Gépjármű honosítás

Több
10 éve 2 hónapja #35161 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Gépjármű honosítás

Gejzának igaza van. Annó, mikor Reimport-tal vettük a kocsinkat, semmi plusz költségbe nem került a COC!!! Adták a többi okmánnyal együtt:( Persze a mi esetünkben német, azaz holland importőrről beszélünk, itt helyben...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35164 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Gépjármű honosítás

Igen, nekem is beugrott, hogy az anno 2001-es Nissanomnak már "gyárilag" volt COC papírja, benne volt a mappában a szervízfüzet meg kezelési utasítás mellett.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35210 Írta: Joey01
Joey01 válaszolt a következő témában: Gépjármű honosítás

Igen, ha újonnan veszed az autót, megkapod ezt a coc papírt, viszont ha használtan, akkor nem valószínű. Ezért nem értik sokszor a kereskedések, miért kell ez a papír valakinek is...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35378 Írta: Joey01
Joey01 válaszolt a következő témában: Gépjármű honosítás

Na, tegnap elvittem a kocsit a Dekra-hoz műszaki vizsgára.
118 euró volt a műszaki + 30 euró a jármű adatlapja (2 oldal), ez nem tudom minek kellett.
Mivel a kocsin nem szabványméretű gumi volt, így vissza kell mennem 1 hónapon belül bemutatni a megfelelőt, mert mondtam, hogy a nyári az szabványméretű. Remélem nem kell feleslegesen feltennem azért, hogy lássa, hisz attól mert jó idők vannak mostanság, nem fogom a nyárit feltenni még... Én meg attól paráztam, hogy találni fognak valami hibát az autóval kapcsolatban, erre egy ilyen kis baromságon akadnak fenn. Ja és a legjobb, hogy ezt a gumit még annó a márkakereskedésben vettük, ahol az autót is. ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Athena1985, Csocsesz

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35379 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Gépjármű honosítás

Végülis a vizsga így is ok lett? "Plakette erteilt" ? Vagy utóvizsgázni kell egy hónapon belül? Mert ha nem kaptad meg a plecsnit, akkor bizony rá kell tenni a szabványos (gyárilag jóváhagyott) gumikat ... :confused: Az otthoni (márka)kereskedöt meg jól pics@n kéne rúgni. Én simán visszavinném neki a gumikat és a fejére húznám. :hyper: Ezt utáltam otthon mindig is: nulla tudás/odafigyelés, de "jó lesz az úgy..."-szemlélet. Ha pl. a kerék nem ver bele a sárvédöbe, akkor "jó az rá". Ész megáll.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Athena1985

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35381 Írta: Joey01
Joey01 válaszolt a következő témában: Gépjármű honosítás

Javítás: 88 euró volt a műszaki, nem 118.

Nem kaptam meg a matricát, kifizettem, meg is kaptam a papírokat, de van egy kiegészítő papírom ezzel a szöveggel:
" Sehr geehrter Kunde, an Ihrem Fahrzeug wurden erhebliche Mängel festgestellt. Eine Wiedervorführung innerhalb eines Monats (bis zum 18.03.2014) ist erforderlich."

Reménykedem azért benne, hogy elég bemutatnom, mert tényleg rendes volt a vizsgáztató és több lehetőséget megpróbált, hogy ne legyen a méret gond. Nem készül róla fénykép meg semmi, így bízom benne hogy nem kell felrakatnom, mert az elég sok euró amit az ablakon dobhatok ki....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!