Gépjármű honosítás

Több
10 éve 6 hónapja #34055 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Gépjármű honosítás

Nem vagyok nagyon otthon a témában, de amit összeszemezgettem, az alapján én úgy vettem ki, hogy érdemes otthon járni egy kört az ideiglenes forgalomkivonatással, mert így ha netán úgy hozza, hgy visszakerül az autó magyarba, akkor nincs reg.adó... Bár az a mondat, hogy a kocsi első forgalomba helyezésekor kell megfizetni, mégiscsak azt feltételezi, hogy nem kell extra semmit csinálni. Vagy? Többiek? (most ne azt írjátok vissza, hogy hú meg há nincs igazad, mert töredelmesen bevallom, hogy én is csak találgatok egyenlőre.)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #34056 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Gépjármű honosítás

Új kocsi vétele, vagy egy jobb használt kocsi vétel fillérkebe kerül.



Kedves DECO, küldhetem a megrendelést arra a filléres új kocsira ? Elsöre úgy 100 db kellene, aztán majd meglátjuk!
"Megegyezünk" jeligére a kiadóba. :laugh:

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #34059 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Gépjármű honosítás

Szia Kiskezitcsókolom,

az erre vonatkozó szabályok és az általad idézett szöveg: tipikus magyar fércmü... Pl. az ideiglenes forgalomból való kivonáshoz bemutatandó dokumentumok között megtalálható:

- a járművel külföldön történő letelepedés vagy tartós külföldi tartózkodás esetén a külföldi hatóság letelepedési vagy tartózkodásra jogosító engedélyét


Na ez akkor ma, 2013-ban, Németországban micsoda ???
A gyakorlatban ez nálam így nézett ki (egyébként mellesleg az itteni Zulassungsstelle is ezt tanácsolta):
Az autó eleve itt volt (nem fogok azért hazamenni, hogy ideiglenesen kivonjam a forgalomból, arról nem is beszélve, hogy hogy hoznám ide vissza: tréler, otthoni piros rendszám, anyám kínja - csak nyüg és költség). Itt "kivonták a magyar forgalomból", azaz elvették a magyar forgalmit és a törzskönyvet, ezeket ök küldik vissza hivatalból a magyar hatóságnak.Egyúttal kaptunk erröl a tényröl egy hivatalos igazolást, amit otthon (levélben és faxon) bemutattunk az okmányirodának és a biztosítónak. Az átiratás napjával visszamenöleg így otthon minden rendben is volt. Gépjármüadót persze nem kapsz vissza idöarányosan, mivel azt otthon ("logikusan" és nem meglepö módon :hyper: ) az fizeti a teljes évre, akinek január elsején a nevén van az autó. A biztosító viszont korrektül elszámolt és kérésemre postafordultával a bónuszigazolást is megküldte.
A regadóról szóló dolgot ugyanolyan "viccesnek" tartom, hiszen pont azt igazolja a mondat második felével, hogy emiatt nem kellene az ideiglenes forgalomból kivonás, hiszen azt csak az elsö üzembehelyezéskor kell megfizetni. Ezek szerint, ha késöbb hazaviszed mégis az autót, akkor ök a nagyszerü nyilvántartásukból nem fogják tudni megállapítani, hogy az autó már volt otthon forgalomba helyezve? Gratulálok ! Ha ez igaz, azt viszont könnyen meg tudod úgy is oldani, hogy a németeknél való leadás elött lemásolod az összes papírját az autónak és ha van külön, akkor a regadó néhai befizetését igazoló számlát/bizonylatot is gondosan megörzöd.
Mondjuk nekem eszem ágában sincs visszavinni, úgyhogy nekem ez a része eleve tárgytalan, szerintem ezzel a többség is így van. A másik, hogy a DECO elméletével ellentétben -legalábbis a mai piaci helyzet alapján- inkább itt adnám el a honosított autómat és otthon vennék "fillérekért" másikat.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kekkati, vava

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #34074 Írta: Joey01
Joey01 válaszolt a következő témában: Gépjármű honosítás

DECOTEXT írta: Új kocsi vétele, vagy egy jobb használt kocsi vétel fillérkebe kerül. Sok helyen adnak kamatmentes hitelt is. A havi törlesztések már 50 eurótól lehetségesek.


Mivel a mostani autónk kb. 6000 eurót ér itt kint, amit szeretnék az még használtan is 14-15 ezer. Max. 3 éves Superb-t szeretnék, szóval erre még gyűjtenem kell. :) Hitelt semmiképp nem akarok felvenni, mivel sosem tudni hova sodor a sors. Nem szeretnék már máshová költözni de fiatal vagyok még...

Köszönöm a többi tanácsot!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja #34077 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Gépjármű honosítás

Joey01 írta: .... mivel sosem tudni hova sodor a sors. Nem szeretnék már máshová költözni de fiatal vagyok még... !

Nem túl konstruktiv hozzáállás, de magánügy! Mi állandóan azt latolgatjuk, hogy hova kéne költözni, illetve ha netán nem lesz munkánk, hova kellene elindulni! A nagy helyzet, hogy nekünk folyamatosan van egy "terv A" egy "terv B" a tarsolyunkban, sőt, kidolgoztunk dolgokat vészesetre is. (Pl. ha egyikönk "nem jön többet haza".... A partnernak, társnak, házastársnak mindig kell tudnia, mi a teendő, ha az egyik fél meghal!) Vekünk ilyenre is vannak, koplett elgondolásaink! Mi nagyon racionálisak vagyunk! Nejemnek (mint kederült) még saját tervezete is van. Csinált magának egy online számlát, amire már vagy 10 éve gyüjti a lét, arra az esetre, ha becsajoznék és elhagynám! Jót mulattam a dolgon, 35 év házasság után, de abban igaza van, hogy az ördög nem alszik..... Angelina Jolie-t holt biztos, hogy nem lökném le az ágyamról 35 év ide 35 év oda!!


Ui: nekem nincs dugi pénzem, s az övé meg nem érdekel. Ugy is nekem vesz rajta valamit.
Most májusban pl. egy új toyota avensis kombit, kp. Ha ez megnyugtatja.....
:chuckle:

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja #34078 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Gépjármű honosítás

gejza írta: A másik, hogy a DECO elméletével ellentétben -legalábbis a mai piaci helyzet alapján- inkább itt adnám el a honosított autómat és otthon vennék "fillérekért" másikat.


Ez dögös lenne! S fizetnéd pl. a regisztrációs adót és a beteges "eredetiség vizsgálatot". Ezek otthon nem normálisak! Nincs még egy ilyen béna rendszer. Ott van pl. a súlyadó! Tudod legalább ezek az összegek az úthálózatba mennének és jó utakat eredményezne, de ez nem látszik meg sehol az országban! Mentél már Soprontól a 84 -es főúton a Balatonig? Itt pl egy autópály akéne már 1000 éve! A "sógor" megcsinálta az A3-at majndem Sopronig, csak rá kéne csatlakozni a 16-os főutjuknál!
Én megnéztem a magyar autópiacot. Ez még a Ludas Matyiban is erős vicc lenne! Százezreket kérnek olyan romokért, amit itt alkatrésznek sem vennének meg, legfeljebb súlyra..... Ez miért jobb piac szerited? A mi toyotánk ahogy itt áll, pontosan 1,6 millióval lenne drágább Mo.-on!!! (Ez a mai árfolyamon 5460 euró lenne!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!