Gépjármű honosítás

Több
9 éve 10 hónapja #36513 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Gépjármű honosítás

pétkle írta: Sziasztik

Autó várárláson gondolkodom.
Az lenne a kérdésem, mi az összefüggés vagy külömbség a HU/AU és a TÜV közöttál, Egyátalán mi az a HU/AU?
A másik ha Belgiumban vagy EU-s országban vásárolnék autót akkor mi a menete, hogy német rendszámot kapjak rá?
Köszönöm a segítségeteket előre is.
Szép napot


Köznyelvi értelemben semmi különbség. A HU=Hauptuntersuchung (müszaki vizsga), az AU= Abgasuntersuchung (károsanyag-kibocsájtási vizsgálat - néhai "zöldkártya" otthon). E két dolog korábban itt is külön volt, most már egyszerre csinálják és leginkább a TÜV (=Technischer Überwachungsverein) végzi, így a köznyelvben ez vált a müszaki vizsga szinonímájává. Mellesleg van még néhány erre feljogosított, akkreditált szervezet, pl. DEKRA, GTÜ, KÜS, FSP. Tehát egyszerüsítve a választ: HU/AU = TÜV ....
Az autóbehozatalról meg írtunk már itt a blogban éppen eleget, ugyanaz vonatkozik pl. Belgiumra is, mint ha magyar rendszámú (vagy anélküli) autót hoznál be pl. M.o.-ról. Sok függ persze attól is, hogy kitöl veszed (kereskedö, maszek, stb.) és hogyan akarod behozni (lábon, tréleren). Mindenképpen be kell szerezned a megfelelöségi nyilatkozatot (C.O.C.-papír, lehetöleg az eladótól), a többi a fentiek függvénye. Ha van konkrét autó kinézve, elöször beszélj az ottani kereskedövel, hogy ö mit tud ebben segíteni (pl. belga kiviteli/ideiglenes rendszám, stb.), majd ennek függvényében a német illetékes Zulassungsstellé-vel.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #38672 Írta: zozo2D
zozo2D válaszolt a következő témában: Gépjármű honosítás

Sziasztok,

Lent is olvasott problémák elkerülése miatt, felmerült hogy úgy kellene papírozni az autót, hogy ha lesz újra kinti meló akkor tudjak rá német rendszámot kérni. Tehát most megvenném, hazavinném otthon papíroznám, de ha visszamehetek akkor tudjak rá német rendszámot kérni.
Van ennek valami külön útja - módja vagy ez teljesen normál ügymenet ??

Köszi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja #38747 Írta: hayabusa
hayabusa válaszolt a következő témában: Gépjármű honosítás

Sziasztok azt szeretném kérdezni, hogy ha nekem van egy magyar rendszámos motorom és szeretném eladni Németországba az ,hogy lehetséges .Mi a menete mert hallatom már sokmindent.
Köszi a segítséget

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja #38748 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Gépjármű honosítás

Így is lehetséges, persze keveseket fog érdekelni magyar rendszámmal, szóval tegyél rá német rendszámot előbb!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja #38802 Írta: arpabr
arpabr válaszolt a következő témában: Gépjármű honosítás

Sziasztok
uj vagyok itt legalabbis elöször szolok hozza, most megosztom mit tapasztaltam gepjarmü honositas kapcsan.Kemptenben elünk 2014 augusztusa ota, vettünk is itt egy autot az nem volt gond, de hoztunk is magunkkal (Fabia 1.4 MPI, 2003).Egyszer igazoltattak a rendörök, hatarozottan mondtam hogy ugy tudom 1 evig a lakcimbejelentestöl lehet magyar rendszammal közlekedni, utana kell rendszam csere.A rendör pedig hatarozottan bologatott, visszaadott mindent es jo utat kivant.
Mivel februarban lejart a müszaki ezert januar vegen voltam itteni TÜV-ön, elötte szerviz csak a hatso fekeket kellett javitani illetve a lökharitobol hianyzott egy müanyag elem plusz a hatso ablaktörlö spricni csere - a szerelö szerint TÜV-ön (többek között) hianyzo alkatresz nem lehet (itt a tüv csekklista: www.gtue.de/sixcms/detail.php?id=15223).
COC papirunk nincs az autohoz TÜV-nel ezert Datenblattot is kertem, HU+AU+Datenblatt ez összesen volt 162 euro.
Itteni Zulassungstelle szerint elöbb otthon ki kell vonni (ideiglenesen is lehet) az autot, rendszamot leadni, ervenytelenitett forgalmit ,törzskönyvet visszahozni - ök nem kommunikalnak az okmanyirodakkal.
Kell meg: meghatalmazas- Vollmacht ha nem en vagyok a tulaj, kell mert az asszony az.
Lakcim: Anmeldung-igazolas
Meghatalmazas gepjarmüado banki beszedeshez: 94 eur/ev (csak nemet bankszamla ok nekik)
Szemelyi/utlevel
Eredeti forgalmi es törzskönyv
Rendszamot neten foglaltam,erröl is igazolas
es a biztositas igazolo szam, EVB-Nummer, ez ADACnal SF 1/2, 79%-on, harom gyerekkel, 15 es 17 eves jogsikkal 579 EUR/ev- csak kötelezö, casco nelkül.
Az itteni dokumentumok+rendszamok, matricak talan 80 eur lesz erre nem emlekszem pontosan.
Aki olyan helyen el ahol nezik, ellenörzik az itt kerhet Umweltplakettet is, környezetvedelmi besorolas matrica, ha olyan zonaba is kivan bejarni ahol van korlatozas.

Üdv es köszi a sok infot mindenkitöl - remelem ez is hasznos lesz valakinek. Szep napot.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja #38829 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Gépjármű honosítás

Mi a helyzet uj autok honositasaval, ha az auto Mo.-on van vasarolva? Csinalt mar ilyet valaki? Re-export Mo.-rol Nemetorszag iranyaba.
Van arra mod, hogy a megvett auto ne keruljon forgalomba Mo.-on, de a sajat 4 kereken guruljon Nemetorszagba?
Nem tudom milyen koltsegei lehetnek, de a szimpla uj auto arakat elnezve eleg durva kulonbsegek is lehetnek jelenleg Mo.-ra javara.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!