Gépjármű honosítás

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 4 hónapja - 10 éve 4 hónapja #34665 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Gépjármű honosítás

Joey01 írta: Ha csak az utóbbi jöhet szóba, akkor végképp nem tudom mitévő legyek, mivel csak áprilisban tudok hazamenni és ha addig megállít a rendőr, biztos nem fog neki tetszeni, hogy már több, mint 1 éve kint van a kocsi magyar rendszámmal. Fizessem be addig az éves adót a Finanzamt-nál és addig is békén hagynak?


Magyar rendszámú kocsi után Németországban nem kell semmit fizetned!

(Én nem nagyon értem, hogy miért ragaszkodsz ehez a kocsihoz? Németországban utánad hajítják a kocsikat! Az újat is! Rádaásul nincs regiszt.adó, súlyadó, stb. Pont ma jött reklám pl. a nissan micra kocsira. Semmi befizetés, semmi előleg, 8.888 euron, vadi új, garanciális és havi 88 euró a törlesztés. Megveszed és a nissan odaviszi a kocsit a lakásodra, műszakizva, -német- rendszámmal, teletankolva! Ehhez csak a biztosítás és egyéb használati költség jön, ami minden kocsinál van....) Mi a tökömért bonyolítod?

Igaz, ez nem egy "SL", csillaggal az elején, de a kocsi szerintem nem flancnak kell, hanem utazni.....

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja #34671 Írta: Joey01
Joey01 válaszolt a következő témában: Gépjármű honosítás

DECOTEXT írta: Magyar rendszámú kocsi után Németországban nem kell semmit fizetned!

(Én nem nagyon értem, hogy miért ragaszkodsz ehez a kocsihoz? Németországban utánad hajítják a kocsikat! Az újat is! Rádaásul nincs regiszt.adó, súlyadó, stb. Pont ma jött reklám pl. a nissan micra kocsira. Semmi befizetés, semmi előleg, 8.888 euron, vadi új, garanciális és havi 88 euró a törlesztés. Megveszed és a nissan odaviszi a kocsit a lakásodra, műszakizva, -német- rendszámmal, teletankolva! Ehhez csak a biztosítás és egyéb használati költség jön, ami minden kocsinál van....) Mi a tökömért bonyolítod?

Igaz, ez nem egy "SL", csillaggal az elején, de a kocsi szerintem nem flancnak kell, hanem utazni.....


Vegyen 8 év hitelre egy kis gyufásdobozt az, akinek két anyja van. :) Már bocsánat. Nem szeretnék hitelt felvenni. Áprilisban amúgy is vizsgázna az autó, így ha addig itt átiratom, úgymond megspórolom azt a költséget, mert nem kell 2x kifizetnem és kb. 120-150 euró plusz költség az egész. Nem egy akkora összeg amiért megéri szenvedni az eladással otthon, vagy toljam be veszteségesen egy kereskedésbe kp-ra?!... Valószínű nyár végén már megvesszük a másik autót és egyszerűbb lesz esetleg beszámíttatni itt az enyémet már német rendszámmal.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35123 Írta: Joey01
Joey01 válaszolt a következő témában: Gépjármű honosítás

Sziasztok!

Tudja valaki pontosan mit jelent ez a szó? : Unbedenklichkeitsbescheinigung
Ez lenne az eredetiségvizsgálat? Ha elviszem a kocsit műszaki vizsgára (ami még magyar rendszámmal lesz), jeleznem kell külön, hogy ezt is szeretném, avagy a műszaki vizsga után kapott papírokon ez is szerepelni fog? Egy pdf-ben olvastam, hogy ez a Unbedenklichkeitsbescheinigung 1 hónapig érvényes. Elnézést a buta kérdésért, csak nem szeretnék a Zulassungstelle-ben az ügyintézőnél rájönni, hogy valami még hiányzik. :)

Ami a COC papírt illeti, eszméletlen a tájékozatlanság otthon... már szerintem a fél ország tudja, hogy nekem szükségem van egy ilyen papírra, mire egy értelmes embert találok aki hallotta már legalább ezt a szót és tud nekem segíteni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja - 10 éve 2 hónapja #35127 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Gépjármű honosítás

Te is meg tudod aztán cifrázni a dolgokat.
Unbedenklichkeitsbescheinigung:

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Azaz, 2007.03.01. óta nem kell ilyen. Az meg nem tegnap volt.... :laugh: Mellesleg maga a szó magyarul sztem egy szóban ki sem fejezhetö, gyakorlatilag egy igazolást jelentett arról, hogy az autó nem áll körözés alatt, vagy nincs-e más módon kapcsolatban valamilyen büncselekménnyel.

COC papír:
Ilyet az adott márka (elsö üzembehelyezés szerinti illetékes országának) generálimportöre/vezérképviselete kell, hogy kiállítson. Ha az autó M.o.-n lett elöször forgalomba helyezve, akkor ez a legegyszerübb és legolcsóbb ( a forgalmazónak kötelessége ezt a papírt az autóhoz kiadnia, így azért nem kérhet pénzt) útja a dolgoknak. Természetesen a márkakereskedökön keresztül is beszerezhetö, de ök csak közvetítenek az ügyben. Ha viszont az autó nem M.o.-on került elöször forgalomba, akkor kérheted a gyártól, más ország importörétöl, vagy vannak az interneten is erre szakosodott cégek, de a díj mindegyik esetben 100+ €. Ha viszont Németországban helyezték az autót elöször forgalomba, akkor nem kell egyáltalán COC-papír.
Mi egy Citroen-t hoztunk ki, a vidéki kereskedöt telefonon hívtuk, abszolút képben volt, egy hét alatt itt volt az originál COC és csak a postaköltséget kellett fizetni. Azt is csak azért, mert muszáj volt tértivevényesen küldeniük, ugyanis ez a dokument lesz az európai "törzskönyv=Fzg.Brief", és vannak országok, ahol már most ez a tulajdonjogot igazoló "überpapír".

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35153 Írta: Joey01
Joey01 válaszolt a következő témában: Gépjármű honosítás

Nagyszerű. :cheer:
Akkor csak egy sima Hauptuntersuchung kell (mit Abgas) és ennyi a történet?! Semmi eredetiségvizsga.

A COC papírral kapcsolatban elég érdekesek az eltérések. A Suzuki 22.225 Ft-ért állítja ki, kb. 1 hétbe kerül. Sajnos tényleg ennyi, 2 márkakereskedővel is beszéltem és magával a központtal is. Már abban az állapotban vagyok, hogy mindegy, csak intéződjön már. :) Bár azt továbbra sem tudom, hogy ez a papír miből van, hogy ennyit kérnek érte....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35155 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Gépjármű honosítás

Hát a papír tényleg nagyon drága. De inkább a Suzuki a pofátlan, hogy ebböl pénzt akar csinálni.... Nem tudom, hogy joguk van-e egyáltalán díjat szedni, de gondolom nem vitatkozni akarsz, hanem gyorsan megszerezni a papírt...

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!