Németországba gyerekekkel

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hónapja #13646 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Nata írta: Te úgy gondolod, hogy magyarországon jobb lenne annak a nagycsaládna?Az előző írásodból azt érzem ki, hogy lenézed őket azért mert hatan laknak 3 szobában. Jelenleg itthon az emberek örülnek annak, ha egyáltalán van hol lakniuk, sajnos nem az a helyzet, hogy ahány gyerek annyi szoba. nagyon sokan tanyán és szűk panaloban húzzák meg magukat, több gyerekes családok is. Biztos vagyok benne, jobb lesz nekik németben, még ha az életszinvonaluk nem is nő egy csapásra, de nyelv tudással óriási előnyt szereznek a gyerekek az életben.

Ezt nekem nem kell mondanod! Mi 1989-ben, mint már sokszor megírtam itt, nem anyagi okokból indultunk el, hanem pontosan a gyerekeink érdekében mert nem találtok megfelelőnek az otthoni iskolai képzést és lehetőségeket! Az is kétségtelen, hogy sokan nyomorból jönnek ki s ha valamennyire sikerül, akkor másris jobb nekik! Ahol én mindig ellenkeztem, az az, ha valakiknek jólfizető állása, háza, és exisztenciája van, ezenkivül több gyereke és nulla nyelvtudása, akkor az ilyen gondolkodjon előbb pár évig mielőtt elindul! És én soha nem vetem meg azokat akiknek sok gyerekük van, sőt! Csodálom bátorságukat, de egy kissé bizony felelőtlennek tartom őket, mert szerintem minden szülőnak az lenne a feladata, hogy gyermekeinek a maximális jólétet, képzést, és lehetőséget biztositsa! Aki tehát otthon nem találják meg a számításukat (mint ahogy mi sem) azok bizony a sok gyerekkel nem valami tervszerűen jártak el!
:sick:

Hogy tudja valaki ezt ennyi poronttyal biztositani? Tudod mennyibe kerül egy egy egyetem? (A lányomnak minden hónapban 700 eurót küldtünk > szállás, közlekedés, kaja. Erre még jöttek a könyvek és az egyéb.....váratlan dolgok!) s még dolgozott is gyakran mellette! Hogyan csinálja ez meg valaki egy bérből, négy gyerkenek, ha nem Bill Gates vagy Rubik Ernő a neve? Tudod mennyibe kerül egy jogositvány vagy egy szakmai képzés? Nos, akkor melyik gyermek kapja ezt, mert mindegyikre nem fog jutni, ezt boritékolom! A nagyobbik? Az első, vagy az utolsó vagy inkább a középső mert ő szőke? Szerintem sokan elsiklanak e felett, de nézd csak meg a sokgyermekes családokat, milyen képzést kaptak a gyerekek.... bizony nagyon különbözőt, s legtöbbször anyagi okok miatt kevesen viszik valamire!!
:blink:
(PERSZE VANNAK KIVÉTELEK!) :)


Mindenkinek akinek nem tetszik, hogy racionálisan, az igazságot nem megszépítve írom a véleményemet: nekem sem előnyöm, sem hátrányom nincs abból, ha valaki minden nélkül (pénz, szakma, nyeltudás, terv, stb) nélkül jön ki Németországba! Nekem tök mindegy, hogy ki hogyan startol. Itt én csak azt mondom el, hogy kire mi vár és mire számítson! Nem muszáj sem elhinni, sem megfogadni! Ha valaki ezt nem tudja pozitivan értékelni, akkor sajnálom!

;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13649 Írta: Mona77
Mona77 válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Nem tudom miből gondolod, hogy deviza vagy akarmilyen hitelunk van, hala Istennek NINCS semmi anyagi probl. itthon sem ( szerencsesek vagyunk) . A ferjem allasa nem szunne meg ( ez biztos)!!!! Kint is nagyon jo fizetest kap, boven meg lehet belole elni. Egyebkent nem szamolunk fel semmit itthon sem, marad a ket nagy lakasunk. De en is azt gondolom velemenyed szerint Magyarorszagrol mindenki csak azert akar menni, mert azt hiszi kint kolbaszbol van a kerites.
De persze minden csak viszonyitas kerdese... Es persze neked rengeteg tapasztalatod lehet.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #13656 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

DECOTEX!
Nem tudod, hogy például mi milyen helyzetben vagyunk most és milyenben voltunk mikor terveztük a családot, ön hibánkon kívül kerültünk monthatni kilátástalan helyzetbe. Én úgy gondolom szülőként, hogy az a nolmáris, hogy mindenképp szeretnénk visszakapni legalább a régi életün szinvonalát, de sajnos itthon ez kivan zárva több okból. Nem vagyunk felelőtlenek ezért nem holnap indulunk nyakunkba véve Európát. Minden képp a férjem indul egyedül, de ezt már többször leírtam. Sajnos nagyon kevesen mernek nekivágni, pedig biztos nagyobb esélyük lenne egy nolmáris életre mint otthon várni a segélyt és abbol gyereket "nevelni".
Mi igen is azt valjuk, hogy egy szülőnek mindent meg kell tenni-e, hogy a gyereke a lehető leg élhetőbb életet élje. Ehez nem feltétlen kell egyetem és nekünk nincsennek is ilyen terveink, úgy hogy nem is nagyon aggasz mennyibe kerül. A jó szakma aranyat ér! Esetleg még is egyetemet akarnak akkor tanuljanak úgy, hogy ösztöndíjat kapjanak, abban az esetben a tanulásnak kell az elsőnek lenni. Amúgy régen rossz, ha úgy mutatkozik meg, hogy jó szülők vagyunk-e hogy fizessük-e neki az egyetemet, ez számomra abszurd.
Még, ha nem is maradunk kinn egy örök életre, mert nem tudom mit hoz a jövő, a kinn tartózkodásunk úgy gondolom meghatározó lesz a gyerekek életében.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kenese

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #13657 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Szia Mona!
Szerintem nektek jo eselyetek van arra, hogy nem lesz problematok. Ha jol tudom, a ferjednek lesz allasa, es lesz nemetül beszelö alkalmazott..?
Te majd megtanulod a nyelvet, a gyerekek meg hamar megtanuljak az iskolaban. Altalaban - ez nalunk is igy volt - teritesmentesen biztositanak az elejen külön nemetet. Mi emellett meg külön tanart is kerestünk a kislanyomnak. Most ö nagyon jol beszel nemetül, en kevesbe....de tanulok.
En is mindent elmondok mar, amit szeretnek,de a nyelvtan....
Itt sokkal jobb a legkör, mint otthon, es valoszinüleg meg 10 ev mulva is meg lehet majd elni.
Ne neheztelj Decotextre, majd ha visszaolvasgatsz, lathatod, hogy mi mindent varnak el az emberek nyelvtudas, szakma es minden nelkül....ti nem igy indultok. Es bizony sokszor jo, ha Devcotext helyreteszi a dolgokat. Nem ertek mindenben egyet vele, de ez nem is szükseges - sajnos sokban egyet kell vele ertenem. Azert sajnos,mert sokan varnak itt mindent, anelkül, hogy tennenek erte. En is jartam ugy, amikor magyart szerettem volna alkalmazni, hogy sokkal többet vart,mint a nemet - persze nyelvtudas nelkül ( es anelkül a szalmai tudas sem er sokat) na, most mar nem keresek magyar alkalmazottat.
Visszaterve a csaladra, az elejen a lanyomat gyakran hazaküldtem, vagy mentünk együtt - 15 eves volt akkor, most majdnem 18. Most mar kevesbe igenyli a hazamenetelt, de a kapcsolatot tartja a baratokkal. Olyan dijcsomagunk van a vezetekes telefonon is, es az egyik mobilon, hogy magyar vezetekest lehet vele hivni atalanydij elleneben, ezt igenybe is vesszük rendesen. A lanyom az elejen nem akart kijönni velem, de most ma
Egyebkent mi sem azert jöttünk ki, mert otthon nem eltünk meg. Lattuk elöre, hogy bajok lesznek, es sajnos igazunk lett. Persze nem tudom, most mi lenne...ha otthon elnenk.
sok sikert:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hónapja #13676 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Nata írta: A jó szakma aranyat ér! Esetleg még is egyetemet akarnak akkor tanuljanak úgy, hogy ösztöndíjat kapjanak, abban az esetben a tanulásnak kell az elsőnek lenni. .

Arról beszéltünk, hogy ki akarok jönni! Hol szeretnétek majd egyetemre járatni a porontyokat ha netán mégis.....? Ugyanis akkor a 33 éves lányomat és a 31 éves fiamat oda fogm küldeni egy második diplomáért, (szuper agyuk van) ahol van ösztöndij!
:woohoo: :woohoo: :woohoo:

Te tényleg nem vagy tisztában a dolgokkal, vagy csak tréfára vetted a dolgot? Amúgy egy szóval sem mondtam, hogy Ti (Te) felelőtlen vagy! Azt mondtam, hogy ennyi gyerek, nem vall egy gondosan tervezett családpolitikára, mert minden amit nyújtani tudtok: idő, gondoskodás, pénz, témogatás, tanittatás, stb. négy fele oszlik, s igy az esélyeik csökkenek a mai kapitalista rendszerben! S ne is haragudj, a szakmák valóban aranyat érnek, de én szivesebben látom a saját gyerekemet egy kényelmes irodában, 2-3000 euró nettóért, mint hóban sárban esőben hegesztőként, vagy millió kilóméteren egy kamionban, s mindezt 1500-2000 bruttóért!
:sick:

Ennyi! Sok szerencsét! Én komolyan drukkolok nektek, hogy
sikerüljön, annak ellenére, hogy nem sok esélyt látok erre!!

:unsure:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13684 Írta: Perszike
Perszike válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Szia Nata!

Egy kis bíztatás ;)
Párom kijött Szeptemberben,otthoni fél év nyelvtanulás után (kőműves-burkoló)mi jöttünk utánna Októberben(én viszonylag jól beszélek németül,lurkók szinte semmit nem beszéltek)
Kezdeti nehézségek voltak-nagyon sok :( és most 4 hónappal később (párom túl egy műtéten -ami itt volt) nincs anyagi problémánk,tudok venni a gyermekeimnek ruhákat,ételt,úgy,hogy nem kell filléreznem,persze nem szórom a pénzt,de soha az életben nem éltünk ilyen nyugodtan-biztonságban -amellett,hogy a magyarországi lakásunkat is fenntartjuk.
Szóval fel a fejjel ;)
Ha elszántak vagytok,van némi anyagi tartalék,tanulniakarás,nem lesz gond!
Minden jót!
:kiss:

Perszike
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Nata, kenese, Mutti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!