloi statuszt" kerni az iskolaban- aztan majd latjatok, hogy alakul.
A gyerekek szempontjabol "szerencses idoben" mentek, mert magyarul mar megtanultak irni, olvasni viszont meg eleg kicsik ahhoz hogy majd szinte "masodik" anyanyelvuknek erezzek a nemet nyelvet.
Szerintem az angollal is fogtok tudni boldogulni.
Gondolom mar izgalommal varjatok!
Sok sikert, jot teszitek hogy bele vagtok, kemenyen kell kulfoldon dolgozni es nem mindig konnyu de egy nyugodt es kiegyensulyozott elet var ratok!
(Amiota mi kulfoldon vagyunk sokkal boldogabbak es kiegyensulyozottabbak vagyunk, ugy erzem azota vagyunk "igazi" csalad.)

Szoval Kalandra Fel !!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hónapja #13537 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Mona77 írta: Minimun 3 évre, nyáron indulunk. És nem tudom melyik anya hagyná a három gyerekét hátra?????? ( én speciel még még egy évre sem)Válaszodból ítélve Németo.- ban élsz , és vagy nincs gyereked vagy nem tudom...( bár lehet hogy csak én ragaszkodom nagyon a gyerekeimhez????)

Régen jöttünk ki. Van két, gyerkem és már felnöttek, de akkor 3.-ba és 5.-be mentek itt kint. S annak ellenére, hogy mi mind a négyen folyékonyan beszéltük a nyelvet a kijövetelkor, nem ajánlom a gyerkekek kivitelét rövid idöszakra! Ha végleg terevezitek a kitelepedést az más!
UI: én egy szóval sem mondtam, hogy hagyd a gyerekeket otthon! Honnan vetted ezt az ötletet? Azt irtam, hogy nem ragadd ki rövid idöre a magyar környezetböl! A megoldás: otthon kell maradni valakinek velük, s pl. mehet a férjed egyedül 3 évre. Ellenkezöleg néhány itteni véleménnyel, szerintem az angol nem elég! Feltétlenül nagyaon tanuljátok a németet! Nyárig minden nap, több órát!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13550 Írta: Mona77
Mona77 válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Köszönöm a tanácsot, de a család nem fog szétszakadni. Nem gondolom , hogy építő egy házasságnak az ilyen megoldás. Mivel nem azért megyünk ki, mert anyagi probl. vannak és kell a pénz, hanem mert kintről kérik a szakmai segítséget. Nem hiszem, hogy mi leszünk az első család akik nem beszélik még igazán a nyelvet.
Meg is fontolnám a tanácsod, ha rövidebb időről lenne szó, és tuti hogy nem hosszabbítják meg vagy kérik más országba. Tapasztalatom szerint a külföldi diplomaták gyerekei sem maradnak az anyaországban, míg apa vagy anya betölti a tisztségét.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!